جوجه کباب تابه ای بدون سیخ و دستور تهیه جوجه کباب تابه ای خوشمزه

منبع: روزگار

591

1399/3/23

02:07


جوجه کباب تابه ای

کباب همیشه یکی از گزینه های روی میز خانم های منزل در زمان هایی است که حوصله پخت و پزهای طولانی را ندارند. جوجه کباب تابه ای نمونه ای از این دست غذاها است. البته مردها تخصص بیشتری در این زمینه دارند و کباب های خوبی هم درست می کنند. کباب غذای کم روغن و سالم خانگی است که طعم بی نظیری دارد. در این بخش از آموزش آشپزی قصد داریم آموزش طرز تهیه جوجه کباب تابه ای را قرار دهیم.

 

 

جوجه کباب تابه ای با سیخ چوبی,جوجه کباب تابه ای بدون سیخ,جوجه کباب تابه ای با سس مایونز,طرز تهیه جوجه کباب تابه ای,جوجه کباب تابه ای

 

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

 

مطالب مرتبط

کباب مرغ را در دستور پخت های مختلف طبخ می نمایند که جوجه کباب زعفرانی از محبوب ترین آنها می باشد. مواد اولیه جوجه کباب را تهیه کنید و سپس به سراغ آموزش تهیه این غذای خوشمزه بروید.

 

مواد لازم جوجه کباب تابه ای
مرغ مخصوص جوجه کباب ۵۰۰ گرم
نمک به میزان لازم
روغن زیتون ۳ قاشق سوپ خوری
آبلیمو نصف قاشق چای خوری
زعفران ساییده شده به مقدار لازم
پیاز ۲ عدد
فلفل دلمه ای ۱ عدد

 

۱) در اولین مرحله از تهیه این غذا ، ابتدا به سراغ رنده کردن پیازها بروید و بعد از اینکه آب پیازها را گرفتید آن را روی جوجه ها بریزید. دقت کنید که جوجه ها از قبل باید تمیز شده باشند. حاا باید فلفل دلمه ای ها را خرد کنید و به جوجه ها اضافه نمایید.

 

۲) به میزان ۳ قاشق سوپ خوری هم آبلیمو و زعفران را آب کنید و همگی مواد را در ظرفی قرار داده و درب ظرف را بسته و آن را به مدت ۳ ساعت در یخچال قرار دهید.

 

۳) بعد از گذشت ۳ ساعت تابه ای ترجیحاً نجسب آماده کنید و درون آن روغن زیتون بریزید. همین که روغن داغ شد جوجه کباب ها را که از یخچال خارج کردید را به تابه اضافه نمایید. درب تابه را نیز بگذارید. دقت کنید که باید هر ۱۰ دقیقه یکبار جوجه ها را پشت و رو نمایید.

 

۴) پشت و رو کردن جوجه ها را تا زمانی ادامه دهید تا آب جوجه ها کاملاً بخار یا اصطلاحاً کشیده شود. اکنون به اندازه دلخواه نمک به جوجه اضافه کنید. چند دقیقه ای که از حرارت دادن گذشت تابه را از روی شعله بردارید. بدین ترتیب جوجه کباب تابه ای ما آماده شده است که می توانید آن را سرو کنید.

 

نکته هایی برای تهیه جوجه کباب تابه ای:

 

– در نظر داشته باشید که جوجه کبابی که آماده کرده ایم را می توانید با سیخ های چوبی هم درست کنید. برای این منظور جوجه ها را که از یخچال بیرون آوردید، به سیخ بکشید و سیخ ها را در روغن زیتون بگذارید و بعد روی آتش سرخ کنید.

 

– اگر می خواهید بوی مرغ از بین برود و کباب طعم خوبی پیدا کند می توانید از برگ بو و فلفل دلمه ای در هنگام پخت استفاده کنید.

 

– برای اینکه جوجه کباب خوشمزه تر شود، آن را از شب قبل در یخچال قرار دهید. همچنین جوجه کباب را با نان و کره میل کنید.

 

لینک کوتاه این مطلب: http://bia2safa.net/goto/web/url/1701937

مطالب مشابه