راهنمای سفر به شهر ونکوور و عالمی از تجربیات تازه

راهنمای سفر به شهر ونکوور و عالمی از تجربیات تازه


منبع: همگردی

26

1401/8/17

17:32


کانادا کشور وسیعی است که در آن شهرهای بسیاری وجود دارند. یکی از این شهرها، ونکوور است. با ما در راهنمای سفر به شهر ونکوور همراه شوید تا کمی شما را با هزینه های سفر به شهر ونکوور و تعدادی از جاذبه های گردشگری آن آشنا کنیم.

ونکوور

معرفی

ونکوور در استان بریتیش کلمبیا و در قسمت جنوبی کانادا قرار دارد. این شهر ساحلی دارای جاذبه های طبیعی بسیاری است و به همین دلیل، در بین دیگر شهرهای کانادا جز پرطرفدارترین هاست. در ونکوور رستوران های مختلف به همراه غذاهای متنوع از سراسر دنیا وجود دارند و به همین دلیل، آن را یکی از پایتخت های غذایی کانادا می دانند. در کلانشهر ونکوور هر نوع جاذبه گردشگری را که بخواهید یافت می شود. برای آنکه از شلوغی شهر به دور باشید، می توانید به مناطق اطراف این شهر رفته که دسترسی به آنها بسیار آسان از طریق وسایل حمل و نقل عمومی انجام می شود.

از ویژگی های این کلانشهر، این است که مردم آن به فرهنگ و هنر بسیار علاقه دارند و این موضوع را میتوان در کوچه و خیابان ها بطور واضح دید. براساس راهنمای سفر به شهر ونکوور باید بدانید که در اطراف ونکوور و با فاصله بسیار کمی، کوههایی را می بینیم که تفریحات بسیاری در آنها انجام می شوند.

معرفی ونکوور

نکاتی برای سفر

این شهر با تهران 11 ساعت و نیم اختلاف زمانی دارد و در واقع، از نظر زمانی از تهران عقب تر است. مردم ونکوور به زبانهای انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند و واحد پول نیز دلار کاناداست. براساس راهنمای سفر به شهر ونکوور باید بدانید که کد کانادا 001 بوده و شماره تلفن اضطراری 911 است. در ونکوور فرودگاه بین المللی به نام همین شهر وجود دارد. نوع برق شهر 120 ولت و 60 هرتز بوده و باید از دو شاخه های نوع A و B استفاده کرد.

نکاتی برای سفر

آب و هوا

ونکوور آب و هوای اقیانوسی و معتدل دارد و اکثر روزهای سال بارانی است. البته دو ماه از سال، جولای و آگوست هوا گرم و خشک است و باران نمی بارد. بیشترین زمانیکه در این شهر باران می بارد، اکتبر و مارس است. برای آنکه به این شهر سفر کنید، بهترین زمان ماههای مارس تا می و سپتامبر تا نوامبر هستند. در این ماهها هزینه اقامت هم کمتر است و بطور کلی، این زمان از همه لحاظ برای سفر بهتر است. بسیاری برای سفر ماه های تابستان را در نظر می گیرند که باید برای رزرو هتل چندین هفته جلوتر باید اقدام کنید. ونکوور در زمستان نیز دارای جاذبه های خاص خود است و مسافران را راضی نگه می دارند.

آب و هوای ونکوور

مبالغ و تعرفه سفر

اقامت

با توجه به آنکه در چه جایی اقامت می کنید، میزان هزینه های سفر به شهر ونکوور نیز متفاوت می شوند. کمترین هزینه مربوط به اقامت در خوابگاه هاستل با شبی 25 دلار است و برای اتاق خصوصی دو تخته در هاستل باید شبی 60 دلار پرداخت کنید. هزینه اقامت در هتل کمی بالاتر بوده و با توجه به امکاناتی و محل، هزینه آن متفاوت است. برای ارزان ترین هتل های ونکوور برای هر شب باید بین 75 تا 120 دلار هزینه کرد. اگر به دنبال اجاره خانه یا آپارتمان هستید، هزینه این ها از شبی 150 دلار شروع می شود. یکی دیگر از گزینه های اقامت، اتاق های مشترک است که میتوان از سایت Airbnb آنها را رزرو کرد. هزینه این اتاق ها هم برای هر شب تقریبا 60 دلار است.

هتل های ونکوور

خوراک

ارزان ترین غذاها در ونکوور غذاهایی مانند پیتزا و شاورما بوده که باید برای آنها بین 3 تا 8 دلار هزینه کرد. در ونکوور رستوران و اغذیه فروشی های محلی را میتوان پیدا کرد که برای یک وعده غذا حدود 13 دلار دریافت می کنند. غذاهای رستوران های معمولی حدودا 20 دلار است. برای کاهش هزینه های سفر به شهر ونکوور می توانید مواد غذایی را از فروشگاه ها تهیه و آشپزی کنید. یکی از راههای صرفه جویی در هزینه های سفر به شهر ونکوور، کامیون های سیاری هستند که میتوان آنها را در هر نقطه از شهر پیدا کرد. این کامیون ها غذاهایی با قیمت های مناسب را ارائه می دهند و از طرفی، کیفیت غذاها نیز بسیار خوب است.

رستوران های ونکوور

حمل و نقل

در شهر ونکوور با خرید یک بلیت می توانید به مدت 1 ساعت و نیم از اتوبوس، اسکای ترین و سی باس استفاده کنید. البته، بلیت های روزانه هم به قیمت 10 دلار وجود دارند که گزینه بسیار مناسبی برای مسافران و گردشگران هستند. بطور کلی، هزینه یک سفر در مرکز شهر 2.75 دلار و مناطق اطراف شهر بین 3 تا 7 دلار است.

هزینه حمل و نقل در ونکوور

هزینه تفریحات و جاذبه ها

برای آنکه در هزینه های سفر به شهر ونکوور صرفه جویی کنید، می توانید از پارک و جاذبه های طبیعی که هزینه ورودی ندارند، دیدن و ساعاتی را در این فضاهای سبز سپری کنید. در ونکوور مسابقه های ورزشی بسیاری برگزار می شوند که می توانید در همان روز بلیت آنها را نصف قیمت تهیه کنید. در ونکوور گالری به نام گالری هنر وجود دارد که ورودی آن 20 دلار و برای کودکان 15 دلار است. اما، اگر سه شنبه ها از ساعت 17 به بعد به این گالری بروید، بازدید رایگان است. اگر دوست دارید به دیدن مناطق کوهستانی بروید، در کوه گروز شب ها تله کابین تخفیف دارد.

گالری هنر ونکوور

فستیوال های غذایی

همانطور که گفته شد، ونکوور شهری است که در آن رستوران و جشنواره های بسیاری مربوط به غذا وجود دارند و آن را یکی از پایتخت های غذایی کانادا می دانند. در این شهر رستوران های بسیاری وجود دارند که تنوع غذایی بسیاری از سرتاسر دنیا دارند و دلیل آن هم افراد مهاجری بوده که در آن زندگی می کنند. در ادامه راهنمای سفر به شهر ونکوور به معرفی برخی از این جشنواره های غذا می پردازیم:

جشنواره سالمون استیوستون: این جشنواره در واقع در روز ملی کانادا برگزار شده و در آن سالمون کبابی در کنار خیابان سرو می شود.

جشنواره Carnaval De Sol: این جشنواره موضوع غذایی و هم موضوع فرهنگی دارد و در آن میتوان با فرهنگ آمریکای لاتین بیشتر آشنا شد.

جشنواره گریک سامرفست: در این جشنواره غذاهای یونانی و مدیترانه ای سرو شده و در کنار اینها، کنسرت ها بسیاری برگزار می شوند.

جشنواری روزهای کارائیبی: در این جشنواره نیز در کنار اتفاقات فرهنگی جذابی که رخ می دهند، غذاهای کارائیبی نیز سرو می شوند.

جشنواره سالمون استیوستون در ونکوور

غذاهای بومی

در کانادا غذاهای بومی بسیاری وجود دارند که باید حتما آنها را امتحان کنید. در ادامه راهنمای سفر به شهر ونکوور برخی از این غذاهای بومی را معرفی کرده ایم:

پوتین: یکی از غذاهای بومی این منطقه که امروزه در سرتاسر دنیا رواج پیدا کرده است. ترکیبات این غذا سیب زمینی سرخ کرده، پنیر و سس گریوی بوده که در برخی از رستوران ها برای این غذا مواردی مانند بیکن نیز در نظر گرفته اند. پوتین غذای مقرون بصرفه ای است و قیمت بالایی ندارد.

رول لابستر: کانادا به غذاهای دریایی معروف است. یکی از این غذاهای دریایی، رول لابستر هست.

ساندویچ گوشت دودی: این غذا نیز از جمله غذاهای کانادایی رواج پیدا کرده در کل دنیا است. این ساندویچ شامل گوشت کبابی بوده که با نمک و ادویه طعم دار شده و در نان چاودار به همراه سس خردل استفاده می شود.

بیکن پیمیل: بیکن مخصوص کانادایی ها، بیکن پیمیل است که با مدل آمریکایی بسیار تفاوت دارد. این بیکن با آرد ذرت تهیه می شود و طعم بهتری دارد.

سوپ لپه: کانادا کشور سردی است و غذاهای گرم و سوپی در چنین هوایی بسیار لذت بخش خواهند بود. سوپ لپه یکی از این غذاها است. این سوپ از لپه، سبزیجات و گوشت تهیه شد.

تورتیر: از گذشته، کانادایی ها در روزهای تعطیل خود پای گوشت مخصوص خودشان به نام تورتیل را می پزند. دستور پخت این غذای بسیار خوشمزه در هر منطقه ای متفاوت است.

باناک: نوعی نان است که از زمان های قدیم در کانادا پخت می شود. در حال حاضر، این نان را می توانید از انواع نانوایی ها و کافه ها بخرید.

تارت کره ای: یکی از دسرهای کانادا، تارت کره ای است که طعم بسیار لذیذ و خوشمزه ای دارد. این دسر از خمیر تارت و فیلینگ کره، تخم مرغ و شکر تشکیل شده و به نظر ساده می آید.

بیگل: این شرینی نیز از جمله دسرهای کانادا است که در کل دنیا نیز یافت می شود. این شیرینی در کانادا با کنجد و در تنور پخته می گردد.

پای توتین سسکتون: از دیگر دسرهای محلی کانادا، پای توتین سسکتون است. توتین سسکتون نوعی میوه هست. این دسر طعم بسیار خوبی دارد.

بیورتیلز: این دسر در بین کانادایی ها بسیار طرفدار دارد، اما متعلق به این کشور نیست. این دسر در واقع خمیر سرخ شده است که تاپینگ های مختلفی مانند نوتلا بر روی آن می آیند.

تافی افرا: این شرینی طرز تهیه بسیار جالبی دارد و اصالتا مربوط به این کشور است. شیرینی افر را در واقع از ریختن شیره افرای گرم بر روی برف تهیه می کنند. با ریختن شیره روی برف سفت می شود و این شکلات سفت شده همان تافی افراست.

پودینگ شومور: این دسر از کیک و شربت به خصوصی بر روی آن تهیه می شود. این دسر بسیار ساده پخته شده و نیاز به مواد به خصوصی ندارد و با کمترین وسایل میتوان آن را تهیه کرد.

دسر شیره افرا معروف کانادا

مکان های دیدنی ونکوور

موزه مردم شناسی

در دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکوور، موزه ای در نظر گرفته شده که در مورد تمامی فرهنگ های سراسر دنیاست. موزه مردم شناسی با وجود آنکه از همه فرهنگ ها بوده، اما بیشتر از همه به فرهنگ ساکنان نخستین بریتیش کلمبیا پرداخته است. براساس راهنمای سفر به شهر ونکوور باید بدانید که ساختمانی که این موزه در آن قرار دارد، در واقع قسمتی از قلعه ای است که در جنگ جهانی دوم ساخته شد. در این موزه همچنین اشیایی به نمایش گذاشته شدند که در مناطق مختلفی از دنیا کشف شده اند.

موزه مردم شناسی ونکوور

موزه ونکوور

یکی دیگر از موزه های شهر ونکوور به نام همین شهر است که در آن آثار و اشیایی مربوط به این شهر نگهداری و به نمایش گذاشته شده اند تا فرهنگ و تاریخ این شهر بهتر شناخته شود. برای بازدید از این موزه باید بین ساعات 10 صبح تا 17 و سه شنبه ها از 10 صبح تا 20 مراجعه کنید.

موزه ونکوور

کانادا پلیس

در ونکوور ساختمان عجیبی وجود دارد که مانند کشتی بوده و سقف آن به شکل بادبان ساخته شده است. این ساختمان به نام کانادا پلیس در واقع هم هتل و هم مرکز کنوانسیون ونکوور هست.

ساختمان کانادا پلیس ونکوور

ساختمان دنیای علم

یکی از ساختمان های مدرن و زیبای این شهر متعلق به مرکز علمی است که در آن اتفاقات و نمایشگاه های علمی برگزار می شوند و دارای بخش های مختلفی مانند اختراعات، حرکت، آب و هواست. در ساختمان دنیای علم سینمایی با پرده بزرگ آی مکس وجود دارد. این بنا به شکل کروی و برای نمایشگاه اکسپوی 86 ساخته شد. برای بازدید از این بنا باید از ساعت 10 صبح تا 18 و در روزهای پنجشنبه 10 صبح تا 21 مراجعه کرد.

ساختمان دنیای علم ونکوور

پل معلق کاپیلانو

در نزدیکی مرکز شهر، پل معلقی بر روی ارتفاع 70 متری رودخانه قرار دارد. پل کاپیلانو در سال 1889 ساخته شده و در انتها به یک پارک با فضای سبز بسیار غنی می رسد. افراد بسیاری برای هیجانی که این پل دارد، بر روی آن می روند. پیشنهاد می شود افرادی که مشکل قلبی دارند، بر روی این پل نروند هر چند که پل ایمن است و مشکلی بوجود نمی آید. اگر برای دیدن این پل تمایل داشته باشید، در شهر اتوبوس هایی برای دیدن از این پل و پارک منتهی به آن قرار داده شده اند.

پل معلق کاپیلانو ونکوور

گستاون

یکی از مناطق توریستی و دیدنی ونکوور که دیدنی های بسیار در آن وجود دارد، گستاون است. گستاون در واقع محله قدیمی مربوط به سال 1867 میلادی بوده که در آن ساختمان های قدیمی مرمت شده وجود دارند و به کاربری های مربوط به گردشگری و تفریح تغییر پیدا کرده اند. در این محله نمای ساختمان ها و تمامی تجهیزات شکل و ظاهر قدیمی دارد. در این محله مجسمه ای از جان دیتون فردی که در واقع سازنده این محل است، دیده می شود.

محله گستاون ونکوور

محله چینی ها

یکی از محله های ونکوور، محله چینی ها است که در آن ساختمان های جدید و قدیمی بسیاری وجود دارند که بر روی آنها تابلو و علائم چینی زده شده اند. در این محله جاذبه ها و دیدنی های بسیاری وجود دارند و به همین دلیل، گردشگران بسیاری از این محل دیدن می کنند. محله چینی ها از جمله مناطق بسیار شلوغ و زنده شهر است که این موضوع در زمان سال نوی چینی ها بیشتر هم می شود و در آن برنامه و مراسم جذابی برگزار خواهند شد. از جمله جاذبه های دیگر این محله، باغ چینی است که از زیبایی بخصوصی برخوردار بوده و هر کسی را به خود جذب می کند.

محله چینی های ونکوور

خیابان رابسون

یکی از مراکز مشهور و مهم برای خرید، خیابان رابسون است که در آن برندها و مارک های مختلفی را میتوان پیدا کرد. در این خیابان گالری های هنری و اتفاقات فرهنگی دیگری دیده می شوند. در این خیابان میدانی به همین نام وجود دارد که خود جز جاذبه های این شهر بحساب می آید. در این میدان فضای عمومی و پیست اسکی وجود دارند.

خیابان رابسون ونکوور

پارک استنلی

پارک استنلی در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و دور تا دور آن را بصورت شبه جزیره ای آب محاصره کرده است. پارک استنلی دارای فضای سبز بسیار زیبا و همچنین مناظر طبیعی جذابی بوده که روزانه افراد بسیاری را جذب خود می کنند. دور تا دور این پارک و در کنار آب، مسیری در نظر گرفته شده که لذت پیاده روی و دوچرخه سواری را دوچندان می کند.

پارک استنلی ونکوور

پارک ملکه الیزابت

در پارک ملکه الیزابت میتوان منظره زیبایی را از قسمت شمالی ونکوور مشاهده کرد. پارک الیزابت دارای فضای سبز بسیار زیبا و همچنین جاذبه های دیگری مانند رستوران، زمین گلف و تنیس بوده و به همین دلیل، مکان بسیار مناسبی برای تفریحات خانوادگی است.

پارک ملکه الیزابت ونکوور

گرانویل آیلند

در گذشته در این شهر جزیره کوچک صنعتی به نام گرانویل آیلند وجود داشت که امروزه این جزیره به یک مکان گردشگری تبدیل شده و گردشگران و توریست های بسیاری از آن دیدن می کنند. به دلیل صنعتی بودن این جزیره، در آن انبارهای بسیاری وجود داشته که تمامی آنها امروزه تغییر کاربری داده و تبدیل به رستوران، کافه و گالری شده اند. این جزیره توریستی امروزه میزبان بسیاری از هنرمندان است و اتفاقات فرهنگی و هنری بسیاری در آن رخ می دهند. در این جزیره بازاری وجود دارد که در آن میتوان انواع مواد غذایی و خوراکی را پیدا کرد.

گرانویل آیلند ونکوور

کوه گروز

یکی از دیدنی های ونکوور که چه در زمستان و چه در تابستان طرفدار دارد، کوه گروز است. برای بالا رفتن از این کوه میتوان از تله کابین استفاده کرد و از تفریحات و امکاناتی که در آن در نظر گرفته شدند، بهره برد. اگر زمستان به این کوه بیایید، در آن ورزش های زمستانی بسیاری برگزار می شوند. این کوه مکان بسیار مناسبی برای تفریحات خانوادگی است و ساعاتی را میتوان به دور از شلوغی شهر در دل طبیعت سپری کرد.

کوه گروز ونکوور

ساحل کیتسیلانو

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و تفریحی این شهر که دارای طرفداران بسیاری بوده، ساحل کیتسیلانو هست. این ساحل شنی دارای منظره بسیار زیبایی از کوه و دریا است و در آن امکانات و تفریحات بسیاری در نظر گرفته شده اند. در این ساحل خانواده ها می توانند ساعاتی را به تفریح، پیاده روی و شنا بپردازند.

ساحل کیتسیلانو

انگلیش بی

از جمله جاذبه های طبیعی شهر ونکوور که در آن تفریحات بسیاری در نظر گرفته شده، خلیج انگلیش بی است. در ساحل این خلیج که بسیار شلوغ و پرطرفدار بوده، اتفاقات هنری و فرهنگی بسیاری صورت می گیرند. در اینجا رستوران و کافه های بسیاری وجود دارند.

انگلیش بی ونکوور

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو