سمپاشی منزل به صورت تضمینی با شرکت سمپاشی تخصصی ریزه کار

سمپاشی منزل به صورت تضمینی با شرکت سمپاشی تخصصی ریزه کار


8

1400/7/3

14:34


سمپاشی منزل به صورت تضمینی با شرکت سمپاشی تخصصی ریزه کار

سلامت نیوز: احتمالا تاکنون افراد بسیار زیادی را دیده اید که به شدت از سوسک و حشرات موذی دیگر می ترسند و دائما به دنبال راه های مختلف برای نابودی این حشرات، مانند سمپاشی منازل هستند. موجودات موذی و حشرات آلودگی و بیماری را همراه خود دارند که می‌توانند این بیماری ها را به انسان منتقل کنند. ورود بعضی حیوانات موذی مانند موش یا خزندگان به محیط زندگی انسان، جان انسان را تهدید می‌کند. بسیاری از این حیوانات ناقل بیماری های خطرناکی مانند طاعون یا سیاه سرفه هستند در نتیجه برای انسان بسیار مضر می باشند.

هدف از سمپاشی

عموماً سمپاشی ها براساس موقعیت و نوع آلودگی به دو دسته کلی تقسیم می شوند. یکی سمپاشی بر اساس موقعیت مانند زمین های کشاورزی و زراعی، باغات و باغچه ها و و دیگر موقعیت هایی که احتمال حضور آلودگی حشرات و جانوران موذی در آنها وجود خواهد داشت. سمپاشی خانه با توجه به اهمیت و ضرورت آن باید با راه کارهای اصولی و به دور از آلودگی محیط زیست باشد. از آنجا که اغلب محیط منزل بسته است باید سمپاشی با حداقل دفعات و ماندگاری بالا انجام شود.

سمپاشی

سمپاشی انواع جانوران مختلف

موش:

موش‌ها این حیوانات باهوش که همه ی ما داستان های قهرمانی‌های آن ها در داستان ها و فیلم‌های کودکان بسیار دیدیم، ولی در عین حال موجوداتی هستند که وجودشان باعث وحشت شما می شود. از طرفی دیگر پاندمی ویروس کرونا یا کووید ۱۹ باعث هجوم موش ها به خانه ها و فعالیت بیشتر آنها شده است. و در واقع کرونا باعث افزایش زیستگاه های موش ها و در نتیجه تولید مثل بیشتر آنها شده است.

معمولاً موش ازراه پارکینگ و زیر زمین وارد ساختمان می شود و برای پیداکردن غذا و تولید مثل به طبقات بالاتر می روند . مثلاً وقتی طبقه اول آلوده به موش می شود ، توصیه ما این است که طبقه همکف و زیر زمین هم طعمه گذاری موش انجام شود.

سمپاشی موش ها به دو شکل می تواند صورت بگیرد:

  1. از طریق تله گذاری: در مواردی که به علت مسموم شدن مواد غذایی استفاده از شم غیرممکن باشد، امکان جمع‌آوری لاشه موش نباشد، در صورتی که تعداد موش ها کم باشد یا از خوردن طعمه خودداری کنند میتوانیم یکی از انواع تله گذاری را برای دفع موش ها انتخاب کنیم.

انواع تله های موش : تله موش کشنده، تله موش فنری، تله موش قفسی، تله موش چسبی و تله موش زنده گیر از انواع تله های موش هستند که باید در محل زندگی و لانه سازی موش ها جا ساز شوند.

  1. از طریق سمپاشی: موش ها معمولا در دو فصل اوایل پاییز و اویل بهار تولید مثل می کنند، بنابراین بهترین زمان برای سمپاشی ، این زمان است. برای از بین بردن موش ها نیازی نیست از سموم قوی و آسیب رسان استفاده کنیم این سم ها با محیط های زندگی انسان همخوانی ندارند.استفاده غیر اصولی از آنها سلامت انسان را با خطر جدی روبرو کند. اگر از دیوار صداهایی به گوش می رسد و یا اینکه خودتان یک موش را در خانه یا آشپزخانه دیده اید، سریعا با یک شرکت متخصص مانند ریزه کار تماس بگیرید. گاهی سمپاشی ساختمان برای از بین بردن اجتماع موش ها ضروری است و لازم است تا همه ساختمان با هماهنگی ساکنین به صورت یکجا سمپاشی شود. برای بررسی دقیق و تشخیص نوع سم مصرفی حتما با شرکت سمپاشی منزل در تماس باشید.

موریانه:

موریانه ها یکی از انواع حشرات زنده می باشد که نه تنها در ایران بلکه در تمام کشور ها با زندگی انسانها خودشان را قاطی کرده اند. موریانه ها به خودی خود برای انسان ها آزار ندارند مخصوصاً اینکه در طبیعت باشند. در موریانه‌ها نیز مانند مورچه‌ها چند شکلی در هر دسته دیده می‌شود. یعنی در هر اجتماع موریانه تعداد زیادی موریانه‌های کارگر و و موریانه‌های مدافع یا سرباز موجود هستند. وظیفه کارگران تهیه غذا برای مجتمع است، یعنی چوب را می‌خورند و سپس گوارده آن را در اختیار دیگر موریانه‌ها قرار می‌دهند. سربازان بال ندارند، کور هم هستند، ولی با این وصف جنگجویان دلیری به شمار می‌روند.

برای از بین بردن موریانه ها از طریق سمپاشی، از هر راه حل شیمیایی که استفاده می کنید، توجه داشته باشید که حتما طبق دستورالعمل اینکار را بکنید در غیر این صورت رد پاهای بدی از سم پاشی غیر اصولی ما به جا خواهد ماند برای مثال اگر آفت کش های طبیعی وارد جریان آب آشامیدنی شوند دارو دیگر روی آفت اثری نمی گذارد و باعث مسمومیت انسان می شود. به همین دلیل به کار گرفتن روش های خانگی و دست ساز برای از بین بردن موریانه ها اصلا توصیه نمی شود زیرا کاری بسیار حساس است. موثرترین راه از بین بردن موریانه ها ، سمپاشی موریانه است که البته باید توسط یک شرکت حرفه ای در زمینه سمپاشی موریانه، مانند شرکت ریزه کار صورت بگیرد.

شرکت سمپاشی

مورچه:

مورچه ها، قوی ترین حیوانات خشکی هستند. چون که آن ها توانایی آن را دارند که تا چند برابر وزن خودشان بار حمل کنند، مطالعه در زندگی مورچه ها دانشمندان را به شدت متعجب کرده است. وقتی دانشمندان، انبار غذای بعضی از مورچه ها را بررسی کرده‌اند، در کمال تعجّب مشاهده کردند که آن ها، به طور دقیق دانه های جمع آوری شده را به طور منظّم در کنار هم قرار می دهند. دلیل راه یافتن مورچه‌ها به خانه معمولا مواد غذایی قندی و پروتئینی و یا دانه‌های روغنی است که در خانه ها وجود دارد. مورچه‌ها از طریق ردیابی بو و رایحه غذا با شاخک‌هایشان ، به آن‌ها می‌رسند.

مورچه ها مانند انسان ها زندگی اجتماعی دارند . اگر آنها در منزل شما لانه گذاری کنند،حتما تعداد زیادی مورچه در خانه ی خود خواهید یافت. به همین دلیل سمپاشی مورچه باید به صورت گسترده انجام شود. سمپاشی مورچه از طرق مختلفی قابل انجام است؛ اگرچه برای ریشه کنی صحیح و اصولی مورچه نیاز به کمک متخصصین خواهید داشت.

سوسک:

همان طور که میدانید حفظ نظافت و تمیزی منزل و محل کار شما، اولویت اول برای حذف سوسک ها و دیگر حشرات موذی از مناطق آلوده می باشد. باید به نکات ریز هم توجه داشته باشید. برای مثال نان خشکی که شما نگهداری می کنید بدون اینکه در سطل آن را ببندید، عامل فوق العاده مهمی در تکثیر و تولید مثل سوسک ها و آماده کردن محیط دنجی برای سوسک می باشد. دفع کاغذ و یا مقوا در کابینت ها، استفاده از توری برای لوله ها و فاضلاب ها، خشک کردن اب تمامی بخش های اشپزخانه مانند سینک ظرفشویی و.. از جمله کارهایی است که برای جلوگیری از ورود سوسک ها به منزل باید انجام و رعایت شوند.

در مبارزه با سوسک ها پیشگیری بهتر از درمان است زیرا کشتن سوسک ها به صورت فیزیکی باعث انتشار میکروب های بیماری زا و الودگی محیط می شود و باید از این کار پرهیز کرد.

سمپاشی سوسک

در نهایت اگر هیچکدام از این روش ها موثر نبود شرکت ریزه کار با کادر متخصص اماده انجام کلیه خدمات سمپاشی می باشد. حتما با متخصصین سمپاشی سوسک در تماس باشید.

ایمنی در سمپاشی

برای شروع سمپاشی باید حتما موارد ایمنی را رعایت کنید. ایمنی به معنای ترکیبی از میزان سمیت یک ترکیب خاص و میزان قرار گرفتن در معرض ارگانیسم غیر هدف نسبت به آن است. هم برای مرگ موش ها و هم حشره کش ها، داروسازها سعی دارند تا ترکیبات فعال و بی اثر در حشره کش ها را به گونه ای ترکیب کنند تا محصولی با کمترین میزان سمیت برای پستانداران ، کمترین ویژگی های عوامل سرطان زا و ناتوانایی های مادرزادی تولید کنند.

هزینه ی سمپاشی

قیمت سم مورد استفاده در منازل یک قیمت متغیر می باشد که بنا بر نوع سم و موارد بکار رفته در آن قیمت های مختلفی را می توان مشاهده کرد . سمپاشی منزل توسط تیم های متخصص از جمله شرکت سمپاشی ریزه کار می تواند هزینه ی بیشتری داشته باشد اما خیالتان از بابت درست انجام شدن کارها و رعایت اصول ایمنی و بهداشتی دیگر راحت خواهد بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو