خبر خوش درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان | خدمات رایگان بیمه تکمیلی بازنشستگان

9

1401/8/18

07:09


خبر خوش درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان | خدمات رایگان بیمه تکمیلی بازنشستگان

پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به منظور ارتقاء خدمات رفاهی در بخش درمان و کاهش هزینه‌های درمانی برای بازنشستگان امکان بهره‌مندی از  بیمه تکمیلی بازنشستگان وجود دارد. خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان به صورت جبران بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان است.صندوق بازنشستگی برای جبران و پرداخت بیشتر هزینه های درمان به  بازنشستگان طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان را اجرایی کرده است.بسیاری از بازنشستگان از این طرح ناراضی هستند و معتقدند بیمه تکمیلی بازنشستگان از کارایی لازم برخوردار نیست. در ادامه به آخرین خبر از بیمه تکمیلی بازنشستگان می پردازیم.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

علی دهقان کیا در خصوص بیمه تکمیلی بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا پایان ماه قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ برقرار است اما به دلیل عدم اجرای تعهدات این شرکت، مشکلاتی برای بازنشستگان در ماه‌های اخیر ایجاد شد که تمایلی برای انعقاد قرارداد مجدد با آنها نداریم.

دهقان کیا با اشاره به اینکه مسئولان بیمه آتیه سازان عنوان کردند که به دلیل افزایش هزینه‌های درمانی در بخش‌های آزمایشگاه، عکس، فیزیوتراپی و غیره ۱,۵۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده اند، اظهار داشت: به همین دلیل قرارداد این بیمه در دو ماه اخیر با چندین بیمارستان لغو شد و این موضوع باعث نارضایتی بازنشستگان بوده است.

وی ادامه داد: به دلیل افزایش سرسام آور هزینه‌های درمانی در سال جاری، شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای برای بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی استقبال و اقدام نکردند و تاکنون فقط سه شرکت آن هم برای بخشی از بیمه تکمیلی اقدام کردند که هنوز به نتیجه نرسیده است.

دهقان کیا تصریح کرد: تا پایان هفته با حضور نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی، یک شرکت بیمه‌ای برای قرارداد سال آینده بیمه تکمیلی بازنشستگان انتخاب و در نهایت هفته آینده خدمات بیمه و اسم آن اعلام خواهد شد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران بیان کرد: در نهایت اگر هیچ شرکت بیمه‌ای بزرگی از پکیج درمانی که ما برای بیمه تکمیلی ارائه داده ایم، استقبال نکند، مجبوریم با همان شرکت قبلی قرارداد ببندیم که البته این شرکت باید تضمینی برای سال آینده به ما بدهد تا بیمه شدگان به مشکل برنخورند.

دهقان کیا تأکید کرد: در حال چانه زنی از نظر کیفیت و کمیت با شرکت‌های بیمه‌ای هستیم که امیدواریم به نتیجه برسیم.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

حسین عبدالوند در مورد بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: افرادی که حضوری به دفاتر ساتا مراجعه می‌کنند باید اصل شناسنامه و کارت ملی سرپرست، آخرین برگه حقوقی سرپرست و اصل و تصویر شناسنامه وکارت ملی افراد تحت‌تکفل و غیر تحت‌تکفل را همراه داشته باشند.

 وی با اشاره به اینکه قرارداد بیمه‌نامه درمان تکمیلی بین بیمه کوثر و سابا، برای هفتمین سال متوالی تمدید شد، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در این طرح اختیاری است و هیچ هزینه‌ای برای ثبت‌نام دریافت نمی‌شود.

مدیر بیمه‌های درمان کوثر با تاکید بر این که اعتبار بیمه‌نامه آرامش 1401 از ابتدای آذرماه سال‌جاری آغاز می‌شود، گفت: این بیمه‌نامه با افزایش تعهدات نسبت به سال قبل در قالب دو طرح با حق‌بیمه ماهانه 195هزار تومان و150هزار تومان به ازای هر نفر ارائه می‌شود.

عبدالوند با اشاره به اینکه بازنشستگانی که می‌خواهند تحت‌پوشش این بیمه‌نامه قرار بگیرند، علاوه بر خود، باید همه اعضای خانواده تحت‌تکفل‌شان را ثبت‌نام کنند، افزود: همچنین با شرط داشتن بیمه پایه، بازنشستگان امکان استفاده از خدمات طرح آرامش 1401را برای پدر و مادر و نیز فرزندان شاغل مجرد و فرزندان متاهل (در صورت ثبت‌نام همسر و فرزندان) خود دارند.

وی از امکان ثبت‌نام همسران و فرزندان بازنشستگانی که فوت شده‌اند نیز در طرح آرامش خبر داد و افزود: ثبت‌نام این مستمری‌بگیران نیز مطابق شرایط بازنشستگان انجام می‌شود، اما برای فرزندان مستمری‌بگیران دوره انتظار سه‌ماهه در نظر گرفته شده است.

سید صولت مرتضوی در حاشیه نشست هیات دولت و در گفت و گو با خبرنگاران از تمهیدات این وزارتخانه برای بازار دارو خبر داد و گفت: مواد اولیه به صورت وفور تامین و توزیع شده است و برای تولید داروهای آنتی‌بیوتیک ظرفیت‌های جدیدی تامین کردیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مأموریت وزارت کار رفع فقر نسبی و مطلق و ایجاد رونق اقتصادی است، اظهار داشت: بدهی ٢ هزار میلیارد تومانی داروخانه‌ها پرداخت شد.

وی در خصوص تولید سرم نیز توضیح داد: تا پایان سال ظرفیت تولید سرم را به ۶ میلیون سرم در ماه خواهیم رساند.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات دارویی با دستورات رئیس جمهور کاهش یافته است، اظهار داشت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان بدهی به داروخانه ها داشتیم که تامین و پرداخت شد. اگر مقدار جزئی مانده باشد، پرداخت می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عمچنین اظهار داشت: امروز نیز ۵ هزار میلیارد تومان بدهی به بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود.

مرتضوی همچنین درباره برنامه دولت برای بهبود معیشت مردم اظهار داشت: در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برنامه‌های متنوعی داریم؛ نگاه کلان دولت بهبود معیشت برای همه دستگاه‌های اجرایی و شغلی در کشور است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: تصمیمات خوبی در این زمینه هم برای کارمندان و کارگران و بازنشستگان گرفته شده و مأموریت ما در وزارت کار رفع فقر نسبی و مطلق و ایجاد رونق اقتصادی است.

مرتضوی درباره لغو بیمه قرارداد تکمیلی بازنشستگان گفت: این موضوع صحت ندارد و بدهی‌ها در این بخش پرداخت شده است و رقم این بدهی حدود ٢ هزار میلیارد تومان به داروخانه‌ها بوده که پرداخت شد.

وی با تاکید بر اینکه رفع فقر مطلق و کاهش فقر نسبی و به ظرفیت اسمی رساندن واحدهای تولیدی ماموریت ویژه این وزارتخانه است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با خبری مبنی بر «لغو قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان با تعدادی از بیمارستان‌ها»، گفت: لغو قراردادها و تعهدات به لحاظ حقوقی دارای اشکال و قابل پیگیری است.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو