طرز تهیه تارت لامینگتون

تارت لامینگتون , طرز تهیه تارت لامینگتون , دستور پخت تارت لامینگتون با فیلم

تارت لامینگتون یکی از انواع شیرینی های بسیار شیک و مجلسی بین المللی است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تارت لامینگتون در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد خمیر تارت
آرد۱٫۵ پیمانه
روغن نارگیل⅓ پیمانه + ۱ قاشق غذاخوری
شکر۲ قاشق غذاخوری
آب سرد۲ قاشق غذاخوری
مواد لایه شکلاتی
شکلات۱٫۵ پیمانه
خامه نارگیل یا خامه صبحانه⅔ پیمانه
مواد لایه نارگیلی
پودر نارگیل۱ و ¼ پیمانه
عسل½ پیمانه
خامه نارگیل یا خامه صبحانه⅓ پیمانه
مواد لایه تمشک
تمشک تازه½ پیمانه
تمشک یخ زده۱ پیمانه
آب⅓ پیمانه
شکر۳ قاشق غذاخوری
ژلاتین۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه تارت لامینگتون

مرحله اول

برای تهیه تارت لامینگتون ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به خوبی گرم شود، سپس قالب تارت با سایز ۲۰ سانتی متر را با روغن جداکننده (روش درست کردن روغن جداکننده در منزل) به خوبی چرب می کنیم.

مرحله دوم

برای تهیه خمیر تارت، ابتدا تمام مواد خمیر را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس به خوبی ترکیب می کنیم تا خمیری نرم و یکدست شکل بگیرد. در ادامه روی سطح کار را آردپاشی می کنیم و خمیر را با رودنه به قطر حدودا کمتر از یک سانتی متر باز می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله خمیر را به آرامی به قالب تارت منتقل می کنیم و با چنگال روی آن سوراخ می کنیم تا بیش از حد پف نکند. در ادامه قالب را درون فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم خمیر تارت به مدت ۱۵ تا ۲۵ دقیقه به طور کامل بپزد.

مرحله چهارم

سپس خمیر تارت را از فر خارج کرده و کنار می گذاریم تا خنک شود. در ادامه مواد لایه شکلاتی را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا به طور کامل ذوب شوند، سپس درون خمیر تارت می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا خمیر تارت را به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا لایه شکلاتی سفت شود. در ادامه مواد لایه نارگیلی را در یک کاسه مناسب با هم ترکیب می کنیم، سپس بعد از سفت شدن لایه شکلاتی، روی آن میریزیم.

مرحله ششم

حالا لایه نارگیلی را به صورت یکدست فشرده می کنیم، سپس خمیر تارت را مجددا به مدت یک ساعت دیگر در یخچال قرار می دهیم. در ادامه برای تهیه لایه تمشک ابتدا تمشک تازه را به همراه کمی آب درون مخلوط کن می ریزیم.

مرحله هفتم

سپس آنرا به خوبی پوره می کنیم، در ادامه پوره تمشک را صاف می کنیم و داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه شکر و ژلاتین را به آن اضافه کرده و قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا آب تمشک شروع به جوشیدن کند.

مرحله هشتم

پس از اینکه ژلاتین به طور کامل حل شد، اجازه می دهیم مواد کمی از حرارت بیفتند، سپس آنها را نیز به خمیر تارت اضافه می کنیم. در ادامه تمشک های یخ زده را روی آن می چینیم و به مدت ۳ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا تارت آماده شود.