آیا رابطه دهانی در دوران بارداری مجاز است؟

منبع: اوما

92

1398/10/24

18:53


آیا رابطه دهانی در دوران بارداری مجاز است؟

 رابطه دهانی در دوران بارداری

در صورتی که شما یا همسرتان بیماری عفونت مقاربتی نداشته باشید رابطه دهانی بی خطر است. در صورتی که پزشک توصیه کند در بارداری رابطه واژینال (در صورت ضعف دهانه رحم یا پایین افتادگی جفت) نداشته باشید، رابطه دهانی می تواند جایگزین شود.

بر اساس نظر پزشکان بهتر است بانوان باردار در حین تمام انواع مقاربت (رابطه دهانی، رابطه واژینال، و رابطه مقعدی) از کاندوم استفاده کنند. رابطه با فردی که احتمال مبتلا بودن به ویروس زیکا در او وجود دارد، از همین قانون پیروی می کند. برای محافظت از خودتان به روش صحیح و از ابتدا تا انتها از کاندوم استفاده کنید.

بدون محافظت، این احتمال وجود دارد که عفونت هایمقاربتی مانند سوزاک ، کلامیدیا و تبخال یا ویروس پاپیلوما انسانی (HPV)  ایجاد شود. برخی از STI ها می توانند باعث عوارض حاملگی شوند و به جنین آسیب می رسانند.

در صورت وجود بریدگی یا زخم روی لب یا دهان باید از محافظت استفاده کنید.

در حین رابطه دهانی در بارداری، همسر شما باید مراقب باشد هوا داخل واژن نکند. این امکان وجود دارد که یک حباب هوا یکی از رگ های خونی شما را مسدود کند. این به عنوان آمبولی هوا شناخته شده است و می تواند برای مادر و جنین خطرناک باشد. این اتفاق بسیار نادر است ، اما دانستن آن بسیار مهم استدر صورتی که همسر شما زبانش را وارد واژن کند و به شدت نفس بکشد، احتمال ورود اتفاقی هوا به درون واژن وجود دارد. بوسیدن و لیس زدن کلیتوریس و لبه های اطراف مهبل (واژن) مطمئن تر است.

برای داشتن رابطه دهانی در دوران بارداری به نکات زیر توجه کنید:

- ممکن است در اثر رابطه جنسی دهانی باکتری وارد بدن زن شده و باعث بیماری عفونت آمیزشی گردد.

- اگر بارداری شما پر خطر محسوب شده و خطر زایمان زودرس وجود دارد بهتر است از رایطه دهانی پرهیز کنید.

- اگر مرد دچار بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی بوده و گلوی او دچار التهاب است رابطه جنسی دهانی پرهیز شود چون باعث ویروس از طریق واژن وارد بدن زن می‌شود.

Clare Herbert. Is oral sex safe during pregnancy?Last reviewed: July 2019

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو