پیشنهاد سخنگوی دولت: “مرضیه هاشمی” با “پمپئو” مصاحبه کند

پیشنهاد سخنگوی دولت: “مرضیه هاشمی” با “پمپئو” مصاحبه کند


منبع: آسمونی

45

1398/5/6

16:41


سخنگوی دولت در نشست خبری امروز (یکشنبه) خود به وزیر خارجه ایالات متحده پیشنهاد داد با “مرضیه هاشمی” خبرنگار آمریکایی‌تبار شبکه خبری”پرس‌ تی‌وی” ایران مصاحبه کند.

“مرضیه هاشمی” با “پمپئو” مصاحبه کند – Marzieh Hashemi interviews Pumpeo

به گزارش آسمونی : “علی ربیعی” سخنگوی دولت با اشاره به سفر‌های اخیر وزیر خارجه کشورمان گفت: خوشبختاته گفت‌وگوی ظریف با رسانه‌ها، پمپئو را به آن وا داشت که با ما گفتگو کند، ما هم می‌گوییم ایشان می‌تواند با خبرنگار ما خانم مرضیه هاشمی گفت وگو کند.”

گفتنی است “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در واکنش به سفر ظریف به نیویورک و در انتقاد از آنچه که “پروپاگاندای آزاد” ظریف در رسانه‌های آمریکایی در جریان سفرهایش به آمریکا خواند، خواهان سفر به ایران و گفتگوی مستقیم با مردم ایران از طریق شبکه‌های تلویزیونی ایرانی شده بود.

مرضیه هاشمی که خبرنگاری آمریکایی‌تبار در شبکه خبری “پرس تی وی” ایران است، در بهمن ماه سال گذشته و هنگام سفر به آمریکا به مدت 11 روز با دستور دادستانی آمریکا بازداشت و زندانی شد.

قاضی دادگاه فدرال آمریکایی در واشنگتن در توجیه دلیل بازداشت مرضیه هاشمی گفته بود او را به درخواست دادستانی کل آمریکا به عنوان مطلع و نه متهم بازداشت کرده است.

بعدها رسانه‌های آمریکایی علت این بازداشت را در قالب یک پرونده تحقیقی درباره فعالیت شبکه “پرس تی وی ” به عنوان بازوی تبلیغاتی جمهوری اسلامی ایران عنوان کردند.

مرضیه هاشمی پس از 11 روز بازداشت آزاد شد و به ایران بازگشت و دلیل بازداشت خود را حرفه و اعتقاداتش عنوان کرد.

هاشمی 60 ساله متولد “نیواورلئان” آمریکاست که پس از انقلاب اسلامی با جذب شدن به اندیشه‌های انقلاب  اسلامی و امام خمینی (ره) پس از ازدواج با یک مرد مسلمان ایرانی به ایران آمد و هم‌اکنون به عنوان مجری شبکه خبری انگلیسی زبان پرس‌تی‌وی به فعالیت مشغول است.

0/5 ( 0 نظر )


منبع : عصر ایران

مطالب مشابه