ببییند: منطقه طراحی لندن توسط هشت معمار برجسته

منبع: ایران آرت

35

1400/6/30

22:46


منطقه طراحی لندن در شبه جزیره گرینویچ افتتاح شد.

ایران آرت: درسا بخشندگیساختمان‌ها در منطقه طراحی لندن برای فضای کاری بیش از هزار نفر توسط هشت استودیوی معماری مشهور طراحی شده است. هدف این پروژه جمع‌آوری استارتاپ‌ها، هنرمندان و کارآفرینان صنایع در کنار هم برای ایجاد محیطی خلاق است.

منطقه طراحی لندن بر اساس چشم‌انداز اکوسیستم خلاق طراحی شده که مشاغل مختلف و افراد بتوانند به راحتی با یکدیگر همکاری و تبادل نظر کنند.

 هدف از اجرای این پروژه تکرار ساختمان‌ها و سبک‌های مختلف معماری در شهرهای توسعه‌یافته در طول یک بازه زمانی است.

هر شرکت به طور مستقل دو ساختمان بر پایه زیباشناسی‌های مختلف طراحی کردند و مجموعه متنوعی از ساختارها  و فضاها را در معرض نمایش قرار دادند. نکته قابل توجه این است که هیچ‌کدام از شرکت‌های معماری از طراحی دیگر گروه‌ها مطلع نبودند.

هلن آروانیتاکیس، مدیر بخش طراحی پروژه، گفته است: «تصمیم برای مشارکت هشت معمار برجسته از ابتدا برای طراحی منطقه ضروری بود. ما مصمم بودیم که  یک شهر پویا، جذاب و هیجان‌انگیز طراحی کنیم، جایی که شما را به حرکت وا دارد و باعث ایجاد تفکر خلاق و همکاری شود.»

این ساختمان‌ها در یک مکان مستطیل شکل در پشت ساختمان Gateway طراحی شده و دوازده ساختمان هم در اطراف محوطه به شکل مربع ساخته شدند.

در ساخت این مجموعه از مواد و متریال‌های مختلف از جمله بتون، فلز،شیشه، آجر، رنگ‌های متنوع استفاده شده است.

توسعه این منطقه شامل فضاهای کاری مقرون‌به‌صرفه، استودیوها و کارگاه‌ها، امکانات ورزشی، بازار مواد غذایی و فضاهای اختصاصی به فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی است. ساخت این مجموعه‌ها  در دراز مدت باعث توسعه تجارت جهانی خلاق در این منطقه خواهند شد.

این پروژه ۲۴شهریور با مجموعه‌ای از رویدادها افتتاح شد.

 

 

مطالب مشابه