اتفاقی بی‌سابقه در حراجی کریستیز/ عکس

منبع: ایران آرت

92

1400/2/22

18:48


فروش مجموعه ۹ چهره دیجیتالی در حراجی کریستیز اتفاقی است که که تاکنون سابقه نداشته. این چهره‌های دیجیتالی در میان تابلوها و مجسمه‌های مطرح به حراج گذاشته شدند.

ایران آرت: مجموعه‌ای از ۹ چهره دیجیتالی که با اصالت آن با رمز غیرقابل معاوضه (ان اف تی) تضمین شده است روز سه شنبه در حراج کریستیز نزدیک به ۱۷ میلیون دلار به فروش رسید.

از فروش این چهره‌های رمزگذاری شده به عنوان نقطه عطفی برای فروش آثار هنری با استفاده از رمز غیرقابل معاوضه یاد شده است. چهره های دیجیتالی به فروش رفته بخشی از مجموعه "کریپتوپانکس" (Cryptopunks) هستند که در سال ۲۰۱۷ میلادی به وسیله شرکت نوپای "لاروا لبز" (Larva Labs) عرضه شدند. این شرکت از پیشگامان استفاده از رمزغیرقابل معاوضه است.

هر کدام از چهره های دیجیتالی "کریپتوپانکس" مجموعه ای از مشخصات منحصربه فرد خود را دارند و به این ترتیب علاوه بر چهره ای دیجیتالی یک شخصیت دیجیتالی نیز محسوب می شوند.

E1JhIjFWEAACXqD

به گزارش یورونیوز، رمز غیرقابل معاوضه (NFT) طی شش ماه گذشته بازار آثار دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از علاقمندان به خرید آثار هنری اکنون به استفاده از رمز غیرقابل معاوضه که بر پایه فناوری زنجیره بلوکی (blockchain) استوار است اقبال زیادی نشان می دهند.

فروش مجموعه ۹ چهره دیجیتالی روز سه شنبه در یکی از برنامه‌های حراج عمده کریستیز ثبت شده بود؛ رویدادی که تاکنون سابقه نداشته است. به این ترتیب این چهره‌های دیجیتالی در میان تابلوها و مجسمه های مطرح به حراج گذاشته شدند.

این مجموعه در حالی ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید که حراج کریستیز بالاترین قیمت برای آن را ۹ میلیون دلار تخمین زده بود.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو