رایزنی روسیه و آژانس اتمی درباره مسائل برجامی

منبع: برترین ها

92

1400/11/28

21:36


مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و سفیر روسیه نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین روز پنجشنبه دیدار و درباره مسائل مرتبط با برجام بحث و تبادل نظر کردند.

ایرنا: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و سفیر روسیه نزد سازمان‌های بین المللی مستقر در وین روز پنجشنبه دیدار و درباره مسائل مرتبط با برجام بحث و تبادل نظر کردند.

میخائیل اولیانوف که ریاست هیات مذاکره کننده روسیه در گفت‌وگوهای رفع تحریم‌ها را برعهده دارد با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: امروز با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کردم. ما درباره موضوعات مرتبط با برجام بحث کردیم.

رایزنی روسیه و آژانس اتمی درباره مسائل برجامی

وی عنوان کرد که آژانس بین المللی انرژی اتمی نقش حیاتی در ازسرگیری اجرای برجام دارد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دو روز پیش هم با علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در وین دیدار کرد. در این ملاقات دو طرف درباره همکاری‌های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین از ششم دی‌ماه آغاز شده و اکنون به مرحله‌ای رسیده است که موفقیت یا شکست گفت‌وگوها صرفا به تصمیمات سیاسی طرف‌های غربی بستگی دارد. اگر طرف‌های غربی تصمیمات لازمی را که به آن آگاه هستند، اتخاذ نمایند، می‌توان چند موضوع باقی‌مانده را حل کرده و ظرف چند روز به توافق نهایی دست یافت.

هیأت ایرانی بر اساس اصول و دستورالعمل‌ها پیشنهادات و خواسته‌های روشن خود در موضوعات باقی‌مانده را روی میز قرار داده است و اکنون توپ کاملا در زمین طرف‌های غربی است.

باقری دیشب با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: بعد از هفته‌ها مذاکرات فشرده، بیش از هر زمان به توافق نزدیک شده‌ایم اما تا وقتی درباره همه‌چیز توافق نشده باشد، درباره هیچ چیز توافق نشده است.

وی با بیان اینکه «‌واقع‌بینی، خودداری از زیاده‌خواهی و توجه به تجربه ۴ سال گذشته لازمه تحقق این هدف است» افزود: زمان تصمیم‌گیری طرف‌های مذاکراتی ما فرا رسیده است.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو