تصاویر فوق العاده و نایاب از ملکه فیل ها در کنیا

تصاویر فوق العاده و نایاب از ملکه فیل ها در کنیا


منبع: همگردی

78

1398/11/1

02:41


این فیل ماده که بسیار عظیم است و عاج های بلندش تا زمین می رسند، از ارتفاعی بالا بر مناظر کشور کنیا اشراف دارد. این فیل که با نام "عاج بزرگ" شناخته می شود، جانوری تماشایی و نایاب است و برآورد می شود که کمتر از 30 عدد از این جانور هنوز در آفریقا زیست می کنند. در این نوشتار قصد داریم در مورد تصاویر فوق العاده و نایابی که ملکه فیل ها در کنیا را نشان می دهند برای شما بگوییم پس با همگردی همراه باشید.

تصاویر ملکه فیل ها

کسی که تصویر ملکه فیل ها را ثبت کرده است

یک عکاس بریتانیایی به نام بورارد لوکاس Burrard-Lucas، مجموعه ای از عکس های سیاه و سفید از این جانور زیبا که او آن را ملکه فیل ها می نامد و طبق گفته ها در میان مناظر طبیعی اطراف پارک ملی تساوو Tsavo National Park در کنیا زندگی می کند، ثبت کرده است. او این تصاویر را با کمک یک بنیاد خیریه حیوانات به نام تساوو تراست Tsavo Trust ثبت نموده است به این امید که آگاهی در مورد این جانوران را افزایش دهد. این عکاس می گوید: "دیدن این فیل عظیم واقعا شگفت انگیز بود؛ به ویژه در زمانه ای که این فیل های عاج بلند بسیار کمیاب هستند و به ندرت دیده می شوند."

تصاویر ملکه فیل ها

ثبت کردن یک لحظه

بورارد لوکاس Burrard-Lucas مقداری از کودکی خود را در تانزانیا سپری کرده است و همین باعث به وجود آمدن علاقه به عکاسی حیات وحش در او بوده است. او می گوید: "اولین خاطرات کودکی من به سافاری و حیات وحش مربوط می شوند و از همان روزها این علاقه شدید به جهان طبیعت و حیات وحش در من به وجود آمده است. او تصاویر فیل عظیم الجثه را با نوع جدیدی از دوربین ثبت نموده است که به او اجازه می دهد از جانوران در زیستگاه طبیعی شان و از فاصله نزدیک عکس بگیرد. او می گوید: "طی سال ها، این دوربین را برای پروژه های مختلف مورد استفاده قرار داده ام و برای این پروژه، آن را برای نمایش دادن و تاکید بر اندازه بزرگ این جانوران به کار بردم."
او اضافه می کند: "امیدوارم این عکس ها الهام بخش مردم باشد تا به جهان طبیعت و حیات وحش اهمیت بدهند و اگر علاقه دارند، از سازمان های خیریه حمایت از حیوانات که در جهت محافظت از حیوانات خوب کار می کنند حمایت کنند."

ثبت کردن یک لحظه از ملکه فیل ها

کتابی که قرار است چاپ شود

این عکس ها که همگی از فیل عظیم الجثه مورد نظر یا همان ملکه فیل ها گرفته شده اند، قرار است توسط سازمان خیریه حمایت از حیوانات تساوو تراست Tsavo Trust در جهت بالا بردن آگاهی در مورد حیوانات و جمع آوری کمک های مردمی ، در یک کتاب جمع آوری شوند؛ این کتاب "سرزمین عظیم الجثه ها Land of Giants نام دارد و شامل 150 تصویر از فیل های این منطقه از کنیا می شود. فیلی که در عکس های بورارد لوکاس Burrard-Lucas این عکاس بریتانیایی دیده می شود، کمی بعد از آخرین تصاویر، به دلایل طبیعی از دنیا رفته است.

کتابی که قرار است چاپ شود

تصاویر الهام بخش از ملکه فیل ها

بورارد لوکاس Burrard-Lucas در پستی که در وبلاگ خود گذاشته است شرح می دهد که ملکه فیل های موجود در تصاویر تجربیات بدی از جمله قرار گرفتن در معرض شکار غیر مجاز را تجربه کرده است و این که توانسته است از این تجربیات وحشتناک جان سالم بدر ببرد یک معجزه بوده است. او در عین حال امید دارد که تصاویر او باعث رساندن یک پیام مهم به مردم باشد. او می گوید: "به نظر من این تصاویر الهام بخش هستند؛ زیرا این که فکر کنیم فیل هایی مانند این فیل عظیم هنوز وجود دارند و هنوز شکار نشده اند، نکته ای بسیار مثبت و الهام بخش است."

تصاویر الهام بخش از ملکه فیل ها

کوشش ها در جهت حمایت از حیوانات

سازمان خیریه تساوو تراست Tsavo Trust به همراه سازمان حیات وحش کنیا Kenya Wildlife Service می کوشند تا از محیط های حفاظت شده حمایت کنند و قوانین ضد شکار را شدت ببخشند. این اولین باری نیست که تصاویر ثبت شده توسط بورارد لوکاس Burrard-Lucas در صدر اخبار قرار گرفته اند؛ او در گذشته تصویری از یک یوزپلنگ نایاب سیاه رنگ ثبت کرده بود که به طرز گسترده ای در اینترنت پخش شد. این عکاس می گوید که فیل های عاج دار مانند فیل عظیمی که در عکس های او دیده می شود از یوزپلنگ سیاه نایاب تر هستند.

کوشش ها در جهت حمایت از حیوانات

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو