چرا مردان زن تپل دوست دارند؟

چرا مردان زن تپل دوست دارند؟


منبع: نم نمک

4

1402/2/29

23:40


علاقه مردان به زن تپل و چرا مردان زن تپل دوست دارند؟ و چرا بعضی از مردان به زنان چاق گرایش دارند؟ و چرا دختران چاق مورد پسند پسران امروزی است و جذاب ترین شکل اندام خانم ها از دیدگاه آقایان و آقایان از چه اندامی خوششان میآید و چه مردانی دوست دارند با خانم های چاق ازدواج کنند و مردا زن چاق دوست دارند یا لاغر در نم نمک.

چرا مردان زن تپل دوست دارند؟

چرا مردان زن تپل دوست دارند؟

قطعا ناصرالدین شاه از زنان چاق خوشش میامده که حرمسرایش پر از خانم های تنومند بوده! اما آیا مردان ایرانی همچنان از زنان چاق خوششان می آید؟

چرا مردان زن تپل دوست دارند؟

چرا مردان زن تپل دوست دارند؟

بر اساس پژوهشی که نتایج آن در خبرنامه دانشجویان ایران در مرداد ماه یه چاپ رسید و در آن از 1500 مرد ایرانی در سنین مختلف مورد سوال قرار گرفتند ، ادعا شد که مردان ایرانی زنان نسبتا درشت هیکل یا به اصطلاح «کمی توپر» را به زنان لاغر اندام ترجیح می دهند!

چرا مردان زن تپل دوست دارند؟

آمار می گوید ...

این مقاله اشاره بر مطالعه ای داشت که در آن از 1500 مرد جوان ایرانی پرس و جو شده بود و نتیجه این بود که 50 درصد افراد گرایش شان به سمت زنان با اندام متوسط به سمت چاق و 30 درصد به سمت زنان با هیکل پر بود و تنها 20 درصد گزینه مورد نظرشان را از بین زنان مانکن و لاغر انتخاب کرده بودند!

پژوهشگران این مطالعه علت را چنین بیان کردند : «انتخاب مردان ایرانی از بین زنان متوسط و تنومند به جای زنان لاغر دلایل مختلفی دارد که عمده ترین دلیل معطوف به نگرش فرهنگی ایرانی اسلامی است که زنان متوسط هم شادابی ظاهری و درونی بیشتری نسبتا به زنان لاغر دارند و هم قدرت باروری و نگهداری از نوزادان توسط زنان لاغر کمتر از زنان به نسبت تنومندتر است.»

لاغرها دیرتر ازدواج می کنند؟

در پژوهشی دیگر نیز این نتیجه حاصل ش که «سن ازدواج دختران جوان با فیزیک مانکنی و لاغر بیشتر از سن ازدواج دختران جوان با فیزیک متوسط است ، به تعبیر دیگر دختران لاغر کمتر مورد خواستگاری قرار می گیرند.»

اما آیا واقعا زنان درشت هیکل فرزندان سالم تر و زندگی زناشویی بهتری دارند؟ پوریا پاکرو ، روانشناسی است که به این سوالات پاسخ می دهد.

چرا مردان زن تپل دوست دارند؟

زنان قدرتمند جذاب ترند

مردان ایرانی در ناخودآگاه شان دوست دارند زنی قدرتمند در کنارشان داشته باشند. این ادعا درست است و شاید حتی در ابتدا یک جذابیتی هم برای مردان ایجاد کند. زن هایی که جنبههای مردانه شان قوی تر است و توانمندی های بیشتری از خودشان نشان می دهند معمولا در ابتدا برای مردان خیلی جذابند. البته بعدها ادامه یافتن این کشش و جذابیت به مهارت ها ، شخصیت ، نگرشها و ... زوجین ربط دارد.

زیبایی هم مهم است

از طرف دیگر بحث رسیدگی به زیبایی و سلامت فردی هم مطرح است که به خودی خود چیز بدی نیست. این رسیدگی می تواند نشانه سلامت ، اعتماد به نفس ، عشق به خود و شادمانی باشد. اما وقتی فرد خود را به اصطلاح ول می کند و اصلا به خودش نمی رسد این می تواند نشانه افسردگی یا اعتماد به نفس پایین و ... او باشد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو