طرابلس: پایگاه هوایی حفتر را از کار انداختیم

منبع: برترین ها

25

1399/2/22

05:27


دولت وفاق ملی لیبی با بیان اینکه امارات به کشتار غیرنظامیان توسط تشکیلات تحت حمایت او موسوم به ارتش ملی لیبی بی تفاوت است گفت که پایگاه هوایی این تشکیلات با حمله هوایی نیروهای وفاق کاملا از کار افتاد.

خبرگزاری فارس: سخنگوی عملیات آتشفشان خشم لیبی وابسته به دولت وفاق ملی در طرابلس در گفت‌وگو با شبکه الجزیره اعلام کرد که نیروهایشان با بمباران پایگاه هوایی الوطیه 10 نفر از عناصر تشکیلات ارتش ملی لیبی را از پای درآوردند.

«مصطفی المجعی» با اشار به چهار بار حمله هوایی به پایگاه الوطیه طی ساعات گذشته، گفت:«پایگاه الوطیه با حمله نیروهای دولت وفاق ملی از کار افتاده است».

او تاکید کرد: «دولت وفاق ملی لیبی فرصتی تاریخی برای یکسره کردن عملیات دارد».

پایگاه هوایی الوطیه یک پایگاه راهبردی متعلق به نیروهای حفتر در غرب لیبی بود که این نیروها از آنجا طرابلس را هدف بمباران قرار می‌دادند.

پارلمان لیبی در طرابلس هم تاکید کرد که تا زمانی که موضع آشکاری در قبال حملات نیروهای حفتر به غیرنظامیان اتخاذ نشود هیچ گفت‌وگویی را نمی پذیرد.

پارلمان لیبی افزود: «کشورهای حامی حفتر و در راس آنها کشور کوچک امارات نسبت به قربانی شدن غیرنظامیان در بمباران های کور نیروهای حفتر بی تفاوتند».

دولت وفاق ملی لیبی تاکید کرده است که تجاوز مکرر به محله‌های مسکونی اقدامی بزدلانه است که پس از شکست‌های پیاپی شبه نظامیان متجاوز حفتر در میدان نبرد انجام می‌شود.

لیبی از زمان سرنگونی «معمر قذافی» دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی به نخست وزیری «عبدالله الثنی» و «عقیله صالح» رئیس مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن‌ها برخوردار است.

این کشور از یک سال پیش به صحنه درگیری بین نیروهای شرق به فرماندهی خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست «فائز السراج» در طرابلس (غرب) تبدیل شده است، حفتر از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی امارات و مصر برخوردار است و نیروهای السراج نیز از حمایت‌های قطر و ترکیه برخودارند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو