رنگ سال 2022(سال 1401) چه رنگی است؟

رنگ سال 2022(سال 1401) چه رنگی است؟


منبع: نم نمک

1

1402/11/12

06:38


در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، رنگ سال 2022 و معرفی شدن رنگ سال 2022 و  1401 رنگ سال 2022 چه رنگی است و آبی بنفش رنگ سال و رنگ سال 1401 برای مردان و رنگ سال 1401 چیست و رنگ مو سال 1401 چه رنگی است  و رنگ سال 2022 و رنگ سال 2022 چیست و رنگ سال 1401 چیست و رنگ مد سال 2022 و رنگ دکوراسیون سال 2022 و بنفش رنگ سال 2022 و رنگ آبی رنگ سال 1401 و پنتون رنگ سال 2022 و تصاویر رنگ سال 1401 را در نم نمک مشاهده نمایید.

رنگ سال 2022(سال 1401) چه رنگی است؟

رنگ سال 2022(سال 1401) برای مردان و زنان

شرکت پنتون در آستانه سال جدید میلادی رنگ سال 2022 را به جهان معرفی کرد. یک رنگ کاملا جدید ، یادآور گل پری وش و در ردیف سایه های آبی که قرار است آرامش از دست رفته جهان را طی دو سال اخیر ، بازگرداند. البته قبلا از رنگ های مناسب فصل بهار برای سال آینده رونمایی شده بود اما تا همین چند روز پیش هنوز کسی نمی دانست که شرکت پنتون کدام رنگ را به عنوان رنگ اصلی سال 1401 انتخاب خواهد کرد. شاید هم پنتون برای ما در سال جدید یک سورپرایز ویژه در نظر گرفته باشد. بنابراین اگر شما هم در این مورد کنجکاو شده اید یا دوست دارید از قبل برای سال جدید لباس های مد روز تهیه کنید ، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب حتما با نم نمک همراه باشید.

رنگ سال 2022(سال 1401) چه رنگی است؟

رنگ سال 2022(سال 1401) چه رنگی است؟

Very peri؛ رنگ سال 2022

رنگ سال 1400

پنتون طی سال های اخیر کوشیده تا حد امکان با انتخاب رنگ مناسب ، از بار سنگین همه گیری کرونا کم کند. به همین دلیل هم بوده که سال گذشته رنگ خاکستری و زرد توسط این شرکت به عنوان رنگ سال انتخاب شد تا کمی روح و نشاط را به جهان بازگرداند.

با این وجود ، رنگ امسال که در طیف آبی قرار دارد ، بعد از مدت ها به شیوه ای خاص انتخاب شده و پنتون زمان زیادی را صرف آن کرده است. جالب این جاست که ررنگ خاص و منحصر به فرد امسال درواقع نوعی آبی به حساب می آید که مقداری رنگ قرمز در ترکیبات خود دارد. درحقیقت ، آرامش و ثبات رنگ آبی در این ترکیب جدید کنار انرژی و شور و هیجان رنگ قرمز قرار گرفته تا درنهایت شما با گرم ترین رنگ آبی ممکن روبه رو شوید! آن را طوری تعیین کرده اند تا خلاقیت را در افراد پرورش بدهد و در عین حال ، یادآور حال خوب و احساس آرامش باشد. مدیر اجرایی شرکت پنتون در این زمینه می گوید :

«دنیا در حال تغییر است و ما هم به رنگ های تازه ای نیاز داریم تا حس آرامش و اعتماد را در افراد زنده کند.»

این رنگ خاص از طیف بنفش که با نام Very periy معرفی شده ، هم شاد و پویاست و هم خلاقانه و جذاب. همه این ها در کنار هم باعث شده تا رنگ سال جدید ، جزو جذاب ترین انتخاب های شرکت پنتون به حساب بیاید. اما این تنها یک انتخاب ساده مثل هر سال نبوده است! چطور؟!

شرکت پنتون برای ساخت رنگ سال 2022 دست به کار می شود!

بعد از بیست و دو سال ، این اولین بار است که پنتون اقدام به ساخت یک رنگ جدید برای عرضه به بازار کرده. پس بگذارید بگوییم که این واقعا یک رنگ جدید و خاص در دنیای مد و دکوراسیون به حساب می آید! هرچند که احتمالا شبیه آن را تابه حال زیاد دیده اید. اما چرا این ترکیب آن قدر خاص بوده که شرکت پنتون به خاطرش دست به ابداع زده است؟

چرا این رنگ خاص از بنفش؟

رنگ سال 1400

با توجه به آنچه در وب سایت شرکت پنتون آمده ، آن ها رنگ سال 2022 را در قالب یک تغییر و مرحله ای برای گذار از دوران کرونا و پا گذاشتن به جریان زندگی عادی در نظر گرفته اند؛ دوره ای که قرنطینه ها و ایزوله بودن تمام می شود. حالا هم که مردم هم عادات تازه ای پیدا کرده اند و استانداردهای جهانی نیز تغییر یافته ، شرکت بین المللی متخصص در حوزه رنگ هم باید دست به اقدام تازه ای بزند.

این رنگ با ترکیب خاص خود ، دنیای دیجیتال و جهان واقعی را با هم تلفیق کرده و از این نظر به آنچه ما طی این سال ها تجربه کرده ایم ، نزدیکی زیادی دارد. از طرف دیگر استفاده از این رنگ در قالب دنیای دیجیتال هم بسیار کارآمد است و همین باعث محبوبیت بیشتر آن خواهد شد. بنابراین «PANTONE 17-3938 Very Peri» نه تنها همه ویژگی هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم را دارد ، بلکه حس زندگی مدرن را هم در ما به وجود می آورد و بین جهان واقعی و دنیای دیجیتال پل می زند.

این ها در کنار آرزوی جهانی برای رخت بربستن کویید 19 از سر تمام دنیا و نگرانی های دوستداران محیط زیست از تغییرات زیست محیطی باعث شده تا شرکت پنتون تلاش کند امسال به اهالی کره زمین ، امید و تازگی هدیه کند. این شرکت درمورد رنگ ابداعی خود گفته :

«زمانی که این رنگ را در دکوراسیون داخلی به کار می گیرید ، وری پری (Very Peri) طراوت و شادابی را به خانه یتان تزریق می کند. ترکیب های رنگی عجیبی که در کنار این بنفش خاص ایجاد می شود فضا را زنده تر از همیشه نشان می دهد. همچنین این ترکیب رنگی همه فن حریف را می توان برای مواد مختلف ، بافت های متفاوت و با پرداخت های متنوع به کار برد تا در نهایت ، برای رنگ دیوارها ، کاغذهای دیواری ، مبلمان ، دکوراسیون و هرچیزی که فکرش را می کنید ، مناسب باشد.»

ترکیب رنگی بنفش وری پری (Very Peri)

رنگ سال 1400

همان طور که گفتیم ، این رنگ یک ابداع جدید به شمار می آید و در عین این که به رنگ آبی نزدیکی زیادی دارد و طرفداران این رنگ را به وجد می آورد اما در ترکیبات خود در درجه بعدی کمی رنگ قرمز هم دارد. شاید به همین دلیل باشد که در کنار احساس آرامش به شما حس حرکت را هم القا می کند و حس خلاقیت را در شما برمی انگیزد. لوری پرسمن (Laurie Pressman) که معاون رنگ در موسسه پنتون است ، در این خصوص می گوید : «ساخت یک رنگ جدید بعد از مدت ها برای اولین بار در این شرکت اتفاق افتاده و این هم خودش نمادی از تغییراتی است که در سال آتی پیش روی ما قرار می گیرد.»

پس همان طور که می بینید ، قرار است سال آینده سرشار ابداعات و تفکرات تازه برای همه مردم جهان باشد!

رنگ سال 2022 را چطور ست کنیم؟

رنگ سال 1400

رنگ سال 2022 همان قدر که جذاب و نو به شمار می آید ، برای ست کردن هم چالش برانگیز است. شرکت پنتون برای آسان کردن کار ، یک پالت رنگی متعادل کننده برای این رنگ جدید ارائه کرده تا تعادل رنگ های گرم و سرد در استایل یا خانه شما حفظ شود. علاوه بر این ، استفاده از این رنگ های مکمل کمک می کند تا بنفش PANTONE 17-3938 Very Peri ، چشمگیرتر از همیشه به نظر برسد.

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد اما رنگ بنفش جدید را با 7 رنگ دیگر می توان ست کرد! این تنوع قدرت انتخاب بالایی به شما می دهد و دست شما را کاملا باز می گذارد. اول از همه اینکه چنین تنوعی کمک می کند تا همه چیز را برای ست کردن با این رنگ تازه از نو تهیه نکنید یا دیوارها را از نو رنگ نزنید. از انواع سایه های آبی گرفته تا سفید ، زرد گرفته تا قرمز و قهوه ای ، همه با وری پری به خوبی جور در می آیند.

می توانید از رنگ بنفش سال 2022 به تنهایی هم استفاده کنید اما ترکیب آن با رنگ سفید به آن حس تازگی بیشتری می بخشد و جلوه ای مدرن تر دارد.

رنگ سال 1400

این درحالی است که صورتی به همراه بنفش وری پری ، نمای داخلی منسجمی می سازد که به سادگی نمی توان از آن گذشت. رنگ دیگری که می توانید در کنار این بنفش استفاده کنید ، بژ است که در مقابل آرامش آن به خانه تعادل و گرما می بخشد. اگر هم می خواهید در خانه احساس عمق و آرامش بیشتری ایجاد کنید ، بهتر است ترکیب بنفش سال 2022 با رنگ سرمه ای یا خاکستری را به خاطر داشته باشید. این ترکیب رنگی به ویژه برای اتاق خواب یا اتاق کار شما در منزل یک گزینه عالی است.

درمقابل ، اگر می خواهید هیجان را به بخش های مختلف خانه بیاورید ، بهتر است رنگ های قرمز ، نارنجی ، زرد و سبز را در کنار رنگ سال 2022 امتحان کنید!

رنگ سال 2022 پنتون برای دکوراسیون منزل

رنگ سال 1400

می توان ادعا کرد که طراحان دکوراسیون داخلی با بی صبری می خواهند این رنگ را به طرح های جدیدشان اضافه کنند. رنگی سرشار از طراوت و بازیگوشی که خانه را هم زمان که مکانی برای کسب آرامش می سازد ، جذاب و پرکشش می کند. بنابراین ، اگر شما هم یکی از طراحان داخلی جسوری هستید که به دنبال ایده های خلاقانه و تازه هستند ، پیشنهاد می کنیم از رنگ سال 2022 به سادگی عبور نکنید؛ به خصوص که شرکت پانتون روی این مورد تاکید داشته که رنگ سال 1401 ، برای انواع بافت ها و جنس های مختلف مناسب است و می توان این ترکیب را روی دیوار ، انواع پارچه ، مبلمان و غیره پیاده سازی کرد.

یکی دیگر از نکاتی که شرکت پنتون درمورد رنگ بنفش وری پری ذکر کرده این است که به دلیل قوی و جذاب بودن این رنگ ، استفاده از آن برای یک عنصر از دکوراسیون هم می تواند به خانه شما جلوه تازه ای بدهد. به معنای دیگر ، لازم نیست تمام اِلمان ها و اجزای دکوراسیون منزل خود را برای تطبیق پیدا کردن با مد جدید عوض کنید؛ البته این تا حد زیادی به رنگ و تِم دکور فعلی منزل شما هم بستگی دارد اما در کل این رنگ آن قدر چشمگیر است که یک عنصر کوچک از آن ، یک تغییر بزرگ ایجاد کند!

رنگ سال 2022، آرامش بخش و باطراوت

رنگ سال 1400

به نظر می رسد رنگ انتخابی امسال شرکت پنتون یک انتخاب شجاعانه و جسورانه باشد ، چراکه اگر از آن دسته افرادی هستید که درمورد تغییر دکوراسیون خانه با وسواس عمل می کنید ، احتمالا سراغ این رنگ نمی روید. با این حال ، باید بگوییم که بنا بر گفته های پائولا تایلر ، متخصص بررسی ترندهای کاغذ دیواری در موسسه گراهام و براون ، این رنگ تازه به ما کمک می کند تا انعکاس زندگیمان در دنیای مجازی را در جهان واقعی هم شاهد باشیم و این مرز را تا حد امکان کم رنگ کنیم.

این موضوع بخصوص برای آن ها که در خانه مشغول دورکاری هستند بیشتر به چشم می آید. آن ها به صورت دیجیتالی در خانه واقعی شان کار و زندگی می کنند. بنابراین ، ترکیب از رنگ بنفش وری پری با رنگ های روشن مثل سفید یا کرم در اتاق نشیمن می تواند به این تلفیق عجیب وجه جذابی هدیه کند که با گذر زمان هم از مد نمی افتد.

بنفش وری پری برای دکوراسیون لوکس

رنگ سال 1400

شرکت تولیدکننده مبلمان لوکس بریج من ، درمورد نحوه استفاده از رنگ سال 2022 و 1401 می گوید : می توان از این رنگ در کنار تنالیته های سبز و بافت و رنگ حصیر استفاده کرد و مبلمان را با کوسن هایی به رنگ بنفش گل پری وش که خاص امسال است ، آراست. این ترکیب حتی برای فرنیچر داخل باغ و فضای باز هم کاملا ایده آل به نظر می رسد؛ این طور نیست؟!

رنگ اصلی هر سال چطور تعیین می شود؟

رنگ سال 1400

هرساله بیش از 10 میلیون طراح و گرافیست در سراسر جهان به انتظار انتخاب رنگ سال از طرف شرکت پنتون می نشینند. شرکتی که فعالیت خود را از سال 1963 آغاز کرده و به طور حرفه ای در زمینه انتخاب و تولید رنگ فعالیت می کند. آن ها تلاش می کنند تا تمام زوایای زندگی افراد جامعه و حتی صنایع مختلف را به خوبی پوشش بدهند. به همین دلیل ، برای انواع پارچه ، لوازم آرایشی ، دکوراسیون و غیره در ماه دسامبر هر سال رنگ مناسبی را برای سال آینده انتخاب می کنند. استانداردهای این شرکت ، هر دو بخش دیجیتال و فضای واقعی را شامل می شود تا کار طراحان آسان تر و دقیق تر انجام بگیرد؛ ضمن اینکه شرایط روانی حاکم بر جهان را هم در نظر دارد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو