چرا استانبول را برای سفر انتخاب کنیم؟

چرا استانبول را برای سفر انتخاب کنیم؟


منبع: همگردی

1

1402/11/12

15:07


استانبول شهری با تاریخچه ی غنی، فرهنگ چندگانه و معماری فوق العاده است. این شهر در کنار دریای مرمره قرار دارد و به عنوان پایتخت تاریخی، فرهنگی و اقتصادی ترکیه شناخته می شود.

استانبول با داشتن جاذبه های گردشگری متنوع، برای گردشگرانی که به دنبال تجربه ی فرهنگ و تاریخ هستند، بسیار دیدنی است. استانبول همچنین با داشتن رستوران های خوب، بازارهای محلی، فروشگاه های بزرگ برای خانواده ها و گردشگرانی که به دنبال تجربه ی خرید و تفریح هستند، نیز هیجان انگیز خواهد بود.

در ادامه آثار تاریخی استانبول و بهترین هتل های آن معرفی می شود.

چرا باید به استانبول سفر کرد؟

شهر تاریخی استانبول یادگاری های زیادی از دوره عثمانی و مقدونی دارد و به همین دلیل از لحاظ تاریخی مورد توجه است. علاوه بر آثار تاریخی، این شهر آب و هوای خوبی دارد و یکی از شهرهای چهار فصل جهان است. گردشگران با سفر به این شهر در هر فصل می توانند زیبایی های طبیعی متمایز و منحصر به فرد مشاهده کنند. استانبول نه تنها از لحاظ آب و هوا بلکه از نظر فرهنگی نیز پربار است.

تقسیم استانبول به دو بخش آسیایی و اروپایی باعث شده که گردشگران با حضور در یک شهر با انواع فرهنگ ، معماری، سبک زندگی و حتی برخوردهای متفاوت آشنا شوند. در کل، مسافرت به استانبول به عنوان یک شهر خارجی ارزان قیمت که مهد تاریخ و فرهنگ های گوناگون است، جالب به نظر می رسد.

سفر به استانبول

آثار تاریخی مهم استانبول

مسجد آبی: احتمالا با یک جست و جوی ساده اینترنتی یا تماشای روی جلد مجلات و روزنامه های ترکی، عکس یک مسجد شش مناره ای را مشاهده کرده باشید. این مسجد که با نام مسجد آبی شناخته می شود، یکی از جاذبه های اصلی استانبول به شمار می رود. دلیل آبی نامیده شدن مسجد مذکور این است که در طراحی داخلی آن از کاشی و سنگ های آبی رنگ استفاده شده است. این مسجد باشکوه در اوایل سال 1900 میلادی به دستور سلطان احمد ساخته شد و به همین دلیل برخی آن را با نام مسجد سلطان احمد می شناسند.

چرا استانبول را برای سفر انتخاب کنیم؟

مسجد آبی استانبول

کاخ توپکاپی: دیگر اثر دیدنی موجود در استانبول، کاخ توپکاپی است که نام آن سرای جدید عامره بود ، اما بعد از مدتی به دلیل وجود توپ های جنگی در آن، به توپکاپی یا دروازه توپ ها معروف شد. این کاخ در سال 1453 میلادی ساخته شد و از آن زمان تاکنون چندین بار مرمت و بازسازی شده است. در کل، معماری کاخ توپکاپی در سه بخش مستقل شامل بیرونی، درونی و حرمسرا خلاصه می شود. هنردوستان و علاقه مندان به معماری با مراجعه به این کاخ ترکیبی از معماری اسلامی، عثمانی و اروپایی را مشاهده خواهند کرد.

کاخ توپکاپی استانبول

مسجد ایاصوفیه: یکی دیگر از مساجد معروف استانبول که به وفور تصویر آن در تبلیغات سفر به ترکیه دیده می شود، مسجد ایاصوفیه است. این مسجد در منطقه تاریخی و معروف سلطان احمد استانبول قرار گرفته و با قبه های جذاب و مناره های بلندش همواره مورد توجه گردشگران و توریست ها قرار دارد. معماری داخلی این مسجد به دلیل هماهنگی طاق ها و ستون های آن، گردشگران زیادی را مجذوب خود کرده است. کل سازه این مسجد روی چهار ستون بزرگ بنا شده است و به همین دلیل فضای داخلی آن بسیار بزرگ به نظر می رسد.

مسجد ایاصوفیه استانبول

بازار بزرگ: عاشقان و شیفتگان قدم زدن در بازارهای باستانی، بهتر است از بازار بزرگ استانبول دیدن کنند. این بازار یکی از قدیمی ترین بازار های سرپوشیده جهان محسوب می شود که به دستور سلطان فاتح ساخته شده است. از آن زمان تاکنون این بازار فعال بوده و در آن انواع کالاهای سنتی، دست ساز و ماشینی به فروش می رسد.

بازار بزرگ استانبول

هتل های لوکس استانبول

گردشگران قبل از رزرو بلیط و تمهیدات سفر به استانبول لازم است که هتل متناسب با شرایط و بودجه خود را پیدا کنند. در ادامه دو هتل خوب استانبول معرفی شده است.

هتل رمانس استانبول: محله سلطان احمد استانبول پر از هتل های لوکس چهار و پنج ستاره است. یکی از این هتل ها که با امکانات رفاهی خوب به مسافران و گردشگران خدمات ارائه می دهد، رمانس استانبول نام دارد. این هتل به سبک معماری عثمانی طراحی و ساخته شده است و دسترسی خوبی به آثار تاریخی استانبول دارد.

هتل رومانس استانبول

هتل چهار فصل سلطان احمد: افرادی که به دنبال تجربه اقامت در یک هتل لوکس استانبول هستند، هتل سلطان احمد گزینه مناسبی برای آنان محسوب می شود. این هتل در قلب استانبول قرار گرفته و سبک معماری آن نئوکلاسیک است. این هتل مجلل چهار فصل دارای امکانات مدرن است و از لحاظ رفاهی در رده بالایی قرار دارد.

این هتل برای مسافران دارای معلولیت نیز خدمات و امکانات ویژه ای تدارک دیده است.

هتل سلطان احمد استانبول

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو