در هفته اخیر شاهد کاهش میانگین ارزش معاملات خرد بورس بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۲ هزار و ۷۶۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۲۷۰ میلیاردی هفته پیشین، افت ۱۵ درصدی داشته است. این دومین هفته متوالی است که ارزش معاملات خرد افت ۱۵ درصدی را پشت سر می‌گذارد.

در این هفته کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز دوشنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد 2 هزار و 452 میلیارد تومان بود و بیشترین رقم هفته نیز در روز شنبه ثبت شد که به رقم 3 هزار و 444 میلیارد تومان بالغ شد. 

جدول معاملات  

در این هفته سهام تجلی (شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات) صدرنشین جدول معاملات بود و بیشترین ارزش معاملات و بیشترین حجم معاملات بازار سهام را داشت.

تجلی روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشترین ارزش معاملات و بیشترین حجم معاملات را داشت و روز چهارشنبه بیشترین حجم معاملات بازار را به خود اختصاص داد. همچنین در روز چهارشنبه، پس از فزر، تجلی در رتبه دوم جدول بیشترین ارزش معاملات بازار قرار گرفت.

رشد معاملات بازار سهام

در هفته اخیر در روز دوشنبه به علت رشد ارزش معاملات اوراق بدهی ارزش کل معاملات بازار سهام تفاوت زیادی نسبت به روزهای دیگر داشت. روز دوشنبه معاملات کل بازار ارزشی معادل 153 هزار و 64 میلیارد تومان داشت که بالاترین رقم هفته بود. میانگین ارزش معاملات کل هفته 42 هزار و 524 تومان بود که نسبت به رقم 41 هزار و 249 میلیاردی هفته پیشین، رشد 3 درصدی داشته است.

متن کامل این گزارش را با تیتر «رکود معاملات در هفته آخر بهمن / تجلی پُرمعامله‌ترین سهام» در اقتصادنیوز بخوانید.