مضرات پوشیدن جوراب زمان خواب + نکات مهم جوراب پوشیدن هنگام خواب

مضرات پوشیدن جوراب زمان خواب + نکات مهم جوراب پوشیدن هنگام خواب


منبع: مینویسم

117

1399/12/2

15:44


مضرات پوشیدن جوراب در زمان خواب

پوشیدن جوراب در هنگام خواب فوایدی دارد که در کنار این فواید مضراتی هم دارد. در مطالب زیر مضرات پوشیدن جوراب زمان خواب آورده شده است که می توانید آن را مطالعه کنید و با رعایت نکاتی که در پایان گفته می شود مضرات پوشیدن جوراب در خواب را به حداقل برسانید. عوارض پوشیدن جوراب در خواب خیلی مسئله ساز نیستند اما دانستن عوارض جوراب پوشیدن هنگام خواب خالی از لطف نیست. همچنین بخوانید برای خواب راحت چه کنیم؟

معایب و مضرات پوشیدن جوراب زمان خواب

برخی افراد ممکن است دست ها و پاهایشان همیشه سرد باشد. سرد بودن پاها در هنگام خواب ممکن است فرد را دچار بی خوابی کند و فرد نتواند به خوبی بخوابد و خواب کافی داشته باشد. در این مواقع اکثر افراد با پوشیدن جوراب سعی در گرم کردن پاهای خود دارند که بتوانند به راحتی بخوابند. برخی اعتقاد دارند جوراب پوشیدن هنگام خواب خوب نیست و باعث دیدن خواب های بد می شود!

با پوشیدن جوراب گردش خون در بدن افزایش پیدا می کند و پاها گرم شده و شخص احساس سرما نمی کند و خواب راحتی خواهد داشت. البته پوشیدن جوراب در زمان خواب معایبی دارد که در زیر به برخی از مضرات پوشیدن جوراب در خواب اشاره می کنیم و در مورد آن ها صحبت می کنیم.

مضرات جوراب پوشیدن هنگام خواب

بیشتر بدانید: علت پا درد در شب چیست؟

کاهش گردش خون:

در حالی که پوشیدن جوراب در رختخواب می تواند گردش خون را بهبود بخشد، همچنین می تواند به شکل دیگری باشد. اگر جوراب هایی را که می خواهید بپوشید محدود کننده و خیلی تنگ هستند، این می تواند باعث کاهش جریان خون شود. یا اگر جوراب های تخت را انتخاب کنید یا اندازه ای متناسب با آنچه معمولا در طول روز می پوشید انتخاب کنید گردش خون را کاهش می دهند.

بهداشت ضعیف:

در برخی موارد، پوشیدن جوراب در رختخواب می تواند خطر عدم رعایت بهداشت را افزایش دهد. اگر جوراب هایتان خیلی تنگ است یا تمیز نیست، پاها قادر به نفس کشیدن صحیح نیستند و احتمال عفونت یا بو افزایش می یابد. برای مقابله با این مسئله، اطمینان حاصل کنید که جوراب های خود را قبل از خواب عوض کرده و یک جفت از جوراب های قابل تنفس مانند پنبه، پشم مرینو، ترمه یا بامبو انتخاب کنید.

گرم شدن بیش از حد:

در حالی که پوشیدن یک جفت جوراب مناسب در رختخواب می تواند به شما کمک کند تا سریع تر گرم شوید، مواردی وجود دارد که ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. اگر جوراب های شما قابل تنفس نیستند، هر گرمی که از طریق گشاد شدن عروق دفع شود، جایی نخواهد داشت و باعث گرم شدن بیش از حد شما می شود.

هنگام خواب بهترین جوراب کدام است؟

همان طور که گفتیم اگر جوراب مناسبی انتخاب نکنید باعث ایجاد عفونت و افزایش بو پا ها می شود. پس اگر در هنگام خواب می خواهید جوراب بپوشید بهترین جوراب را انتخاب کنید. در زیر چند نوع از بهترین جوراب ها آورده شده است.

بیشتر بدانید: درمان بیماری بی خوابی

بهترین جوراب زمان خواب

جوراب های ترمه

ترمه به عنوان یکی از بهترین مواد موجود در طبیعت شناخته شده است. به این دلیل که قطر الیاف آن نازک تر از پشم و پنبه مرینو است. این منجر به ایجاد شکاف کمتر برای عبور هوا می شود و به گرم نگه داشتن پاهای شما کمک می کند. با این وجود، ساختار الیاف ترمه به شما کمک می کند تا شما را گرم نگه دارد. این به نوبه خود به شما در تنظیم مجدد دما کمک می کند. به زبان ساده، ترمه پاهای شما را به اندازه کافی برای گشاد شدن رگ، گرم می کند.

جوراب های پشمی مرینو

جوراب های پشمی مرینو برای پوشیدن در رختخواب نیز عالی هستند. باز هم، الیاف به اندازه کافی ضخیم هستند که می توانند پای شما را گرم کنند در حالی که شکاف هوایی کافی را فراهم می کنند تا هنگام گرم شدن هوا بتواند خنک شود. پشم مرینو همچنین رطوبت را از بین می برد و در برابر بو نیز مقاوم است، در عین حال راحتی فوق العاده ای را ایجاد می کند.

جوراب نخی

اگر وگان هستید، یا فقط طرفدار پوشیدن محصولات حیوانی نیستید، به احتمال زیاد می خواهید از کشمیر و پشم مرینو دور باشید. جوراب های نخی مزایای مشابهی دارند و با انتخاب آن هایی که 100٪ پنبه ای هستند، می توانید اطمینان داشته باشید که فقط از محصولات گیاهی استفاده می کنید. مانند پشم مرینو، پنبه ماده ای عالی برای از بین بردن رطوبت، تنظیم دما و تأمین تنفس در تمام طول شب است.

بیشتر بخوانید: آیا نشستن زیر کرسی برای پاها مضر است؟

چند نکته برای خوابیدن با جوراب:

  • در محیط خیس، باکتری‌ها و قارچ‌ها به راحتی و به سرعت رشد می‌کنند به همین دلیل پاهای خود را قبل از خواب بشویید و خوب آن‌ها را خشک کنید.
  • جوراب‌هایی که تمیز هستند را بپوشید.
  • با جورابی که کل روز در پاهایتان بوده است نخوابید و جوراب خود را با جوراب تمیز تعویض کنید.

فروشگاه قطعات آسانسور

مطالب مشابه