رنگ پرده را با مبلمان و فرش ست کنید

رنگ پرده را با مبلمان و فرش ست کنید


منبع: دلتا پیام

109

1401/8/6

13:48


در این مطلب قرار است شما را با روش‌های مختلف ست کردن رنگ پرده با مبلمان و فرش آشنا می‌کنیم.

در این مطلب قرار است شما را با روش‌های مختلف ست کردن رنگ پرده با مبلمان و فرش آشنا می‌کنیم.

روش های ست کردن مبلمان با  فرش و پرده

ست کردن مبل و فرش و پرده‌ها در فضای پذیرایی یکی از دغدغه‌های بانوان است. به دلیل تنوع رنگ‌ها و مدل‌های مبل و فرش و پرده شاید انتخاب کمی سخت باشد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان روش های ست کردن مبلمان با  فرش و پرده می‌پردازیم.

روش های ست کردن مبلمان با  فرش و پرده

ست کردن رنگ پرده با سایر وسایل پذیرایی کار بسیار آسانی بوده و کافی است شما ایده‌هایی را برای این کار داشته باشید.

روش های ست کردن مبلمان با  فرش و پرده

پرده، عنصر روح‌بخش دکوراسیون منزل

اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ‌های روشن در نظر گرفته‌اید، پس بهتر است هنگام انتخاب تکنیک‌های ست کردن مبلمان با پرده، در دکوراسیون داخلی اتاق خود از رنگ‌های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ‌های متضاد و خیلی چشمگیر انتخاب کنید. به‌طور مثال با استفاده از رنگ شاد پرده‌ها به فضا انرژی تزریق کنید، اما در فرش از رنگ‌های تیره استفاده کنید.

توجه به طرح و بافت از روش های ست کردن مبلمان با  فرش و پرده

اگر می‌خواهید که فضای صمیمانه‌تری را تجربه کنید از تکنیک‌های ست کردن مبلمان با پرده استفاده کنید. می‌توانید پرده‌های خود را از پارچه‌های طرح‌دار انتخاب کنید ولی به علت طرح‌دار بودن از یکی از رنگ‌های خنثی منزل خود برای رنگ پرده استفاده کنید. برای اینکه خانه خود را زیباتر کنید به مطلب این وسایل در دکور هر خانه‌ای باید باشد! سر بزنید.

روش های ست کردن مبلمان با  فرش و پرده

هماهنگی رنگ مبل، فرش و پرده

اگر خواهان فضایی با حس و حال کلاسیک و آرامش‌بخش هستید، از تنالیته رنگ‌های گرم استفاده کنید. از ترکیب تمام رنگ‌هایی که انتخاب کرده‌اید در جزئیات مبل و فرش و پرده بهره ببرید.

ترکیب‌های رنگی دکوراسیون منزل

اگر مایل هستید تا در فضای داخلی خانه خود تفاوت ایجاد کنید، می‌توانید تمام رنگ‌هایی که برای ست کردن مبل و فرش و پرده در دکوراسیون منزل خود انتخاب کرده‌اید به‌کار ببرید. می‌توانید چند مبل با رنگ‌های مختلف و فرشی با تناژهای رنگی متفاوت و پرده‌ای از ترکیب رنگ‌های مختلف منزل را در کنار هم ست کنید.

انتخاب یک رنگ مشخص از روش های ست کردن مبلمان با  فرش و پرده

اگر از رنگ سفید برای رنگ دیوارها و سقف فضای خود استفاده کرده‌اید، برای از بین بردن یکنواختی فضا می‌توانید از یک رنگ جذاب برای ست کردن مبل و فرش و پرده استفاده کنید. اما دقت کنید که رنگ‌ها نباید دقیقا یکسان باشند. همچنین می‌توانید از فرش‌هایی که دارای رنگ‌های ترکیبی جذاب هستند مانند فرش به رنگ زرد و خاکستری استفاده کنید که فضا را بسیار دلنشین و مدرن می‌کند.

فرش ایرانی تاثیری متفاوت در دکوراسیون

برای این که فضای اتاق خود را از کسالت و بی‌روح بودن خارج کنید، بهترین گزینه استفاده از فرش‌های پر نقش ایرانی با رنگ‌های بسیار شاد است. فضاهایی را که اغلب دکوراسیون کرم و قهوه‌ای دارند را با فرش‌های ایرانی زیباتر می‌کنند و برای اینکه فضا جذاب‌تر باشد می‌توانید از کوسن‌هایی زیبا با نقش مایه‌های همان فرش‌ها استفاده کنید.

فرش ایرانی تاثیری متفاوت در دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه: مطلب آشپزخانه را چه رنگی کنیم؟ را بخوانید.

مطالب مشابه


نظرات