همه چیز درباره روش های درمان چاقی

همه چیز درباره روش های درمان چاقی


منبع: همگردی

71

1398/8/7

20:12


در خیلی از مواقع اعضای یک خانواده از نظر وزن و تناسب اندام با هم مقایسه می شوند و بعضی اوقات پیش می آید که تفاوت زیادی از این نظر با هم دارند در حالی که ممکن است میزان غذا و فعالیتشان در یک حد باشد. چیزی که این تفاوت را ایجاد کرده، میزان متابولیسم بدن افراد است که می تواند با هم متفاوت باشد.
بسیاری از افراد متابولیسم آهسته ای دارند و سوزاندن کالری مصرفی شان با مشکل مواجه می شود و نمی توانند وزن خود را کم کنند.
اضافه وزن یا چاقی دیگر مشکل مهمی محسوب نمی شود با این حال سازمان جهانی بهداشت، آن را طبقه بندی و درمان می کند. چاقی ناشی از یک سری مشکلات متابولیکی نظیر دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا است و همچنین می تواند منجر به بیماری هایی از جمله حمله قلبی، سکته مغزی، تنگی نفس، درد مفاصل، کبد چرب، ناباروری، افسردگی و سرطان های متعدد شود؛ از این رو اگر اضافه وزن دارید، حفط وزن سالم و شناختن گزینه های کاهش وزن بسیار مهم است.

روش های درمان اضافه وزن

کاهش وزن؛ گزینه ها چیست؟

راه های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد اما تکنیک های کاهش وزن تنها در صورتی عملی و موثر خواهد بود که هنگامی که به وزن دلخواه رسیدید، آن را با رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن حفظ کنید.

کاهش وزن پزشکی

گزینه های پزشکی زمانی کارساز است که از مبتلا نبودن به بیماری هایی قابل درمان که موجب افزایش وزن می شوند، مثل کم کاری تیروئید یا اختلال های هورمونی مطمئن شوید. در این حالت، داروهایی وجود دارند که پزشک می تواند برای کاهش وزن شما تجویز کند. تا زمانی که از این داروها استفاده می کنید، باید حتما تحت نظر پزشک باشید تا از نزدیک عوارض داروها را بررسی کند.

کاهش وزن با داروها، یکی از روش های کاهش وزن

روش های آندوسکوپی

در این روش یک بالون سیلیکونی پر از نمک را در معده قرار می دهند که با محدود کردن میزان مصرف غذا، به کاهش وزن کمک می کند. این روش همچنین باعث می شود که زودتر احساس خستگی کنید. اگر بدن تان تحمل بالون را داشته باشد، تا یک سال می تواند دوام داشته باشد و وزن را 10-15 کیلوگرم کاهش دهد. این، روشی بدون جراحی است که می تواند به کاهش وزن کمک کند.

روش های آندوسکوپی کی از روش های کاهش وزن

جراحی

اگر دچار مشکلات پزشکی نظیر دیابت یا فشار خون بالا هستید، بهترین راه برای کاهش وزن شما، جراحی است. جراحی همچنین می تواند کمکی در جهت درمان چندین بیماری مثل فشار خون بالا، دیابت، کلسترول بالا، کبد چرب، آسم، بدخوابی، آرتروز و ناباروری باشد.

منبع: سلامت نیوز

جراحی، یکی از روش های کاهش وزن

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو