درباره ماینر هلیوم چه می دانید با همراهی ما در این مطلب اطلاعاتی درباره ماینر هلیوم کسب خواهید کرد. در این مطلب از سلام دنیا درباره ماینر هلیوم چیست، درامد، راه اندازی، مزایای استخراج، بالا بردن سرعت، رفع مشکل و اینکه چگونه یک ارائه دهنده استخراج کننده HNT پیدا کنیم؟  صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ماینر هلیوم چیست؟

در حالی که هزاران ارز دیجیتال وجود دارد که طیف گسترده ای از کاربردها را مورد توجه قرار می دهند، هنوز تعداد نسبتا کمی وجود دارند که به بخش جدید اینترنت اشیا دسترسی دارند. طرفداران کریپتو ممکن است نام MIOTA را شنیده باشند، یکی از محبوب ترین پلتفرم های بلاک چین که دستگاه ها را به اینترنت اشیا متصل می کند، اما هلیوم (HNT) به عنوان یک پروژه مبتنی بر بلاک چین با استفاده و رویکرد مشابه در حال ظهور است.

ماینر هلیوم چیست1

هلیوم (HNT) به عنوان یک شبکه مبتنی بر بلاک چین برای دستگاه های اینترنت اشیاء توصیف می شود که از گره ها به عنوان هات اسپات برای اتصال دستگاه های بی سیم به شبکه استفاده می کند. رمز بومی HNT شبکه را تقویت می کند و هر زمان که Hotspots داده های اتصال را در سراسر شبکه ارسال می کند، به عنوان یک پرداخت عمل می کند. از آنجایی که نیاز به اینترنت اشیا با توسعه فناوری به طور تصاعدی افزایش می یابد، هلیوم به پروژه مرتبط تری تبدیل می شود.


حتما بخوانید: ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد


انواع ماینر هلیوم

دستگاه بی‌سیمی به نام «هات‌اسپات» یا «ماینر توکن HNT» به شما توکن‌هایی برای ارائه پوشش پاداش می‌دهد. در ابتدا، شبکه فقط به یک نوع هات اسپات برای رسیدگی به تمام مسائل هلیوم نیاز داشت، اما انواع جدیدی از هات اسپات ها در حال حاضر برای پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد بلاک چین در حال توسعه هستند که به سرعت در حال افزایش است.

هات اسپات کامل

این افراد واجد شرایط شرکت در همه فعالیت ها و کسب جوایز از جمله فعالیت های اثبات پوشش هستند.

لایت هات اسپات

از آنجایی که آنها نرم افزاری هستند تا دستگاه های فیزیکی، آنها توسعه ای از هات اسپات های کامل هستند.

نقاط اتصال فقط داده

اینها فقط بر روی داده های متحرک متمرکز می شوند، از این رو فقط برای انتقال داده ها پول می گیرند.

ماینر هلیوم چیست2

درامد ماینر هلیوم در ایران

قبل از شروع ساخت اولین ماینر هلیوم خود، چند نکته در مورد این دستگاه وجود دارد که باید بدانید:

 • این هات اسپات ها مانند روترهای معمولی نیستند که در خانه استفاده می کنید. آنها کوچک  هستند، اما بسیار قدرتمند هستند. با پوشش 200 برابر بیشتر از یک روتر استاندارد، تنها چند صد دستگاه می توانند کل شهر را پوشش دهند.

حتما بخوانید: کریپتوکارنسی یا ارز رمزنگار چیست


 • بر خلاف نودهای معمولی، هات اسپات ها تنها 5 وات برق مصرف می کنند. از این رو، این پروتکل اجماع کارآمدتر و انرژی پسندتر از اثبات کار است.
 • تنها چیزی که برای شروع نیاز دارید یک آداپتور Wi-Fi ساده است (هیچ سخت افزار تخصصی لازم نیست).
 • به ازای هر مگابایت داده ارسال شده در شبکه شما، یک توکن دریافت خواهید کرد. کسب درآمد واقعی از این تلاش به بیش از یک ماینر نیاز دارد، بنابراین انتظار نداشته باشید که تنها با انجام یک مورد پولدار شوید.

درامد ماینر هلیوم در ایران

راه اندازی و ساخت ماینر هلیوم

استخراج هلیوم از فناوری امواج رادیویی بر خلاف استخراج ارزهای دیجیتال معمولی استفاده می کند که بر تجهیزات قدرتمندی مانند ASICS یا GPU ها متکی است. در نتیجه، انرژی بسیار کمتری نسبت به تکنیک‌های استخراج رمزنگاری معمولی مصرف می‌کند.

گذراندن چالش‌های اثبات مفهوم و کسب درآمد توکن، پیش‌نیاز استخراج توکن‌های هلیوم است. علاوه بر این، محاسبه دقیق تعداد توکن هایی که یک کاربر ممکن است به دست آورد، به حجم ترافیک در هات اسپات و تعداد سایر نقاط مجاور بستگی دارد. آنها معمولاً هر چه صنعت آنها رقابتی تر باشد، پول کمتری به دست خواهند آورد. مناطق روستایی ممکن است نقاط کمتری برای رقابت داشته باشند، اما ترافیک بسیار کمتری نیز دارند.

علاوه بر این، جوایز توکن با توجه به عملکرد هات اسپات در سراسر فرآیند چالش PoC متفاوت است. حدود 0.95٪ از تمام جوایز استخراج تولید شده در یک دوره زمانی به چالش کنندگان پاداش داده می شود، 5.31٪ به فرستنده ها و 21.24٪ به شاهدان هات اسپات داده می شود.

هر کسی که سرمایه گذاری اولیه را برای خرید یک هات اسپات هلیوم از یک منبع شخص ثالث انجام دهد، می تواند استخراج هلیوم را آغاز کند. تغییرات عملکرد در میان ماینرهای مختلف نقاط مهم نسبتاً کم است. در عوض، موقعیت مکانی و رقابت کاربر تأثیر بیشتری بر موفقیت آنها به عنوان معدنچی هلیوم دارد.

ظرفیت آن برای انتقال داده نیز تحت تأثیر عناصر دیگر قرار می گیرد، از جمله اینکه آنتن خود را در کجا قرار می دهند و اینکه آیا هات اسپات خود را نزدیک پنجره قرار می دهند یا خیر. یک هات اسپات معمولاً ممکن است در محدوده 10 کیلومتری کار کند. در تئوری، این واقعیت که خود شبکه هلیوم به عنوان وسیله ای برای انتقال داده ها بیشتر مورد پسند قرار می گیرد، باید این واقعیت را جبران کند که استخراج هلیوم با ایجاد هات اسپات های بیشتر، سود کمتر و کمتر می شود.

راه اندازی ماینر هلیوم

مزایای استخراج هلیوم

با توجه به موقعیت مکانی شما، سودآوری HNT Mining می‌تواند بسیار بالا باشد، اما نمی‌تواند به شما اطمینان دهد که برای هشت ماه آینده یک هات اسپات ارزشمند را دریافت خواهید کرد. هات‌اسپات‌ها در حال حاضر برای ساخت شبکه‌هایی که از پوشش گسترده حمایت می‌کنند، پاداش دریافت می‌کنند. به این معنی است که اگر بخواهید شبکه خود را به یک مکان جدید گسترش دهید، سودآوری شما بالاتر خواهد بود. به منظور کمک به رشد یک شبکه تا حدودی نظری، هلیوم باید کاربران را به خرید هات اسپات های گران قیمت ترغیب کند. با توجه به این عوامل، با قابل اعتمادتر شدن شبکه، مشتریان بیشتری را جذب می کند که در عین استفاده از شبکه برای استفاده مورد نظر، اعتبار داده را خریداری می کنند.


حتما بخوانید: بیت کوین چه فرقی با ارزهای ملی متداول دارد؟


بالا بردن سرعت هات اسپات 

شما باید انتظار داشته باشید که اشباع شبکه در سال های آینده به مناطق بیشتری گسترش یابد، زیرا به دلیل رشد سریع نقاط داغ است. جوامع کوچکتر آهسته تر گسترش می یابند زیرا ابزارهای کوچکتر و فوراً متصل هستند، اما این احتمال وجود دارد که همان مناطق برای مدت طولانی تری قابل استفاده باشند.

رفع مشکل هات اسپات

نصف کردن

مشخص است که شبکه هلیوم هر دو سال یکبار نصف می شود. بسیار مهم است زیرا به اندازه شبکه در حال گسترش کمک می کند. همچنین به دنبال ایجاد تعادل بین عرضه زیاد HNT و کمبود نسبی است. این مزیت است زیرا هلیوم برای ایجاد HNT جدید مورد نیاز است که برای ساخت و نگهداری شبکه در اختیار ماینرها و اعتباردهندگان قرار می گیرد. علاوه بر این، شبکه در ابتدا از تولید تعداد زیادی توکن سود می برد. کمیابی را افزایش می دهد که ارزش را افزایش می دهد. به طور کلی، نصف کردن به نفع صنعت هلیوم است، زیرا به طور قابل توجهی بر سوددهی معدن تأثیر می گذارد. در نتیجه، سود هرگز دو برابر آنچه در ابتدا بود، نخواهد بود.

فرآیند پاداش

بلاک چین هلیوم مبتنی بر الگوریتمی به نام اثبات پوشش است که به استخراج کنندگان با ارز رسمی هلیوم $HNT پاداش می دهد. Helium Network Explorer یکی از منابع برای مشاهده داده های مربوط به POC است.

مزایای استخراج هلیوم

چگونه یک ارائه دهنده استخراج کننده HNT پیدا کنیم؟

تجهیزات استخراج هلیوم با کارایی بالا که توسط Midas Wireless ساخته شده است، استخراج‌کنندگان را قادر می‌سازد تا به شبکه هلیوم دسترسی داشته باشند و پاداش دریافت کنند. با خروج 10 تا 20000 دستگاه در هر ماه از خط مونتاژ، Midas در حال حاضر سطح بالایی از تولید را ایجاد کرده است. 8 تا از بهترین ماینرها HNT برای فروش وجود دارد که در زیر ذکر شده است:

 • Mimiq FinestraMiner
 • SenseCAP M1-US915
 • Browan Merryiot Hotspot
 • Milesight LoRaWAN Hotspot
 • Bobcat Miner 300
 • MNTD Blackspot توسط RAKwireless
 • Nebra ROCK Pi Miner
 • RADACAT COTX-X3
سخن آخر

با کمک ماینرهای انقلابی توکن HNT، هر کسی ممکن است به شبکه هلیوم بپیوندد و شروع به کسب درآمد کند. استخراج هلیوم با استفاده از یک ماینر توکن HNT منبع خوبی برای هر کسی است که می‌خواهد مقداری پول غیرفعال ایجاد کند، حتی اگر درآمد به معیارهای متعددی مانند انتخاب آنتن، بودجه و مکان متکی باشد.