گردشگری استان مازندران نیازمند تحولی جدی است

منبع: همگردی

25

1401/7/11

06:31


ایرنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، گردشگری استان مازندران نیازمند تحولی جدی است.

سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران در همایش روز جهانی گردشگری در بابلسر با انتقاد از نگاه دولتی بخش خصوصی به گردشکری گفت: برخلاف تصور گردشگری صنعتی جاذبه است و باید این صنعت مدیران را به خود جذب و آنها را با خود همراه کند.

گردشگری استان مازندران نیازمند تحولی جدی است

وی نگاه دولتی و مدیریت دولتی بر گردشگری را خارج از خواست و برنامه دولت و استان عنوان کرد و گفت: ما به دنبال این هستیم که گردشگری را به دست فعالان و متخصصان این حوزه بدهیم.

استاندار مازندران این مسئله را نیازمند اراده جمعی عنوان کرد و افزود: یقه گیری و مقصریابی در حوزه گردشگری برای چرایی عقب ماندگی ها و ناکامی ها هیچ دردی از نیاز امروز استان حل نخواهد کرد. باید یکجا مقصریابی متوقف شود و همه خود را در قبال کاستی های گردشگری مسئول بدانند.

حسینی پور ادبیات گردشگری را با عشق، جاذب و پویا دانست و افزود: کشورهای موفق در حوزه گردشگری دارای گفتمان و ادبیات جذبی است. قطار توسعه گردشگری استان به حرکت درآمده و البته تا به امروز نیز در حوزه گردشگری استان کارهای خوبی انجام شد.

وی بر نیاز شکل گیری پندار درست و مناسب در گردشگری استان تاکید کرد و گفت: پندار درست یعنی فهم مناسب از شرایط و اقناع سازی جامعه محلی و ساختار مدیریتی و حاکمیتی که آنها را همراه سازند.

نماینده عالی دولت در مازندران گفتار مناسب را نیز لازمه دیگر گردشگری عنوان کرد و ادامه داد: لازم است فعالان و عالمان حوزه گردشگری بخش های دولتی را به دنبال خود کشانده و آنها را در مسیر درست قرار دهند.

حسینی پور پندار و گفتار مناسب در گردشگری را بر جذب سرمایه گذاری خارجی و توسعه این صنعت الزامی دانست و گفت: امروز صنعت توریسم استان بیش از توسعه زیرساخت ها نیازمند گفتمان و فضای گفت و گو است.

وی همچنین با اشاره به آغاز فصل جدید از دیپلماسی گردشگری در کشور و مازندران تاکید کرد: رئیس جمهور توجه ویژه ای به ارتباط مردم مازندران و اقتصاد این استان با مردم و اقتصاد کشورهای منطقه دارند و در سفرهای خود به برخی از کشورهای منطقه این مسئله را بطور شخصی پیگیری میکردند.

به گفته استاندار مازندران برای توسعه گردشگری مازندران نیازمند همکاری همه گروهها و بخش های مختلف خصوصی و دولتی هستیم.

گردشگری استان مازندران نیازمند تحولی جدی است

مطالب مشابه


نظرات