آموزش تصویری وصل كردن اينترنت گوشی به لپ تاپ + مشکلات رایج

آموزش تصویری وصل كردن اينترنت گوشی به لپ تاپ + مشکلات رایج


منبع: پلازا

1

1402/2/26

10:50


آموزش تصویری وصل كردن اينترنت گوشی به لپ تاپ + مشکلات رایج

اتصال اینترنت گوشی به لپتاپ، روشی کاربردی است که در مواقع عدم اتصال به مودم و وای فای پیشنهاد می‌شود. در ادامه این مطلب از پلازا، نگاهی داشتیم به چندین روش مختلف برای وصل شدن اینترنت گوشی به لپتاپ.

برخی اوقات ممکن است در حال سفر باشید یا در نقطه‌ای باشید که اصلا نتوانید به اینترنت وای‌فای دسترسی پیدا کنید. در این مواقع، برخی کاربران ممکن است گمان‌ کنند هیچ راهی برای اتصال لپ‌تاپ به اینترنت ندارند. اما گوشی هوشمندی که در جیب دارید، می‌تواند به‌راحتی و ظرف چند ثانیه، شما را به اینترنت متصل کند. اما چگونه لپ تاپ را به اینترنت گوشی وصل کنیم؟ در ادامه همراه پلازا باشید.

فهرست مطالب

روش های وصل شدن اینترنت گوشی به لپتاپ

در رابطه با وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ سعی نمودیم شما را در مراحلی ساده به آن چیزی که دنبالش هستید برسانیم. برای شروع 3 روش را برایتان آماده سازی نموده ایم که با یادگیری انها میتوانید به تمام سوالات و مشکلات خود در خصوص نحوه اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ پاسخ دهید و نیازی به اموزش دیگری نداشته باشید. در ادامه جهت یادگیری این موارد باما همراه باشید. همچنین میتوانید روش های دیگری که با انها اشنا هستید را برایمان در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

 • وای‌فای: با استفاده از وای‌‌فای، گوشی شما تبدیل به یک هات اسپات خواهد شد و مانند یک روتر یک شبکه ایجاد و به دستگاه‌های متصل اینترنت ارائه می‌دهد. در این روش می‌توان اینترنت را با چندین دستگاه مختلف به اشتراک گذاشت اما مصرف باتری به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.
 • بلوتوث: نحوه اتصال از طریق بلوتوث پیچیدگی زیادی ندارد اما سرعت آن نسبت به وای‌فای کمتر است. با این حال از نظر مصرف باتری گزینه بسیار بهتر است. این نحوه اتصال دیگر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر مناسب مواقعی است که بخواهید به اندازه زیادی در مصرف باتری صرفه جویی کنید.
 • کابل USB: این روش اتصال اينترنت گوشی به كامپيوتر، بالاترین سرعت را دارد اما یکی از معایب آن این است که باید به صورت سیمی گوشی و لپ‌تاپ را به هم متصل کنید. در این روش همچنین فشاری به باتری گوشی وارد نمی‌شود چرا که انرژی دستگاه از طریق کابل تامین خواهد شد.

آموزش تصویری اتصال اینترنت گوشی به لپتاپ

در ادامه با طریقه وصل كردن اينترنت موبايل به لپ تاپ با روش‌های وای فای، بلوتوث و USB را با هم مرور خواهیم کرد.

1. وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ با کابل ؛ اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ ویندوز 7

این روش، دارای بیشترین سرعت است اما می‌بایست گوشی خود را از طریق یک کابل USB به لپ تاپ خود متصل کنید. یکی از اصلی‌ترین مزایای این روش این است که باتری گوشی از بین نخواهد رفت زیرا در این روش گوشی از پورت USB لپ‌تاپ‌تان قدرت گرفته و اصطلاحا خودبه‌خود شارژ می‌شود.

اتصال اینترنت گوشی اندروید به لپتاپ

ابتدا گوشی خود را از طریق کابل به لپ تاپ خود وصل کرده و سپس در اندروید به مسیر Settings > Network & internet > Hotspot & tethering و گزینه USB tethering را فعال کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / اتصال اينترنت گوشی به كامپيوتر

پس از آن پیغامی روی گوشی همراهتان ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد با انتخاب این گزینه، انتقال داده‌ها بین کامپیوتر و گوشی قطع خواهد شد؛ آیا ادامه می‌دهید؟ اگر گزینه ادامه می‌دهم را انتخاب کنید، اینترنت گوشی به کامپیوتر متصل می‌شود. در نظر داشته باشید که قبل از تمام این عملیات، دیتای گوشی خود را روشن کرده باشید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / چگونه لب تاب را به اینترنت گوشی وصل کنیم

وصل شدن اینترنت گوشی آیفون به لپتاپ ؛ نحوه اتصال اینترنت گوشی به لپتاپ

برای اتصال اینترنت آیفون به لپ‌تاپ، از قبل باید آیتونز را نصب کرده باشید. سپس در آیفون به مسیر Cellular > Personal Hotspot بروید، روی Personal Hotspot بزنید و Allow Others to Join را فعال کنید. حالا آیتونز را باز کرده و آیفون را با کابل USB به لپتاپ متصل و قفل گوشی را باز کنید. اگر در گوشی هشدار Trust this Computer دریافت کردید، روی Trust بزنید.

چگونه اینترنت گوشی را به لپتاپ وصل کنیم

سپس دیتا گوشی را روشن کنید و در بخش اتصالات اینترنت لپ تاپ هم، اتصال سیمی را که با یک آیکون مانیتور همراه کابل لن است، انتخاب کنید.

در ویدیوی زیر اینکه «چگونه اینترنت گوشی را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنیم؟» را مشاهده خواهید کرد.

2. آموزش وصل شدن اینترنت گوشی به لپتاپ با بلوتوث ؛ اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ ویندوز 10

این روش در مقایسه با اتصال از طریق کابل، از سرعت کمتری برخوردار است اما در عوض به میزان کمتری از باتری و شارژ گوشی استفاده می‌شود. اتصال اینترنت از طریق بلوتوث نسبت به روش قبل، پیچیده‌تر است.

می‌بایست گوشی و لپ تاپ خود را از طریق بلوتوث جفت (Pair) کنید. در ویندوز 10 ابتدا صفحه تنظیمات را باز و بر روی Devices کلیک کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / نحوه اتصال لب تاب به اینترنت گوشی

سپس در زبانه Bluethooth and other devices مطمئن شوید که بلوتوث لپ‌تاپ شما روشن است و دستگاه از دید سایر دستگاه‌ها مخفی نیست.

چگونه لب تاب را به اینترنت گوشی وصل کنیم / وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی / وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

حالا به گوشی بروید و در قسمت تنظیمات بلوتوث و بخش Pair new devices کامپیوترتان را انتخاب کنید. برای وصل كردن اينترنت گوشي آيفون به لپ تاپ، با این روش باید به همین ترتیب به تنظیمات رفته و پس از روشن کردن بلوتوث، کامپیوتر را از فهرست دستگاه‌ها انتخاب کنید. پس از اینکه هردو دستگاه شروع به برقراری اتصال با هم می‌کنند، در هردوی آن‌ها پیامی برای تایید وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ با یک کد تایید دریافت می‌کنید. دوباره در گوشی به قسمت Tethering & Portable Hotspot بروید و گزینه Bluetooth tethering را فعال کنید. در آیفون هم به قسمت Personal Hotspot در تنظیمات رفته و گزینه Allow others to Join را فعال کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / چگونه اینترنت گوشی را بدون کابل به کامپیوتر وصل کنیم

حالا به لپتاپ برگردید و به صفحه Network Connections بروید. می‌توانید با فشاردادن کلیدهای ترکیبی Win + X و انتخاب Network Connections به این قسمت برسید. در اینجا روی Change adapter options کلیک کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / وصل كردن لپ تاپ به اينترنت گوشي

در پنجره بعدی به‌دنبال گزینه Bluetooth Network Connection بگردید. اگر یک تیک کنار آن مشاهده کردید، اتصال برقرار است. در غیر این صورت روی آن کلیک کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / وصل شدن اینترنت گوشی به لپ تاپ با هات اسپات

در پنجره بعدی گوشی را مشاهده خواهید کرد. از نوار بالا، روی Connect using و سپس Access point کلیک کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ / اتصال اينترنت گوشی به كامپيوتر

حالا باید ارتباط شما برقرار شده باشد.

3. وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ از طریق وای فای

در آیفون باید پس از مراجعه به تنظیمات به Personal Hotspot بروید و گزینه Allow Others to Join را فعال کنید.

وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ

همچنین در قسمت Wi-Fi password هم می‌توانید رمزعبور را مشاهده و تغییر دهید. در انتها به لپتاپ بروید و مانند زمانی که می‌خواهید به یک شبکه وای‌فای متصل شوید، در فهرست دستگاه‌های قابل اتصال در بخش وای‌فای، روی نام گوشی خود بزنید. سپس رمزعبور را وارد کنید تا فرایند وصل شدن اینترنت گوشی به لپتاپ به اتمام برسد.

مشکل عدم وصل شدن اینترنت گوشی به لپتاپ

بیشتر کاربران با استفاده از روش‌های بالا می‌توانند فرایند وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ با کابل یا وای‌فای را با موفقیت انجام دهند. با این حال ممکن است برخی از کاربران نیز موفق نشوند.

بررسی دلایل عدم اتصال اينترنت گوشی به لپ تاپ با کابل

 • وای‌فای را خاموش کنید: اتصال وای‌فای در برخی مواقع ممکن است در هنگام وصل كردن نت گوشي به لپ تاپ اختلال ایجاد کند. ابتدا وای‌فای گوشی را خاموش کنید و ببینید با این کار اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ انجام می‌شود یا خیر.
 • از سلامت کابل USB اطمینان حاصل کنید: در مرحله بعد مطمئن شوید که کابلی که از آن استفاده می‌کنید سالم است. سپس اتصال کابل به گوشی و کامپیوتر را بررسی کرده و ببینید به درستی به درگاه USB متصل شده است یا خیر. برای اطمینان می‌توانید یک بار کابل را از هردو سمت خارج و دوباره متصل کنید.
 • از یک درگاه USB دیگر استفاده کنید: برای وصل شدن لپ تاپ به اینترنت گوشی حتما از سریع‌ترین درگاه USB خود استفاده کنید. مثلا اگر از درگاه USB 2.0 استفاده می‌کنید، از یک درگاه USB 3.0 یا USB 3.1 استفاده کنید. ممکن است مشکل عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی به این دلیل باشد که یکی از درگاه‌های شما مشکل دارد.
 • همه چیز را ریستارت کنید: ریستارت کردن کامپیوتر یا لپ‌تاپ یا گوشی یکی از راه‌حل‌هایی است که برای هر مشکلی توصیه می‌شود چرا که با این کار می‌توانید بسیاری از مشکلات را حل کنید. یک روش حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت
  که می‌توانید امتحان کنید ریستارت کردن است.
 • درایور تترینگ را بروزرسانی کنید: برخی اوقات ممکن است درایورر تترینگ به مشکل برخورده باشد و به همین دلیل اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر با هات اسپات امکان‌پذیر نباشد. برای حل این مشکل ابتدا در ویندوز Device Manager را جستجو و آن را باز کنید. در فهرست دستگاه‌ها Network Adapter را انتخاب و از زیرمجموعه‌های آن بر روی Remote NDIS based Internet Sharing Device راست کلیک و گزینه Properties را انتخاب کنید. حالا در زبانه Driver گزینه Update driver و بعد Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید.
احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید

thumbnail

معرفی بسته های ارزان اینترنت همراه اول؛ با بسته های ...
تیم پلازا11 اردیبهشت 1402 11:30

thumbnail

ترفند های مخفی موبایل اندروید؛ با قابلیت های جالب ...
تیم پلازا01 فروردین 1402 10:30

thumbnail

روش‌های کاربردی کاهش مصرف اینترنت در اندروید و آیفون
تیم پلازا04 بهمن 1401 14:30

thumbnail

آموزش اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر با USB و ...
محمد علی محمدی13 شهریور 1401 08:30

مشکل عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی وای فای

برای حل اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ بدون کابل می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید.

 • وای‌فای دستگاه را چک کنید: اگر با مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای گوشی مواجه هستید ممکن مشکل از وای‌فای لپ‌تاپ یا کامپیوتر باشد. برای آنکه مطمئن شوید مشکل اتصال اینترنت گوشی به کامپیوتر بدون کابل از گوشی نیست، ابتدا اینترنت را از طریق وای فای با یک کامپیوتر دیگر به اشتراک بگذارید. اگر موفق بودید پس احتمال زیاد مشکل از لپ‌تاپ اولی است. ابتدا وای‌فای کامپیوتر را خاموش و روشن کنید اگر مشکل حل نشد آن را ریستارت کنید و در صورتی که بازهم مشکل وجود داشت احتمال زیاد وای‌فای دستگاه شما آسیب دیده است.
 • رمزعبور را به درستی وارد کنید: اگر برای اتصال اينترنت گوشی به كامپيوتر از رمزعبور استفاده می‌کنید حتما مطمئن شوید رمزی که در گوشی به نمایش گذاشته شده را در کامپیوتر وارد می‌کنید. به این ترتیب ممکن است رفع مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای بسیار راحت باشد.
 • قابلیت خاموش شدن خودکار هات اسپات را غیرفعال کنید: در برخی از گوشی‌های مدل جدید، هات اسپات در صورتی که برای چند دقیقه به یک دستگاه متصل نباشد به صورت خودکار خاموش می‌شود. اگر این ویژگی روشن باشد ممکن است زمانی که گوشی در حالت استراحت است یا زمانی که برای چند دقیقه از آن استفاده نمی‌کنید، هات اسپات را خاموش کند و همین موضوع دلیل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت گوشی باشد. با غیرفعال کردن این ویژگی به راحتی می‌توانید به حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به وای فای بپردازید. برای حل وصل نشدن هات اسپات به لپ تاپ و غیرفعال کردن حالت عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی ابتدا به Settings سپس Network and Internet و Hotspot and tethering و سپس Wi-Fi hotspot بروید و گزینه Advanced را انتخاب کنید. در صفحه بعد گزینه Turn off hotspot automatically را خاموش کنید.

مقاله وصل كردن اينترنت گوشي به لپ تاپ به پایان رسید که حال شما عزیزان میتوانید نظرات و سوالات خود در خصوص نحوه اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ را از کارشناسان پلازا بپرسید.

سوالات متداول

1. چگونه اینترنت گوشی را به لپتاپ وصل کنیم؟

برای وصل شدن اینترنت گوشی به لپتاپ، 3 روش وجود دارد. اتصال از طریق USB یا بلوتوث و یا وای‌فای که در این مطلب به هر 3 آن‌ها پرداختیم.

2. علت وصل نشدن لپ تاپ به هات اسپات گوشی چیست؟

عدم اتصال لپ تاپ به هات اسپات گوشی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که رمزعبور هات اسپات گوشی را به درستی وارد می‌کنید. همچنین ببینید آیا با یک لپ تاپ دیگر می‌توانید به هات اسپات گوشی متصل شوید یا خیر. در این صورت ممکن است مشکل از لپ تاپ شما باشد.

3. چگونه نت گوشی را به لپتاپ وصل کنیم؟

اتصال اینترنت گوشی به لپتاپ از طریق یو اس بی، بلوتوث و وای فای امکان پذیر است. اما آسان‌ترین روش استفاده از وای فای است.

4. مشکل اتصال اینترنت گوشی به لپ تاپ چه دلیلی دارد؟

ممکن است گوشی شما از دید سایر دستگاه‌ها مخفی باشد. در حالت پیش‌فرض سایر دستگاه‌ها حتی اگر بلوتوث گوشی شما روشن باشد هم نمی‌توانند آن را پیدا کنند. برای حل این مشکل به تنظیمات بلوتوث بروید و مطمئن شوید گوشی شما قابل دسترسی است.

5. چه تفاوتی بین اتصال از طریق کابل و وای فای وجود دارد؟

هنگام اتصال اینترنت گوشی به لپتاپ از طریق کابل، سرعت شما بیشتر خواهد بود و همچنین مصرف باتری گوشی هم کمتر است. علاوه بر این این روش در کامپیوترهایی که دارای وای فای نیستند هم قابل استفاده است در حالی که در طرف مقابل شما فقط دستگاه‌های دارای وای‌فای را می‌توانید به صورت بی‌سیم به گوشی وصل کنید. افزون بر این در این حالت سرعت کمتر از اتصال سیمی است و مصرف باتری نیز به اندازه قابل توجهی بیشتر است.

سخن پایانی

به طور کلی 3 روش برای اتصال اینترنت گوشی به لپتاپ وجود دارد که در مواقعی که به اینترنت ثابت دسترسی ندارید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این مطلب با هر 3 روش آشنا شدیم. شما ترجیح می‌دهید از کدام یک از این روش‌ها برای اتصال استفاده کنید؟ به نظر شما کدام یکی از روش‌ها کاربردی‌تر است؟

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو