چه مدت پس از ابتلا به کرونا دوز تقویت‌کننده کووید دریافت کنیم؟

73

1400/10/1

11:49


چه مدت پس از ابتلا به کرونا دوز تقویت‌کننده کووید دریافت کنیم؟

سلامت نیوز: محققان بریتانیایی تاثیر احتمالی واکسن تقویت‌کننده کووید بر سویه اُمیکرون را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که این دوز می‌تواند حدود ۸۵ درصد محافظت در برابر بیماری‌های شدید ایجاد کند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دوز تقویت‌کننده واکسن کووید به بهبود محافظت از ۲ دوز اول و به محافظت طولانی‌مدت در برابر ابتلا به بیماری جدی ناشی از ویروس کمک می‌کند.


به گزارش هلث نیوز،اما اگر اخیرا به کووید ۱۹ مبتلا شده‌اید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه مدت زمانی باید منتظر بمانید تا بتوانید دوز تقویت‌کننده دریافت کنید.


اگر آزمایش کووید ۱۹ شما مثبت بود، باید چهار هفته(۲۸ روز) از روز مثبت شدن آزمایش خود صبر کنید تا بتوانید تزریق تقویت‌کننده کووید را انجام دهید.
این مدت زمان به تفکیک عوارض جانبی واکسن از عوارض بیماری کمک می‌کند.


اگر علائم کووید را تجربه می‌کنید، از دریافت دوز تقویت‌کننده خودداری کنید؛ آزمایش دهید و تا زمانی که نتایج شما مشخص نشده، در قرنطینه باشید.


اگر حداقل سه ماه پیش دوز دوم واکسن کووید تزریق کرده باشید، می‌توانید دوز تقویت‌کننده کووید را دریافت کنید. همچنین اگر ۱۸ سال یا بیشتر سن دارید، در معرض خطر ابتلا به کووید قرار خواهید داشت.

مطالب مشابه