دیدنی های غار کروبرا؛ مخوف ترین غار با بیشترین عمق در جهان

دیدنی های غار کروبرا؛ مخوف ترین غار با بیشترین عمق در جهان


منبع: همگردی

2

1402/8/28

20:01


این بار، از غاری سخن می گوییم که قرار گرفتن آن در نزدیکی دریای سیاه و خصوصا در منطقه Abkhazia از مشخصات شناسنامه ای آن است. اما چیزی که در این غار خیل عظیمی از ماجراجویان اعم از غارنوردان و دانشمندان را به سمت خود جذب می کند، معبر گذر آن است که به بیش از 13 کیلومتر می رسد و البته عمق بیش از 2 کیلومتری آن بی تردید از گزینه هایی بوده که این غار را در معرض دید بسیاری از گردشگران برای بازدیدی هیجان انگیز قرار داده است. غار کروبرا krubera cave را میتوان به عنوان یکی از مخوف ترین غارهای جهان معرفی کرد. با ما در این مقاله خواندنی همراه شوید تا بدانید غار کروبرا کجاست و با دیدنی های غار کروبرا آشنا شوید.

غار کروبرا

ثبت رکورد عمیق ترین غار با کشف کروبرا

قبل از اینکه کروبرا krubera cave غارشناسان را متوجه خود کند، بد نیست بدانید که غاری با نام Lamprechtsofen در اتریش با مشخصه مخوف ترین غار در جهان رکورددار بود. اما این شهرت با کشف کروبرا توسط غارشناسان اوکراینی دیگر سندیت نداشت، چرا که این افراد در سال 2001 به عمق 1710 متری از این غار رسیدند و درست 80 متر از غار اتریشی عمیق تر بود.

ثبت رکورد عمیق ترین غار با کشف کروبرا

سفری خیال انگیز به اعماق خطرناک ترین غار جهان

وقتی حرف از مخوف ترین غارهای جهان و عجیب ترین غارهای جهان می زنیم، حتما شما هم تجسماتی از سیاهی و شگفتی یا حتی سفر به اعماق تاریخ را در خیال خود به تصویر می کشید. سیاهی غار کروبرا خود دنیایی است برای انواع مختلف حشرات، مثلاً تصورش را بکنید عبور سوسکها و عنکبوتها یا حتی شبه عقربها در اعماق غاری که صخره هایی آهکی یا گدازه سنگها، tuff و مواد معدنی دیگر گوشه هایی از آن را پوشش داده اند و غار سیاه در اعماق زمین را هیبتی خاص بخشیده اند.

براساس مقاله غار کروبرا کجاست، باید بدانید که سفر به دل krubera cave با تمام اضطرابهایی که دارد، هیجان و لذت خاصی را برای یک غارنورد ماجراجو به دنبال خواهد داشت؛ غاری که انگار در هر دوره از بازدیدهای خاص اکتشافات بسیاری را برای گردشگران هویدا می کند و گویی رازی از گوشه گوشه خود را برملا می سازد. یکی از این اکتشافات مربوط به سال 2010 و کشف جانورانی بود که جایی برای زیست ندارند جز اعماق زمین و دیدنی های غار کروبرا.

سفری خیال انگیز به اعماق خطرناک ترین غار جهان

اعزام غارنوردان به اعماق کروبرا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید هنوز هم باب اکتشاف و ماجراجویی برای غانوردان در توده اربیکا Abkhazia ادامه دارد. برای اطلاعات بیشتر شما باید بگوییم که این ماجراجویی دقیقاً از سال 2000 و در قالب یک گروه با نام "ندای اعماق" The call of Abyss شکل گرفت. به این صورت که گروههایی متشکل از 50 غارنورد از نقاط مختلف جهان گردهم جمع می شوند تا در یک پروژه غارشناسی به بررسی اعماق غارها و البته ثبت عمیق ترین آنها بپردازند.

براساس مقاله غار کروبرا کجاست، باید بدانید که غارنوردی درست هست که هیجان و شاید لذت خاصی برای اهالی این رشته داشته باشد، اما مثلاً در کنار دعوت غارنوردان اوکراینی برای بررسی غارها در سال 2013، زمانی که سایر متخصصین این حوزه از جاهای مختلف نظیر لیتوانی گردهم آمده بودند، عده ای از آنها در شرایط سخت اکتشاف و غارنوردی مبتلا به بیماری شدند، عده ای دیگر هم راه را برای مدت 24 ساعت گم کردند اما نهایتا خطر جدی کسی را تهدید نکرد و نتیجه این سختی ها حتی در شرایطی که گاه باران بر طاقت فرسا کردن شرایط غار اضافه میکرد، چیزی نبود جز کشف کروبرا krubera cave که گویی هنوز هم مشتاقان اکتشاف را به آغوش خود فرا می خواند.

اعزام غارنوردان به اعماق کروبرا

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو