جایزه بهترین رمان تخیلی ۲۰۲۲ به خانم شاعر رسید

منبع: ایران آرت

13

1401/8/7

19:08


جایزه ادبی «آرتور سی کلارک» به رمان منظوم یک شاعر اسکاتلندی رسید.

ایران آرت: رمان منظومی که «هری جوزفین جیلز» شاعر اسکاتلندی با عنوان «دیپ ویل اورکادیا» خلق کرده است، به عنوان اثر برگزیده این دوره از جایزه کتاب تخیلی «آرتور سی کلارک» معرفی شد. این کتاب به گویش مردم مجموعه جزایر «اورکنی»‌ در اسکاتلند منتشر شده است و با ترجمه انگلیسی منتشر شده است.

این کتاب داستان فردی به نام «آسترید» که از مدرسه هنری در ماه به خانه‌اش بازمی‌گردد و فرد دیگری به نام «دارلینگ» را روایت می‌کند که هیچوقت از زندگی‌اش رضایت نداشته را روایت می‌کند. این دو یکدیگر را در ایستگاه فضایی به نام «دیپ ویل اورکادیا» ملاقات می‌کنند.

به گزارش ایسنا، از جمله دیگر رمان‌هایی که برای دریافت این جایزه ادبی در سال ۲۰۲۲ به عنوان نامزد نهایی انتخاب شده بودند، می‌توان به «کلارا و خورشید» نوشته «کازوئو ایشی‌گورو»، «ویرانه‌ای به نام صلح» نوشته «آرکاردی مارتین» و «رودخانه‌ای به نام تایم»‌ نوشته «کورتیا نیولند» می‌توان اشاره کرد.

برنده نهایی امسال در مراسمی به میزبانی موزه علوم لندن معرفی شد و جایزه نقدی به ارزش ۲,۰۲۲ پوند را دریافت کرد.

جایزه ادبی «آرتور سی کلارک» هرساله به برترین رمان علمی تخیلی اهدا می‌شود. طی سال‌های اخیر نویسنده‌های برجسته این ژانر همچون «چاینا میول» و «کریستوفر پریست»‌ از برندگان این جایزه ادبی بودند.

سال ۲۰۲۱ این جایزه به «لورا جین مک‌کی»‌ نویسنده استرالیایی برای رمان «حیوانات آن کشور»‌ اهدا شد. 

 

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو