رفع ایراد سامانه ثبت کشف حجاب در خودرو

منبع: برترین ها

36

1399/11/27

12:05


سخنگوی نیروی انتظامی گفت: سامانه ناظر ناجا که کشف حجاب در خودرو را ثبت می‌کند، برای مدتی دچار ایراد شده بود که اکنون ایراد رفع شده و مردم می‌توانند به آن سامانه مراجعه کنند.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی نیروی انتظامی گفت: سامانه ناظر ناجا که کشف حجاب در خودرو را ثبت می‌کند، برای مدتی دچار ایراد شده بود که اکنون ایراد رفع شده و مردم می‌توانند به آن سامانه مراجعه کنند.

سردار مهدی حاجیان، سخنگوی نیروی انتظامی، روز دوشنبه در نشست خبری در مورد پیامک کشف حجاب گفت: کشف حجاب در قانون جرم انگاری شده و جرم محسوب می شود و قانون برای آن مجازات تعیین کرده است، ناجا به عنوان مجری قانون ساز و کاری به نام سامانه ناظر ایجاد کرده که برای افرادی است که در خودرو کشف حجاب کرده اند و سپس با مراجعه به پلیس به آنها تذکر داده می شود و توجیه می شوند که باید قانون را رعایت کنند.

وی اظهارداشت: قانونگذار سامانه ثبت کشف حجاب در خودرو را براساس شرع تصویب کرده که البته این سامانه مدتی ایراد داشت و اکنون ایراد آن رفع شده و مردم می توانند با استناد به آن به محل مشخصی مراجعه و توجیه شوند.

سردار حاجیان گفت: نمره منفی رانندگان که از حد نرمال بالا رود باید تحت آموزش قرار گیرند، این نوع پیشگیری و اقدامات پیش دستانه نیز در دستور کار ناجا است، در ناجا معاونت اجتماعی، نگاه به آسیب های اجتماعی وجود دارد آسیب هایی که ممکن است به جرم اجتماعی منجر شود، براین اساس این معاونت قصد دارد امنیت را مردم محور کند زیرا امنیت محصول مشترک و مردم پایه است. پلیس جامعه محور بر این مبنا است که قبل از شکل گیری بزه، درمان را شروع کنیم که در دستور کار ناجا است.

وی افزود: یکی از شاخص های ارزیابی فرماندهان این است که هر فرماندهی بهترین خدمات رسانی به مردم را داشته مورد ارزیابی قرار می گیرد. رضایت مردم برای ناجا ارزشمند است و براساس افکار سنجی که در کشور انجام شده رضایتمندی مردم نسبت به ناجا بیشتر شده و برای ما نشان خدمتگذاری است، هدف اصلی ما رضایت مردم است.

سردار حاجیان در مورد محتکران گفت: دو هزار و ۲۶۶ نفر که قاچاق کالای بهداشتی و پزشکی داشتند دستگیر و تحویل مراجع قضایی و دو هزار و ۴۴ پرونده نیز در این زمینه تشکیل شده است.

مطالب مشابه