سفر به جنوب ایران؛ مقصدهای پاییز و زمستان

سفر به جنوب ایران؛ مقصدهای پاییز و زمستان


منبع: همگردی

74

1398/9/13

21:49


سفر به جنوب ایران، از آن دست سفرهای داخلی و هیجان انگیز است که بعد از آن، مسیر مقصدهای سفر داخلی ناخودآگاه به سمت جنوب تغییر می کند. به خاطر شرایط آب و هوایی بهترین فصل های سفر به جنوب کشور، فصل های پاییز و زمستان هستند. بخشی از دیدنی های چابهار در ادامه مطلب آورده شده و با اطلاع از دیدنی های بندرعباس و گشت و گذار میان آنها، فرصت ساختن خاطرات نو با حس و حالی دلگرم کننده فراهم می شود که همیشه سوگلی تعریف خاطرات سفر خواهند بود. با ما در راهنمای سفر به بندرعباس و سفر به چابهار همراه باشید.

سفر به جنوب ایران

سفر به چابهار

در جنوب شرق ایران و در گوشه خاوری کرانه های دریای عمان شهر چابهار قرار گرفته است. مثل هزار دیدنی ناشناخته دیگر در سرزمین مان، دیدنی های چابهار نیز در دنیا بی نظیرند. بندر چابهار اولین و آخرین بندر اقیانوسی ایران است و در سفر به چابهار در هر گوشه و کنار شهر، جاذبه ای بکر و دیدنی برای گشت و گذار دارد. در گذشته های نه چندان دور، چابهار به دلیل اجناس ارزان، مقصدی برای خرید بود اما با شناخته شدن طبیعت دل انگیز و جاذبه های گردشگری چابهار، حالا تبدیل به مقصدی برای طبیعتگردان و سفردوستان شده است.

سفر به چابهار

مکان های دیدنی چابهار

شهر چابهار در فصل های پاییز و زمستان آنقدر زیباست که هرساله پذیرای مسافران زیادی از داخل کشور و حتی از دیگر شهرهای جهان است. از جاذبه های طبیعی چابهار کوه های مریخی هستند که در سراسر منطقه چشم ها را خیره می کنند و با عبور از جاده چابهار به سمت بندر گواتر، زیبایی بی حد و حصر کوه های مینیاتوری کنار دریای نیلگون خلیج فارس، چشم اندازی را پدیدآورده که نه در کلام و در نوشتار نمی گنجد.

گل افشان پدیده ای خارق العاده و یکی از جاذبه های طبیعی چابهار است که طی آن، از درون زمین به بیرون گل پرتاب می شود. تالاب لیپار با 14 کیلومتر مساحت معروف به تالاب صورتی در مسیر ساحلی چابهار و گواتر، سرزمین امنی برای پرندگان مهاجر است. درختان انجیر معابد، منطقه حفاظت شده گاندو، مکانی برای نگهداری و محل زندگی تمساح های پوزه کوتاه و گوزن های کوهی نیز از دیگر جاذبه های دیدنی بندر چابهار برای گردشگران هستند. جنگل حرا در بندر گواتر با پوششی از بوته ها و درختچه ها میان آب های روان منظره ای زیبا دارد و به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی چابهار نباید گشت و گذار در آن را از دست داد.

مسجدجامع تیس از دیدنی های تاریخی در بندر چابهار است که با تقلید از مساجد هند و پاکستان ساخته شده و در کنار آن روستای تاریخی تیس، باغ ملی تیس، مسجد طوبی، قلعه پرتغالی ها، محوطه باستانی گواتر، قلعه پیروز گت، محوطه باستانی دمب کوه، حسینه آل رسول و آرامگاه سیدغلام رسول نیز از دیگر جاذبه های گردشگری چابهار است که تاریخی شنیدنی دارند. برای اقامت در چابهار می توان از خانه های اجاره ای یا هتل ها استفاده کرد.

راهنمای سفر به چابهار

بندرعباس؛ شهر لنج ها

از قدیمی ترین و بزرگ ترین بنادر تجاری ایران شهر بندرعباس است که از قدیم الایام مورد توجه و اهمیت بوده است. سابقه هزارساله لنج سازی در ساحل خلیج فارس تجارتی پر اهمیت در بندر عباس است. جاذبه های گردشگری بندرعباس در کنار آب های نیلگون خلیج فارس زیبایی بی حد و حصری را پدید آورده که گشت و گذار میان آنها دلنشین و دلرباست.

سفر به بندرعباس

مکان های دیدنی بندرعباس

بندرعباس از بندرهای پرطرفدار و محبوب در جنوب کشور است و به خاطر شرایط مطلوب آب وهوایی در فصل های سرد یکی از مقاصد سفر در پاییز و زمستان است.

از جاذبه های طبیعی بندرعباس، می توان به آب گرم گنو اشاره کرد که خاصیت درمانی نیز دارد و در هر چهار فصل سال قابل استفاده است. معبد هندوها در بندرعباس جزو اماکن تاریخی و از جاهای دیدنی بندرعباس است که به بت گورون یا خانه گبران با نمایی چشمگیر و جذاب معروف است. حمام گله داری که وقف حاج شیخ احمد گله داری، از تاجران برجسته و قدیم در بندرعباس بوده، در محله اوزیها- یکی از محله های قدیمی بندرعباس- قرار گرفته و هم اکنون به عنوان موزه مردم شناسی بندرعباس از آن بازدید می شود.

عمارت کلاه فرنگی از تجارتخانه های قدیمی بندرعباس است که در دوران حکومت صفویان ساخته شده و نامش برگرفته از کلاهی است که در گذشته ها فرنگی ها بر سر می گذاشتند. عمارت کلاه فرنگی از دیدنی های تاریخی بندرعباس و از زیباترین اماکن تاریخی این شهر است.

دسترسی به دره داماش در 80 کیلومتری بندرعباس امکانپذیر است. به هم پیوستن چند رودخانه کوچک که از این دره می گذرند و به خلیج فارس می ریزند، طبیعتی زیبا و مناطقی بکر در دره داماش بندرعباس پدید آورده اند که آن را در فهرست جاذبه های طبیعی بندرعباس جا داده اند.

در سفر به بندرعباس بازدید از قلعه فین از قلعه های اسرارآمیز در روی تپه ای در شهر فین نزدیک به بندرعباس قرار دارد و امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بندرعباس به ثبت رسیده است؛ گنبد سرخ بندرعباس، غار نمکی خرسین، پارک غدیر بندرعباس، مسجد ناصری، مسجدجامع دلگشا، موزه مردم شناسی خلیج فارس و موزه آب که از دیگر جاذبه های گردشگری بندرعباس در استان هرمزگان هستند را می توان در فهرست گشت و گذار در بندرعباس و بازدید از آنها در برنامه سفر به بندرعباس گنجاند.

برای استراحت و اقامت در بندرعباس و گذراندن چند روز در سفر به بندرعباس و گشت و گذار میان دیدنی های این شهر، می توان با رزرو آنلاین ویلای اجاره ای در این شهر یا رزرو اتاق در هتل آپارتمان ها برای داشتن اقامتی آسوده اقدام کرد. از آنجا که در بندرعباس اقامتگاه بومگردی وجود ندارد، بهترین انتخاب هتل یا خانه های محلی هستند که می توان براساس بودجه و سلیقه بهترین انتخاب را داشت.

راهنمای سفر به بندر عباس

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو