آنچه از سریال Willow باید بدانید

منبع: فوت و فن

34

1401/8/18

05:31


سریال «ویلو» دنباله‌ای برای فیلمی به همین نام محصول سال ۱۹۸۸ میلادی است. فیلم‌نامه این فیلم را خود جورج لوکاس (George Lucas) نوشته و ران هاوارد (Ron Howard) نیز سکان کارگردانی آن را در دست داشته بود.

آنچه از سریال Willow باید بدانید

کمپانی لوکاس‌فیلم بیشتر زمان خود را در کهکشان‌های بسیار دور و در حال توسعه فرنچایز بسیار محبوب و برجسته جنگ ستارگان (Star Wars) سپری می‌کند. با این حال، حالا به دنبال آن است تا اثری تازه از مجموعه فیلم‌های ایندیانا جونز (Indiana Jones) تولید کند و بار دیگر با سریال ویلو (Willow) به ژانر فانتزی بازگشته است.

سریال «ویلو» دنباله‌ای برای فیلمی به همین نام محصول سال ۱۹۸۸ میلادی است. فیلم‌نامه این فیلم را خود جورج لوکاس (George Lucas) نوشته و ران هاوارد (Ron Howard) نیز سکان کارگردانی آن را در دست داشته بود. باید گفت که این فیلم در مقایسه با آثار فرنچایز «جنگ ستارگان» و فرنچایز «ایندیانا جونز» نتوانست به موفقیت مالی بزرگی در گیشه دست پیدا کند.

همین عدم موفقیت مالی سبب شد تا از آن زمان تا به امروز، این کمپانی هیچ تلاشی برای ساخت اثری تازه در این فرنچایز نداشته باشد. با این حال، این کمپانی حالا با ساخت سریال «ویلو» به دنبال احیای این فرنچایز کلاسیک است، سریالی که از سرویس آنلاین دیزنی پلاس پخش خواهد شد و در آن به ماجراجویی‌های تازه‌ای از شخصیت ویلو اوفگود پرداخته می‌شود.

عوامل سازنده سریال Willow

ران هاوارد که سکان کارگردانی فیلم اصلی را در دست داشته بود، در سریال «ویلو» در کنار کتلین کندی (Kathleen Kennedy) و جاناتان کاسدان (Jonathan Kasdan) وظیفه تهیه‌کنندگی اجرایی را در دست دارد. جاناتان کاسدان علاوه بر این نیز قرار است به عنوان مدیر اجرایی سریال فعالیت کند.

جاناتان کاسدان علاوه بر اینکه مدیر اجرایی سریال «ویلو» است، یکی از نویسنده‌های این سریال نیز به شمار می‌رود. از دیگر نویسنده‌های این سریال نیز می‌توان جان بیکراستف (John Bickerstaff) و هانا فریدمن (Hannah Friedman) اشاره کرد.

جان ام چو (Jon M. Chu) که بیشتر برای ساخت فیلم آسیایی‌های خیلی پولدار (Crazy Rich Asians) و فیلم در ارتفاعات (In The Heights) شناخته می‌شود، در ابتدا به عنوان کارگردان سریال «ویلو» انتخاب شده بود اما او در ادامه از این پروژه کنار رفت تا وظیفه کارگردانی بر روی دوش استیون ولفندن (Stephen Woolfenden)، جیمی چایلدز (Jamie Childs) و دبز پترسون (Debs Paterson) قرار بگیرد.

داستان سریال Willow

در فیلم اصلی، ویلو افگود در نزدیکی روستای خودش بچه جوانی را پیدا می‌کند و همین نیز باعث می‌شود تا او به دنبال سرپناهی برای این بچه باشد و در عین حال، از او در برابر جادوگر شروری محافظت کند که می‌خواهد به او آسیب بزند. با این حال، ویلو خیلی به ندرت روستای خود را ترک می‌کرده و حالا در مناطقی کاملا ناشناخته قرار دارد.

ویلو در مسیر خود با گروهی از افراد آشنا می‌شود که به او در سفرش کمک می‎‌کنند. با وجود موانع و مشکلات بسیار زیادی که بر سر راه او قرار داشتند، ویلو در نهایت موفق می‌شود تا از این بچه محافظت کند و با سربلندی به خانه خودش باز می‌گردد.

در حال حاضر اطلاعات اندکی در مورد ماجراجویی تازه این شخصیت در سریال «ویلو» وجود دارد اما مطمئنا در این سریال نیز بیننده‌ها شاهد داستان‌ها و ماجراهای تازه و جالب‌توجهی بر محوریت این شخصیت دوست‌داشتنی خواهند بود. تایید شده که اتفاقات سریال حدود سه دهه پس از اتفاقات فیلم اصلی جریان دارد. در این سریال تازه، ویلو به زن جوانی به نام کیت کمک می‌کند تا برادر ربوده شده‌اش را پیدا کند.

بازیگران سریال Willow

در فیلم اصلی «ویلو»، وارویک دیویس (Warwick Davis) نقش شخصیت اصلی داستان را بازی کرده بود و حالا خود او قرار است این نقش را در سریال «ویلو» بازآفرینی کند. این بازیگر در فیلم‌های متعددی به صورت مختصر حضور داشته اما با فیلم اصلی «ویلو» این فرصت را پیدا کرد تا نقشی اصلی را به تصویر بکشد و به شهرت دست پیدا کند.

وارویک دیویس تنها بازیگر فیلم اصلی نیست که در این سریال تازه حضور خواهد شد. جوان ویلی (Joanne Whalley) نیز قرار است بار دیگر نقشش به عنوان سورشا را بازی کند. سورشا دختر شخصیت شرور باوموردا است که به متحد ویلو تبدیل می‌شود و در راه محافظت از آن بچه به او کمک می‌کند.

در فیلم اصلی، سورشا و مادمارتیگان قسم خوردند که از این بچه مراقبت کنند و زندگی‌ای که او سزاوارش است را برای او به ارمغان بیاورند. در فیلم اصلی، ول کیلمر (Val Kilmer) نقش مادمارتیگان را بازی کرده بود اما با توجه به مشکلاتی که این بازیگر فعلا با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، او در سریال «ویلو» حضور نخواهد داشت.

جدای از این بازیگران و کاراکترهای آشنا، بازیگر تازه‌ای نیز در سریال «ویلو» نقش‌آفرینی می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به ارین کلیمن (Erin Kellyman) در نقش شوالیه در حال آموزشی به نام جید، رزابل لورنتی سلرز (Rosabell Laurenti Sellers)، تونی ریوولوری (Tony Revolori)، الی بامبر (Ellie Bamber) در نقش دوو، دمپسی بریک (Dempsey Bryk)، روبی کروز (Ruby Cruz) در نقش دختر سورشا به نام کیت، امار چندها پتل (Amar Chadha-Patel) در نقش سارقی به نام بورمن و تالیسا گارسیا (Talisa Garcia) اشاره کرد. حضور کریستین اسلیتر (Christian Slater) در نقشی نامشخص و رالف اینسون (Ralph Ineson) در نقش فرمانده بالونتین نیز در این سریال تایید شده است.

تاریخ پخش سریال Willow

کمپانی لوکاس‌فیلم زیر نظر کمپانی دیزنی قرار دارد و به همین دلیل نیز سریال «ویلو» از سرویس آنلاین دیزنی پلاس پخش خواهد شد. فصل اول این سریال هشت قسمت دارد که پخش آن از روز ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی (چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱) و به صورت هفتگی شروع می‌شود.

مطالب مشابه


نظرات