خواص و فواید ماسک سیاه صورت و نکات خرید آن + عوارض

خواص و فواید ماسک سیاه صورت و نکات خرید آن + عوارض


منبع: نم نمک

1

1402/8/30

06:02


در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه درباره ماسک سیاه صورت و خواص ماسک سیاه صورت و نکات خرید ماسک سیاه صورت و ماسک زغال و فواید زغال فعال شده برای پوست و عوارض ماسک سیاه صورت و فواید ماسک سیاه وچگونه منافذ پوست را باز کنیم را در نم نمک بخوانید.

خواص و فواید ماسک سیاه صورت و نکات خرید آن + عوارض

خواص و فواید ماسک سیاه صورت و نکات خرید ماسک سیاه صورت

ماسک سیاه یک روش موثر برای داشتن پوستی صاف و بدون لک است که بارها به نکات مربوط به آن اشاره داشته ایم اما آیا روش صحیح استفاده از آن را میدانید؟ اول از همه باید دستان خود را بشویید. همیشه در درمان های مراقبتی پوست باید با دستان تمیز کار کنید ، وگرنه آلودگی ها و باکتری ها را به پوست صورت خود وارد می کنید که عاملی برای آکنه می باشد. حتی می توانید چند حوله تمیز را کنار خود قرار دهید. در توضیح کلی استفاده از این ماسک ها باید بگوییم کافیست صورتتان را با آب گرم تمیز کنید تا آلودگی های سطحی از بین برود و لابلای منافذ باز باشد. سپس لایه ضخیمی از ماسک سیاه را روی صورت خود بزنید و 20 دقیقه صبر کنید تا خشک شود و بعد ، به راحتی با انداختن ناخن زیر آن ، ماسک سیاه را از قسمت پایین صورت بردارید ؛ ولی این تنها خلاصه ای از روش بود در ادامه بخش سلامت پوست و موی نم نمک به صورت کلی و با جزئیات بهتر به روش استفاده از آن خواهیم پرداخت.

خواص و فواید ماسک سیاه صورت و نکات خرید آن + عوارض

خواص و فواید ماسک سیاه صورت و نکات خرید آن + عوارض

ماسک زغال برای صورت

چگونه ماسک سیاه و یا زغالی را به پوست صورت خود بزنید؟

حال این مراحل را جزئی تر به شما توضیح خواهیم داد :

1. مرحله اول این است که صورت خود را تمیز کنید و کاملا لابلای منافذ را بشویید. یک پاک کننده خوب باید بتواند میکاپ و هرگونه آلودگی در طول روز را از صورت شما پاک کند.باز کردن منافذ به ماسک زغال اجازه می دهد تا بتواند این آلودگی ها را بردارد.

2. صورت خود را با یک اسکراب صورت به طور کامل پاکسازی کنید : این محصول هیچ گونه از آلودگی ها را روی پوست شما باقی نمی گذارد و همچنین سلول های مرده را برداشته و یک لایه برداری روی پوست انجام خواهد داد.

چگونه منافذ را باز کنیم؟

گزینه های مختلفی برای باز کردن منافذ در خانه وجود دارد.

برخی از آنها عبارتند از :

1. می توانید دوش آب گرم بگیرید برای اینکه این کار را انجام دهید ، می توانید در همان حمام پوست خود را تمیز کنید.

2. مقداری آب گرم را روی صورت خود بریزید و سپس با حوله آن را خشک کنید.

3. یک حوله تمیز را مرطوب کنید و به مدت یک دقیقه آن را در داخل مایکروویو قرار دهید و سپس به آرامی آن را روی پوست خود بگذارید. مراقب باشید که از داغی آن نسوزید و بعد از آن صورت خود را کاملا خشک کنید.

3. حال بعد از امتحان یکی از روش های بالا برای باز کردن منافذ ، می توانید ماسک سیاه را برای از بین بردن آلودگی ها به صورت بزنید : باید مراقب باشید که به خط موی خود ، ابروها ، چشم ها و لب ها برخورد نکنید زیرا این قسمت ها بسیار حساس می باشند.

یک لایه ضخیم از ماسک زغال را بردارید و به صورت خود بزنید. لبه های صورت شما باید ماسک ضخیم تری داشته باشد. از نوک انگشتان خود یا براش ماسک استفاده کنید و 15 الی 20 دقیقه آن را روی صورت خود نگه دارید.

4. حال نوبت برداشتن ماسک زغال می باشد : اول از همه مطمئن شوید که این ماسک کاملا خشک شده است. ماسک سیاه هنگام خشک شدن ، حالتی شبیه به لاتکس پیدا می کند و براق می شود. زمانی که آن را لمس می کنید ، نباید ماسک با انگشت برداشته شود. پس ، از قسمت پایین صورت شروع کرده و به آرامی آن را بردارید. قسمت نهایی که باید ماسک از روی آن برداشته شود ، بینی می باشد.

5. حال صورت خود را شسته و مرطوب کننده بزنید : احتمالا ذراتی از ماسک زغال روی صورت شما باقی مانده است. پس حتما با یک پاک کننده ملایم صورت خود را بشویید و بعد به آن آب سرد بزنید. از یک مرطوب کننده معمولی نیز استفاده کنید تا لابلای منافذ صورت تمیز شوند و سپس اجازه دهید که پوستتان در معرض هوا خشک شود.

هر دو هفته یک بار یا کمتر از ماسک زغال استفاده کنید. برای اینکه پوست شما دچار حساسیت ، خارش و مشکلات نشود ، می توانید ماسک زغال را در لایه سطحی پوست خود بزنید. حداقل تا دفعه بعد دو هفته صبر کنید. اگر به اگزما دچار هستید و یا پوست حساسی دارید ، از ماسک زغال استفاده نکنید زیرا به پوست شما آسیب وارد می کند.

فواید ماسک سیاه

زغال فعال معمولا برای زیبایی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. حتی می توانید انواع مختلفی از محصولات پاک کننده و شامپوها که از این ذغال ساخته شده اند را پیدا کنید زیرا باور بر این است که ماسک زغال به راحتی آلودگی ها را از روی پوست پاک می کند.

زغال فعال به کربن فعال نیز معروف می باشد و یک پودر سیاه است که معمولا در معرض گرمای بالا ساخته می شود. این گرما باعث می شود که فضاهای داخلی و خالی در ان به وجود بیاید که جذب کنندگی آن را افزایش می دهد و می تواند سموم و مواد شیمیایی را به دام بیاندازد. زغال فعال با ذغال های دیگر متفاوت است.

فواید زغال فعال شده برای پوست

هنوز تحقیقات گسترده ای روی این مسئله انجام نشده است اما چیزی که واضح هست ،

این است که ماسک زغال دارای فواید زیر می باشد :

  • از بین بردن آلودگی های روی پوست و توانایی جذب باکتری و سموم
  • بعضی از متخصصان باور دارند که ماسک زغال صورت به از بین بردن آلودگی های پوست کمک می کند و پوست سالم تر و شفاف تر را به شما می بخشد.

بهبود آکنه

آکنه بر اثر تجمع سلول های مرده پوست و چربی و باکتری در داخل منافذ پوست به وجود می آید که باعث می شود باکتری ها ، جوش های چرکی و التهابات ایجاد شوند و قرمزی و ورم را به وجود بیاورند.

خواص ضد باکتری زغال فعال می تواند باعث شود که باکتری ها از لابلای منافذ پاک شوند و همچنین آکنه را کاهش داده و زیبایی کلی پوست را افزایش می دهد.

درمان نیش حشرات

نیش حشرات عاملی برای خارش و ورم می باشد که زغال فعال می تواند به از بین بردن سموم موجود در نیش حشرات کمک کند.

زغال فعال نه تنها برای زیبایی پوست خائز اهمیت است ، بلکه می تواند در درمان های طبیعی در وضعیت های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

این وضعیت ها شامل موارد زیر می باشد :

  • زغال فعال باعث می شود که بدن ، مواد شیمیایی مضر را به خود جذب نکند.
  • برای افرادی که اووردوز کرده اند ، مناسب می باشد.
  • کاهش سطح کلسترول : توانایی زغال فعال این است که کلسترول بد را در بدن به خودش جذب می کند و آن را تا 25 درصد کاهش می دهد.
  • کمک به عملکرد کلیه : زغال فعال به بدن کمک می کند تا از شر سوم خلاص شود و همچنین از بیماری های مزمن کلیه جلوگیری کرده و در درمان آن ها نیز موثر است.
  • کمک به بهبود مشکلات گوارشی : تحقیقات محدودی در این زمینه انجام شده که نشان می دهد زغال فعال به از بین بردن گاز و نفخ معده کمک می کند.

 عوارض ماسک سیاه صورت

آیا استفاده از ماسک سیاه خطر دارد؟

هنوز تحقیقات در این مورد کامل نشده است اما عموما این ماسک ها امن هستند. البته استفاده بیش از حد از آن ها ممکن است که باعث خشکی و قرمزی و حساسیت پوست شود. قبل از استفاده از ماسک زغال برای اولین بار ، حتما باید مقداری از این محصول را روی قسمتی از پوست داخل آرنج خود تست کنی د. اگر هیچ گونه خارش و قرمزی را در عرض چند ساعت مشاهده نکردید ، به احتمال زیاد این ماسک به پوست شما می سازد.

هنگام خرید این ماسک باید به نوع پوست خود توجه کنید :

  • اگر پوست چربی دارید ، از ماسک زغالی استفاده کنید که حاوی خاک رس می باشد زیرا خاک رس به جذب چربی اضافه پوست کمک می کند و لابلای منافذ را به خوبی تمیز کرده و از آکنه جلوگیری خواهد کرد.
  • اگر پوست خشکی دارید ، از ماسک زغال با خاصیت رطوبت دهندگی استفاده کنید که حاوی هیالورونیک اسید ، روغن زیتون یا روغن جوجوبا می باشد.
  • انواع و برند های مختلف ماسک زغال ، مواد تشکیل دهنده مختلفی دارند. پس حتما باید برچسب روی محصولات را به خوبی قبل از خرید مطالعه کنید. اگر پوست حساسی دارید ، بهتر است که از انواع رایحه دار ، رنگ دار ، حاوی پارابن ها و دیگر مواد شیمیایی که باعث واکنش می شود ، استفاده نکنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو