دیدار پیمان جبلی با کارگردان، بازیگران و عوامل «موقعیت مهدی» | سریال «عاشورا» در بهترین زمان روی آنتن می‌رود

99

1400/11/29

15:11


پیمان جبلی، رئیس سازمان صدا و سیما شامگاه ۲۷ بهمن با عوامل و بازیگران فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» در مرکز همایش‌های صدا و سیما دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار پیمان جبلی با کارگردان، بازیگران و عوامل «موقعیت مهدی» | سریال «عاشورا» در بهترین زمان روی آنتن می‌رود

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، آیین قدردانی از عوامل فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر در حضور پیمان جبلی و حمید شاه‌آبادی، معاون سیما برگزار شد.

جبلی پس از شنیدن سخنان و خاطرات عوامل این اثر گفت: فکر می‌کردم بیشتر از این‌ها باید از بازیگران درباره این سریال بشنوم اما احساس می‌کنم آن‌قدر این کار تأثیرگذار بوده که اغلب بازیگران سکوت کرده‌اند تا مخاطب خود به ارزش این کار برسد. من جدیدترین فرد در میان عوامل سریال هستم و در روزهای پایانی به آن پیوستم اما حسی که دارم مانند یک آشنای دیرین است که همه این لحظه‌ها را از نزدیک تجربه کرده‌ است.

رئیس صداوسیما با اشاره به خاطراتش از روزهای دفاع مقدس گفت: تنها کسانی که خود در آن خاکریزها حضور داشتند می‌دانند که چقدر این لحظه‌ها واقعی بودند و باطن جنگ فراتر از آن چیزی است که به نمایش درآمده است.

جبلی با تحسین‌آمیز خواندن پلان‌های مربوط به عملیات بدر و خیبر گفت: واقعیت جنگ یعنی صحنه‌های ترس و بهت و مردد شدن و اینکه در لحظه نتوانی تصمیم بگیری و بهت‌زده از انبوه انفجار و اینکه نفهمی اطرافت چه می‌گذرد. من این‌ها را به عنوان رزمنده می‌فهمم و از اینکه جوانی مانند آقای حجازی‌فر که خودش جنگ را تجربه نکرده توانسته این لحظه‌ها را بدون اشکال ترسیم کند، ایشان را تحسین می‌کنم.

وی با اشاره به بازی روح‌الله زمانی در نقش خسرو ملازاده، بازیگر نوجوان فیلم افزود: نمونه شخصیت‌هایی مانند خسرو در جنگ فراوان بود و من بارها با چنین نوجوانانی در جبهه روبه‌رو شدم و خوشحالم که این لحظات اینگونه زیبا برای مردم به تصویر کشیده شده‌است.

رئیس رسانه ملی تصریح کرد: شما کار بزرگی کردید چرا که نشان دادید جنگ فقط جلوه‌های ویژه، گریم و صحنه‌آرایی نیست بلکه انتقال حس و جوهره آن به مخاطب است که شما بعد از گذشت بیش از سی سال از آن رخداد، توانستید آن را نشان دهید و این دلیلی بر زنده بودن و ماندگاری آن مفاهیم است.

جبلی با اشاره به استقبال مخاطبان از این اثر گفت: از خودم پرسیدم چرا در عصر فناوری‌های نوین و ماهواره، نسل امروز از این فیلم خوشش آمده است. نسلی که دو دهه قبل را ندیده ولی این اثر را با اشتیاق دیده‌است. جوابش این است که مردم خودشان را در این اثر دیدند. رابطه عاشقانه و محبت عمیق و بی‌آلایش میان زن و شوهر، زندگی‌های ساده اما پرتعهد که امروز از آن دور شده‌ایم و حالا آنچه دلتنگش هستیم در این اثر می‌بینیم. از این داستان‌ها زیاد است اما ما غفلت کردیم و صداوسیما در پرداختن به آن‌ها کوتاهی کرده‌ است. ما صدها قهرمان ملی داریم که باید آنها را به مخاطب بشناسانیم و هر کدام از آنها داستان‌های زیبایی دارند که از آنها غفلت کرده‌ایم.

رئیس رسانه ملی خطاب به بازیگران فیلم گفت: این نقش امانت شماست مخاطب با شما به این نقش علاقه پیدا می‌کند و شما را با این نقش می‌شناسد. امیدوارم این امانت را به خوبی حفظ کنید و و آن را غنیمت بشمرید. بنده مطمئنم این کار برای شما برکت به همراه خواهد داشت و این را زمانی که به پشت صحنه فیلم آمدم درک کردم. همه شما با اشتیاق در این کار حضور داشتید. خوشحالم که نتیجه تلاشتان را دیدید.

وی در پایان با اشاره به سریال «عاشورا» گفت: فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» مقدمه‌ای برای دیدن این سریال بود و مخاطبان زیادی منتظر دیدن سریال هستند. ما نیز تلاش می‌کنیم این اثر را در جدول پخش مناسبی قرار دهیم تا به درستی دیده شود.

حجازی‌فر، کارگردان و بازیگر سریال «عاشورا» و فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» ضمن قدردانی از توجه مردم به این اثر گفت: خوشحالم روح کار با طیف گسترده‌ای از مردم ارتباط برقرار کرده است. اگر به اینجا رسیده‌ایم فقط به دلیل این بود که من گروهی درجه‌یک داشتم که در اوج کرونا و با کمبودها کنار کار ماندند؛ عوامل این اثر از بهترین‌های سینما هستند که با وجود سختی‌ها و کمبودها با ایمان و توکل حضور داشتند.

حجازی‌فر تصریح کرد: سختی بخش مهمی از لذت ساختن و خلق‌کردن است. از نظر من این کار عجیب بود و فقط به دلیل پشتکار گروه و همراهی جواد رمضان نژاد کار جلو رفت. ما تمام آبرو و تلاش داشته‌مان را آوردیم و با اتکا به شهدا جلو رفتیم. نتیجه‌اش را هم دیدیم و همین جا به همه دوستان خسته نباشید می‌گویم.

کارگردان و بازیگر سریال «عاشورا» با قدردانی از جبلی تصریح کرد: دو سال تمام جنگ واقعی برای در اختیار گرفتن امکانات بودجه و قانع‌ کردن و قسم‌ خوردن را تجربه کردم اما چون خودم و گروه به آنچه می‌ساختیم باور داشتیم، ادامه دادیم. مهم نیست دیگران چه می‌گویند اما باید از دکتر جبلی تشکر کنم که به محض ورود به سازمان راه را برای ما هموار کرد. مانند بچه حزب‌اللهی‌های قدیمی انگار می‌دانست ما چه می‌خواهیم و نیازمان چیست. همین که پول بیت‌المال را به ما سپرد و باور کرد ما چه کاری را تولید می‌کنیم و به ما اعتماد کرد از ایشان تشکر می‌کنیم.

روح‌الله زمانی، بازیگر نقش جانباز خسرو ملازاده هم در این نشست گفت: از اعتماد آقای حجازی‌فر بسیار خوشحالم و اینکه در دومین کار سینمایی چنین نقش مهمی را بر عهده گرفته‌ام مدیون همراهی همه عوامل صحنه هستم. مادرم وقتی شنید این کار را قبول کردم گفت بدون وضو در این کار بازی نکن و من نیز به احترام شهدا این کار را انجام دادم.

Mahdi2

ایمان کرمیان، مسئول جلوه‌های ویژه نیز در این برنامه گفت: من چند بار برنده و نامزد سیمرغ شده‌ام اما این اثر لذت دیگری برایم داشت. سریال «عاشورا» و فیلم سینمایی آن سخت و با تولید بسیار عظیم بود و یک قصه جذاب داشت که خیلی دوستش داشتم. می‌دانم در زمان پخش با استقبال خوب مخاطبان روبه‌رو می‌شود. امیدوارم در سال‌های آتی فیلمسازان ما رغبت بیشتری به ساختن فیلم درباره دفاع‌ مقدس نشان دهند تا نسل امروز با شهدایی چون مهدی و حمید باکری، همت، احمد کاظمی و دیگر رزمندگان که به عشق مردم، از میهن خود دفاع می‌کردند، آشنا شوند.

علی نیکرفتار، عکاس این اثر سینمایی هم توضیح داد: وقتی شنیدم سیما فیلم چنین سریالی را می‌خواهد بسازد به حجازی‌فر زنگ زدم و گفتم اگر برای این کار عکاس انتخاب نکرده‌ای من هستم. خوشبختانه قبول کرد. واقعاً دوست داشتم در این کار باشم چرا که هم به این دو شهید علاقه داشتم و هم می‌دانستم حجازی‌فر کار خوبی روی آنتن می‌فرستد. از اعتماد تهیه‌کننده و کارگردان به من ممنون هستم.

معصومه ربانی‌نیا، بازیگر فاطمه همسر حمید باکری در فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» هم در این نشست گفت: این دومین همکاری من با آقای حجازی‌فر بود و از این اعتماد سپاسگزارم. این فیلم می‌تواند برای نسل جوان یادآور ارزش‌هایی باشد که امروز در خانواده‌ها کمرنگ شده است. ازدواج ساده و خلوص و پاکی که در میان این دو شهید و همسرانشان بود برایم بسیار تأثیرگذار بود. مطمئنم مردم از دیدن سریال لذت می‌برند.

حمید شاه‌آبادی معاون سیما با قدردانی از حضور عوامل فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» گفت: آنچه در این مدت از این گروه دریافت کردم حس قدرت و جسارت بود. در یک سال و نیم گذشته روند دشوار تولید این اثر را شاهد بودم و از اینکه گروه تولید از سختی‌ها نهراسید و کار را علاوه بر سریال در نسخه سینمایی نیز آماده کرد، خوشحالم.

وی افزود: این اثر پاسخ بسیاری از پرسش‌های ما درباره جنگ است و دو عملیات مهم را مدنظر دارد. همین موضوع، بر تاریخ نگاری اثر و سندیت آن صحه گذاشته است.

معاون سیما با اشاره به موفقیت این اثر در جشنواره فیلم فجر گفت: رسانه ملی بعد از چند سال وقفه دوباره به جشنواره بازگشت و اثری  شاخص و ماندگار درباره دفاع مقدس ارائه کرد که سبب افتخار مردم و شهدا شد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو