حفاظت جدی از گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه

17

1399/2/22

12:11


رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه حساس باشند و باید این اقشار تحت محافظت و مراقبت‌های جدی قرار گیرند.

حفاظت جدی از گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه

به گزارش بهداشت نیوز، محمد‌مهدی گویا در جمع خبرنگاران اردبیل اظهار داشت: مهم‌ترین راه پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا رعایت جدی اصول بهداشتی شناخته می‌شود که باید به صورت جدی مورد توجه مردم قرار گیرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت بیماران زمینه‌ای را در معرض خطر عنوان کرد و افزود: افراد دارای بیماران زمینه‌ای همچون بیماران حاد قلبی، ریوی و سرطانی باید مورد توجه قرار گیرند و ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از حضوز در فضای آزاد نظیر بازار و سایر اماکن نیز جلوگیری شود.

‌گویا با تاکید بر مراقبت از افراد در معرض خطر تصریح کرد: دانشگاه‌‌های علوم پزشکی نسبت به گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه حساس باشند و باید این اقشار تحت محافظت و مراقبت‌های جدی قرار گیرند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته درباره کنترل این بیماری بیان کرد: به منظور انجام به موقع اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی به ویژه برای اقشار آسیب پذیر جامعه در سریع‌ترین زمان باید ظرفیت‌ آزمایشگاه‌ها برای انجام تست‌های مورد نظر افزایش یابد.

‌وی بازگشایی اماکن تفریحی سرعین را نیازمند آمادگی‌های لازم دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه آزادسازی فعالیت اماکن گردشگری حساسیت ویژه‌ای دارد باید با آمادگی‌ کامل و احتیاط اماکن تفریحی و گردشگری سرعین بازگشایی شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ادامه گفت: از مسئولان استان اردبیل در حوزه بهداشت و درمان و سایر حوزه‌ها انتطار داریم درباره بازگشایی اماکن گردشگری تمهیدات لازم را با حساسیت بیشتری برای داشتن آمادگی کامل و لازم در نظر بگیرند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو