فراز و فرودهای ارکستر ملی ایران

منبع: برترین ها

51

1399/12/2

11:34


معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل دفتر موسیقی و مدیرعامل بنیاد رودکی از ضبط اجرای ارکستر ملی ایران بازدید کردند.

خبرگزاری صبا: معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل دفتر موسیقی و مدیرعامل بنیاد رودکی از ضبط اجرای ارکستر ملی ایران بازدید کردند.
 

فراز و فرودهای ارکستر ملی ایران

 
به نقل از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری در بازدید از ضبط اجرای ارکستر ملی ایران در جشنواره موسیقی فجر گفت: از تشکیل ارکستر ملی ایران ۲۲ سال می‌گذرد و در این ۲۲ سال طبیعتا فراز و فرودهای مختلفی را در فعالیت‌ها و برنامه‌های ارکستر ملی ایران می‌توان دید. در واقع فعالیت‌های این ارکستر مثل هر پدیده فرهنگی دیگری با فراز و فرود همراه بوده است.
 
حسینی در ادامه گفت: حدود ۲ سال پیش، بنیاد رودکی برای ایجاد شوراهای ارکسترها و برنامه‌ریزی برای ارکسترها تمهیداتی اندیشید، اما متاسفانه شیوع بیماری کرونا موجب شد مدتی فعالیت اجرایی این ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران کم‌تر شود و آثار این ۲ ارکستر کم‌تر شنیده شود. البته اعضای محترم هر ۲ ارکستر در این مدت به فعال بودند و تمرینات و اجراهایی را دنبال کردند.
 
معاون امور هنری عنوان کرد: اجرای ارکستر ملی ایران در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر متفاوت است و شاید این اجرا گواهی بر این باشد که ارکستر ملی پیشرفت قابل توجهی داشته است و این اجرای ارکستر ملی ایران می‌تواند برای بسیاری از سوالاتی که درباره فرآیند فعالیت ارکستر بیان می‌شد، پاسخی ارایه کند.
 
حسینی در پایان بیان کرد: از مدیرعامل بنیاد رودکی، رهبران و نوازندگان هر ۲ ارکستر ملی ایران و سمفونیک تهران و اعضای شورای ارکستر قدردانی می‌کنم.
 
معاون امور هنری، مدیرکل دفتر موسیقی و مدیرعامل بنیاد رودکی پس از ضبط اجرای ارکستر ملی ایران با بردیا کیارس، رهبر ارکستر و پوریا اخواص خواننده ارکستر گفتگو کردند.
 
اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری بردیا کیارس و خوانندگی پوریا اخواص، ساعت ۲۱:۳۰ امروز، شنبه دوم اسفندماه در سایت‌های جشنواره موسیقی فجر، انجمن موسیقی ایران، تیوال، بیپ تونز، تماشاخونه، گپ فیلم و نواک پخش می‌شود.

مطالب مشابه