روز جهانی بدون کفش چه روزی است؟

روز جهانی بدون کفش چه روزی است؟


منبع: برترین ها

59

1400/2/22

09:54


هر روز چیر‌های زیادی وجود دارد که ما از آن‌ها استفاده میکنیم. اما میلیون‌ها نفر از مردم دنیا مجبور به زندگی کردن بدون آن‌ها هستند. همچنین چیز‌های بسیار ساده و اساسی وجود دارند که ما هنگام فکر کردن به یاد نمی‌آوریم که چقدر خوش شانس هستیم که آن‌ها را داریم.

برترین‌ها: هر روز چیر‌های زیادی وجود دارد که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم. اما میلیون‌ها نفر از مردم دنیا مجبور به زندگی کردن بدون آن‌ها هستند. همچنین چیز‌های بسیار ساده و اساسی وجود دارند که ما هنگام فکر کردن به یاد نمی‌آوریم که چقدر خوش شانس هستیم که آن‌ها را داریم.

روز جهانی بدون کفش چه روزی است؟

یکی از آن‌ها کفش است! تلاش کنید فقط برای یک ثانیه تصور کنید که تمام کار‌های روزانه را بدون کفش انجام دهید. چگونه سنگ‌های تیز و کوچک و حتی قطعه‌های شیشه در طول پیاده‌روی تا محل کار یا تا فروشگاه، پای شما را زخمی می‌کنند. در حالی که میلیون‌ها باکتری زمین را پوشانده‌اند و سلامتی شما را در معرض خطر بیشتر قرار می‌دهند.

روز جهانی بدون کفش چه روزی است؟

تاریخچه یک روز بدون کفش

یک روز بدون کفش توسط شرکت تامس ایجاد شد تا مردم را تشویق کند به مشکلات زیادی که کمبود کفش در زندگی کودکان فقیر میتواند ایجاد کند، توجه کنند. صاحب toms shoes از سال ۲۰۰۶ متوجه شد بسیاری از کودکان در خیابان بدون کفش هستند. او خیلی زود کشف کرد فقدان کفش در آرژانتین و دیگر کشور‌های در حال توسعه مشکلی گسترده است. او تصمیم گرفت از شرکت کفش خود برای کمک به آن‌ها استفاده کند. به خصوص به دلیل اینکه زندگی بدون کفش تاثیر عمیقی بر کودکان می‌گذارد. فقدان کفش حضور در مدرسه را برای کودکان مشکل میسازد و آن‌ها در معرض عفونت‌های مختلف قرار میدهد.

روز جهانی بدون کفش چه روزی است؟

صاحب شرکت تامس یک مدل کسب و کار به بازار عرضه کرد. به این صورت که مشتریان با خرید هر جفت کفش میتوانند یک جفت در اختیار کودکان نیازمند قرار دهند. بنابر این ۱۰ می به عنوان روز بدون کفش انتخاب شد.


این روز را جشن بگیرید؟

بعضی‌ها معتقدند بهترین راه برای اینکه این روز را جشن بگیرند این است که یک روز بدون کفش بمانند. برای اینکه ببینند چند تکه چرم و لاستیک چگونه زندگی را برای بهتر شدن تغییر می‌دهد. اما بهترین راه برای جشن گرفتن این روز این است که یک جفت کفش به یک کودک بدون کفش هدیه دهید. شما می‌توانید برای هدیه دادن در جستجوی یک کفش باشید که هنوز سالم است و دیگر نیازی به آن ندارید. یا اینکه یک کفش نو برای هدیه دادن تهیه کنید.

روز جهانی بدون کفش چه روزی است؟

مطالب مشابه