مرمت یخدان میرفتاح ملایر تا 2 هفته آینده شروع می شود

منبع: همگردی

1

1402/2/30

15:13


ایسنا/ براساس خبرهای بدست آمده، مرمت یخدان میرفتاح ملایر تا 2 هفته آینده شروع می شود.

اتابک صفری، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اینکه طی سالهای گذشته از زمان آسیب یخدان میرفتاح تاکنون پیگیری های زیادی برای جذب اعتبار این اثر از سوی مسئولان میراث فرهنگی استان و شهرستان صورت گرفته، افزود: طی سالهای گذشته بخشی از مرمت این اثر انجام شده است.

وی ادامه داد: طبق بازدیدهای صورت گرفته از یخدان میرفتاح با اقدامات انجام شده برای استحکام بخشی، محوطه سازی و...تاکنون در این راستا، 40 درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد بوده ایم بطوریکه اعتبار خوبی برای مرمت این اثر تاریخی تخصیص یافته است.

صفری گفت: با تخصیص اعتبار 5.1 میلیاردی از اعتبارات سفر رئیس جمهوری قرار است طی دو هفته آینده کارهای ادامه مرمت و اقدامات لازم برای قرارداد را انجام دهیم و اجرای کار را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تا حدودی پایه های اصلی کار شده و جزئیات درونی نیز انجام شده، افزود: کار اجرای ساخت گنبد و ادامه کار را خواهیم داشت که امیدواریم با این اعتبار اتمام ساخت یخدان را به نتیجه برسانیم.

صفری در پایان بیان کرد: حدود 300 میلیون تومان از اعتبارات استانی برای این پروژه پیش بینی شده که امیدواریم با اعتبارات ملی و استانی هر چه زودتر شاهد مرمت یخدان میرفتاح ملایر باشیم.

مرمت یخدان میرفتاح ملایر تا 2 هفته آینده شروع می شود

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو