چتر ثروت را کود به من داد

منبع: برترین ها

10

1401/8/29

18:02


درآغاز کار خود در زمینه کود فکر میکردم که به نتیجه مطلوبی نخواهم رسید ولی با مشورت با برادرم قرار شد در بستر اینترنت کار خود را ادامه دهم که قرض گذشته تبدیل به ثروت الان زندگی ام شد.

کود خانگی

در واقع سلامت گیاه فلفل را از طریق غنی کردن خاک از عناصری که نیاز دارد تضمین می کند سلامت گیاه نشان دهنده سلامت محصول به دست آمده از آن است در نهایت می توان نتیجه گرفت که انتخاب صحیح کود خانگی در جهت پرورش فلفل بسیار اهمیت دارد.

به غیر از هیدروژن، اکسیژن و کربن که گیاه فلفل آنها را از هوا و آب دریافت می کند این گیاه به ۱۴ عنصر دیگر نیز نیاز دارد که برای رشد و پرورش آن یا ضروری هستند یا برای رشد آن مفید می باشند این عناصر از طریق کود به گیاه می رسند برخی از این عناصر فسفر، نیتروژن، پتاسیم، مس، آهن، زینک و منیزیم هستند.

به طور کلی یکی از بهترین انتخابها برای کود دهی گیاه فلفل استفاده از کود متعادل می باشد کود متعادل نسبتهای مساوی از هر یک از عناصر مورد نیاز فلفل را دارا می باشد در بسیاری از موارد خاک به اندازه کافی و مورد نیاز فسفر دارد در این صورت کود بدون فسفر یا با فسفر کم تهیه کنید از طرفی نیتروژن یکی از تاثیرگذار ترین عناصر برای رشد فلفل می باشد پس حتما مطمئن شوید که کود مورد نظر نیتروژن را به مقدار کافی در خود داشته باشد.

چتر ثروت را کود به من داد

کود سولفات آمونیوم

 کود سولفات آمونیوم خاصیت زیادی دارد به عنوان مثال این مواد دارای قدرت جذب رطوبت بسیار زیادی است که می تواند 70 درصد رطوبت آب موجود در هوا را به خود جذب کند.

همچنین در دمای بالای 200 درجه از بین خواهد رفت. همچنین باید توجه داشت که سولفات آمونیوم دارای اسید بسیار قوی می باشد و ترکیب آن با آب می تواند یک محلول اسیدی را ایجاد کند همچنین این مواد قابل اشتعال نبوده و در استون و الکل حل نمی شود.

در حالت کلی کود سولفات آمونیوم یک کود شیمیایی طبیعی بوده، همانطور که در بالا اشاره کردیم در صنعت کشاورزی کاربرد زیادی را دارد و در مواقعی که خاکتان نیاز به گوگرد داشته باشد نقش این کود بیشتر به چشم می آید و می توان از آن در این مواقع استفاده کرد.

جالب است بدانید که برای تهیه سیر، پیاز و غیره برای اینکه جز خوراکیهای سنگین به شمار می رود ترکیب کود سولفات آمونیوم می تواند نقش بسیار زیادی را در رشد این محصولات داشته باشد و موادهای مغذی و آب که پیش نیاز رشد سریع است را به خوبی به خاک انتقال دهد.

چتر ثروت را کود به من داد

کود اوره

کود اوره با کیفیترین کود در نظر گرفته می شود زیرا در خاک متحرک است. وقتی که برای اولین بار در خاک به کار گرفته می شود اوره در محلول خاک حل می شود و به آمونیوم و سپس به نیترات تبدیل می شود.

زمان مورد نیاز برای اوره تا تبدیل به آمونیوم شود به شرایط دما و رطوبت بستگی دارد. اغلب، این واکنش 24 ساعت بعد از استعمال رخ خواهد داد و در مدت 2 تا 5 روز کامل می شود.

البته، این واکنش در سرما و شرایط اشباع از آب خیلی کندتر است. اوره دسترسی طولانی تری برای جذب توسط گیاهان و نرخ های رها شدنی که با دقت بیشتری مرتبط با رشد گیاه هستند.

کود اوره مقدار نیتروژن بالایی در حدود 46 درصد دارد. یک ترکیب شیمیایی آلی کریستالی سفید و خنثی که توانایی سازگاری با همه ی زمین ها و محصولات را دارد اوره یک محصول زائد است که به طور طبیعی از متابولیسم پروتئین در انسان و همین طور سایر پستانداران، دوزیستان و برخی ماهی ها به وجود می آید.

چتر ثروت را کود به من داد

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو