با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی ایتالیا آشنا شویم

با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی ایتالیا آشنا شویم


منبع: همگردی

1

1402/11/24

20:01


به عنوان زادگاه امپراتوری روم و رنسانس، تعجب آور نیست که ایتالیا باید از شاهکارهای هنر و معماری مملو باشد یا مکانهای میراث جهانی یونسکو بیشتری نسبت به سایر کشورهای جهان داشته باشد. جاذبه های دیدنی ایتالیا برای گردشگران تنها به هنر و معماری ختم نمی شوند. این کشور با داشتن دریاچه ها، کوهها و خط ساحلی دارای جاذبه های گردشگری طبیعی زیبایی نیز هست. با ما در مقاله معروف ترین جاذبه های دیدنی ایتالیا همراه باشید تا شما را با تعدادی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا آشنا کنیم. قطعا، آشنایی با دیدنی های مشهور ایتالیا برایتان جالب خواهد بود.

کولوسئوم

برای مسافرانی که به ایتالیا سفر می کنند، کولوسئوم یکی از جاهایی بوده که حتما باید ببینند. این مورد از معروف ترین جاذبه های دیدنی ایتالیا در نوع خود بزرگترین آمفی تئاتری است که توسط امپراطوری روم ساخته شد و بعدا مدلی گشت برای مکانهای ورزشی دنیای امروز. به عنوان مکانی عمومی برای نمایش ها ساخته شده بود و حتی برای تقلید از جنگهای دریایی، یک طبقه چوبی داشت که 83 در 48 متر بود. در زیر آن تونل ها، اتاق ها، سلول ها و راهروهایی برای عبور گلادیاتورها، کارگران و حیوانات وحشی قرار داشتند.

کولوسئوم

کانال های ونیز

سوار شدن بر قایق های گوندلا و عبور از میان کانال های ونیز، سنتی است که مسافران در طول قرنهای مختلف از آن لذت می برند. ونیز شهری از جزایر است و کانال های خیابان های اصلی شهر توسط مسیرهای پر پیچ و خم به هم متصل شده اند. در مسیر کانال ها، ساختمان های قدیمی از صدها سال پیش وجود دارند که جذابیتی رمانتیک را به محیط اضافه کرده اند. کانال بزرگ معروف ترین آبراه آنجا بوده و بهترین راه برای دیدن این مورد از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا، سوار شدن بر قایق های واپورتو است.

بیشتر بخوانید16 تا از بهترین جاذبه های توریستی شهر ونیز

کانال های ونیز

پمپئی

آتشفشان ویسوویوس که همچنان بخاراتی از آن خارج می شوند، هنوز هم نزدیکی بقایای شهری است که در سال 79 میلادی تخریب گشت. اما همان فوران باعث شد تا بسیاری از گنجینه های هنری شهر محفوظ بمانند؛ نقاشی های دیواری، موزاییک و مجسمه هایی که در گدازه های در حال سرد شدن قرار گرفتند. چندین قرن کاوش باعث شد تا بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاترها، خیابان ها و بقای انسانها نشان داده شوند. بازدیدکنندگان می توانند از این مکان بازدید کنند، در خیابانهای قدیمی که آثار عبور ارابه ها روی آن مانده، پیاده روی کرده و سبک مهندسی که رومیان بیش از 2000 سال پیش از آن استفاده می کردند را ببینند.

با شماری از معروف ترین جاذبه های دیدنی ایتالیا آشنا شویم

پمپئی

برج کج پیزا

برج کج پیزا در واقع تنها یکی از ده ها جاذبه گردشگریایتالیا است. کار بر روی برج از دهه 1100 شروع شد و فرو رفتگی که موجب کج شدن آن گشت، از زمانیکه برج به مرحله سومش رسید، آغاز گردید. پیش از انجام کارهای ترمیم در دهه 1990، پیش بینی می شد تا سال 2000 میلادی این مورد از دیدنی های مشهور ایتالیا واژگون شود. امروزه، بازدیدکنندگان می توانند از پله های برج بالا بروند تا چشم اندازی افسانه ای از شهر را تماشا کنند. برج کج که با نام لا توره پندنته نیز شناخته می شود، در پیازا دی میراکلی واقع شد.

بیشتر بخوانیددانستنی هایی از برج پیزا | آنچه که در مورد برج پیزا نمی دانید

برج کج پیزا

دریاچه کومو

دریاچه کومو یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی ایتالیا بوده که توسط کوه ها احاطه شده و در اطرافش شهرک های کوچک و زیبا قرار دارند. از زمان رومیان پاتوق ثروتمندان بوده و در اطراف دریاچه و امتداد ساحل پر درخت آن ویلاهای لوکسی وجود دارند که بسیاری از آنها توسط باغ هایی احاطه شده اند. آب و هوای ملایم، ساحل این مورد از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا را تبدیل به مکانی ایده آل برای باغ ها کرده و با ویژگی های شبه مدیترانه ای که دارد، توجه گردشگران را به خود جلب کرده است.

دریاچه کومو

ساحل آمالفی

ساحل آمالفی یک میراث جهانی یونسکو بوده و در امتداد خط ساحلی در طول شبه جزیره سورنتین، جنوب ناپل و سورنتو است. شهرک های هیلتون به سختی در امتداد کوه های شیبدار ساخته شده اند. شهرک های اصلی در اینجا پوزیتانو و امالفی هستند که کلیساهای جامع رنگارنگی دارند. برای بازدید از این ساحل تقریبا عمودی، می توانید از طریق جاده بروید یا می توانید برای دیدن چشم اندازهای مختلف از این ساحل زیبا از شهرکی به شهرک دیگر قایق سواری کنید.

ساحل آمالفی

کلیسای جامع فلورانس

کلیسای جامع فلورانس به عنوان یکی از زیباترین کلیساهای جهان شناخته می شود. کلیسای جامع بین قرنهای 13 و 15 ساخته شده و معروف ترین قطعه آن، گنبد فوق العاده ای است که توسط فیلیپو برونلشی در سال 1434 تکمیل شد. برج ناقوس که در نزدیکی کلیسای جامع قرار گرفته، الگویی مشابه سنگهای مرمر معماری رومی توسکانی دارد. این مورد از دیدنی های مشهور ایتالیا توسط گیوتو طراحی شده است. برج ناقوس 82 متر ارتفاع دارد و میتوان از آن بالا رفت.

کلیسای جامع فلورانس

کینکو ترره

کینکو ترره یک منطقه ساحلی دوست داشتنی با تپه های شیبدار و صخره های شگفت انگیز مشرف بر دریای مدیترانه است. با وسایل مختلف میتوان به پنج روستای زیبای اینجا راه پیدا کرد، نام این روستاها مونتروسو ال ماره، ورنززا، کرنیگلیا، مانارولا و ریو ماگیوره هست. این روستاها به وسیله مسیرهای پیاده روی، یک راه آهن یا یک جاده باریک دیدنی در بالای تپه ها به هم متصل می شوند. پیاده روی بین روستاها یکی از محبوب ترین کارهایی است که میتوان انجام داد، زیرا مسافران فرصتی برای لذت بردن از منظره خواهند داشت.

کینکو ترره

شهر واتیکان

واتیکان محل قرارگیری بعضی از ارزشمندترین و زیباترین مجموعه های هنری جهان بوده که مهمترین آنها، کلیسای بزرگ سنت پیتر و آرامگاه سنت پیتر و یکی از برترین آثار میکل آنژ یعنی مجسمه مریم مقدس هست.

بیشتر بخوانیدمعرفی اماکن دیدنی واتیکان | راهنمای سفر به نماد مسیحیت در جهان

شهر واتیکان

گالری اوفیتزی

گالری اوفیتزی علاوه بر اینکه یکی از مشهورترین موزه های هنری جهان است، تاریخچه آثار هنری رنسانس را نیز در بر دارد. گرچه شامل کارهای برخی از استادان بزرگ هنر غربی است، اما بزرگترین گنجینه آن مجموعه ای از نقاشی هایی بوده که تکامل گام به گام نقاشی از قرن چهاردهم تا شانزدهم میلادی را نشان می دهند. در اینجا شما اولین تجربیات پرسپکتیو و همچنین برخی از پرتره های اولیه ای که نقاشان فراتر از هنرهای مذهبی رفته اند و برخی از اولین استفاده های مناظر طبیعی در هنرهای مذهبی را می بینید.

گالری اوفیتزی

کلیسای سنت مارکو

یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی ایتالیا در ونیز، کلیسای سنت مارکو است. بیشتر بازدیدکنندگان در ونیز روبروی کلیسا می روند و نمای غربی آن را مشاهده می کنند. این ساختمان به خودی خود یک کار هنری است، با ترکیبی از سبک های معماری که به شدت تحت تاثیر امپراتوری بیزانس قرار داشتند. برجسته ترین قسمت های داخلی، موزاییک و محراب مرتفعی بوده که در طلا و جواهر پوشیده شده است.

کلیسای سنت مارکو

پانتئون

پانتئون بقایایی استثنایی بوده که از زمان رومیان حفظ شده و نشانگر دستاوردهای معماری باورنکردنی امپراتوری روم است. تناسب ساختمان با ارتفاعی برابر با قطر آن و با پرتو نوری که از اتاق بالای گنبد نفوذ می کند، یک سبک منحصر بفرد را برای اتاق بوجود آورده است.

بیشتر بخوانیدحقایقی درباره معبد پانتئون رم که شاید از آنها اطلاع نداشته باشید

پانتئون

انجمن رومی

ممکن است برای درک اینکه انجمن روم زمانی به چه شکل بوده است، نیاز به کمی تخیل داشته باشید. با این حال، اگر بگوییم اهمیت تاریخی آن به عنوان قلب امپراتوری روم بوده، اغراق نکرده ایم. ستون ها، سازه های جزیی و پایه های معابد سابق، بازارها، دادگاه ها و ساختمان های عمومی قابل ستایش هستند.

انجمن روم

کلیسای جامع دومو

کلیسای جامع دومو یکی از بزرگترین کلیساهای جهان و یکی از دیدنی های مشهور ایتالیا بوده و شاید بتوان گفت بهترین نمونه از سبک گوتیک است. به محض اینکه وارد آنجا می شوید، مجسمه ای که در نمای خارجی آن است و 135 لوح سنگی حکاکی شده که سقف آن را پوشانده اند، باعث می شوند تا قدرت آنجا را حس کنید. پنجاه و دو ستون عظیم سقف بلند کلیسا را نگه داشته اند و دیوارهای آن توسط بزرگترین شیشه های رنگی جهان تزئین شد. در زیر محراب مرتفع، یک دخمه و یک عبادتگاه هشت ضلعی کوچک با جعبه طلایی اشیای متبرکه سان کارلو برومئو قرار دارند.

کلیسای جامع دومو

کاپری

این جزیره سنگی شیبدار از برجستگی در دریای آبی درست شده و صخره های سخت و سنگی آن توسط بلوط سبز و گیاهان استوایی نرم شده اند. گروتو آبی تنها یکی از غارهای دریایی است که صخره هایش را قطع کرده و بهترین راه برای دیدن اینها، استفاده از تور قایق اطراف جزیره است. ویلاها و باغ های زیادی به روی گردشگران باز هستند و مسیرهای پیاده روی وجود دارند که میتوان در آنها به گشت و گذار و اکتشاف پرداخت.

کاپری

در ادامه بخوانیدمکان های تاریخی ایتالیا | زیباترین مکان های ایتالیا

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو