وعده جدید رییس سازمان برنامه درباره ترمیم حقوق کارمندان و بازنشستگان/ زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق اعلام شد

منبع: ساعد نیوز

101

1401/8/17

00:06


ساعد نیوز: زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان اعلام شد.

وعده جدید رییس سازمان برنامه درباره ترمیم حقوق کارمندان و بازنشستگان/ زمان پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز به نقل از خبر آنلاین، سید مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری گفت: مجلس اصلاحاتی در لایحه دولت در این زمینه انجام داد که دولت نیز با آن موافق بود، مابه التفاوت این افزایش حقوق از مهرماه محاسبه و در آبان ماه پرداخت می شود.

میرکاظمی درباره کسری بودجه در سال جاری، عنوان کرد: می توان گفت امسال نخستین سالی است که طی چند سال گذشته ۴۰ درصد درآمد نفتی وارد صندوق توسعه ملی می شود، این در حالی است که در سنوات قبل اجازه گرفته و ۲۰ درصد به صندوق توسعه واریز می شد.

وی گفت: الحمدالله امروز در هزینه های جاری و اجتناب ناپذیر کسری نداشتیم، حتی از ابتدای سال و در شش ماه، ۴۰ هزار میلیارد تومان به حوزه عمرانی پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: قاعدتا درآمدهای دولت در نیمه دوم سال بهتر می شود و ان شاءالله در نیمه دوم حتی پرداخت های عمرانی نیز بیشتر خواهد شد و وضعیت طرح ها بهتر می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اظهارات رییس سازمان برنامه در شرایطی است که امروز خبر آمد که قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری به دولت ابلاغ شده است.

بر این اساس سخنگوی شورای نگهبان، چهاردهم آبان ماه از تایید مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در شورای نگهبان خبر داد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور نیز پیش از این زمان اجرای لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان را مهرماه اعلام کرد و گفت: معمولا دولت ها اواخر سال که متمم بودجه را تحویل می دهند با کسری بودجه مواجه می شوند و می خواهند از برخی از هزینه ها عبور کنند تا بتوانند آن سال را به آخر برسانند، اما خوشبختانه با تلاش های انجام شده و افزایش درآمدی که ایجاد شد دولت لایحه متناسب سازی حقوق را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

سید محمد حسینی عنوان کرد: خوشبختانه با همکاری خوب نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه متناسب سازی حقوق آماده و نهایی شده و به شورای نگهبان ارسال شده است، در برخی موارد افزایش حقوق ها تا پنج درصد و در برخی از نیروها مثل نیروی انتظامی تا ۲۰ درصد هم افزایش می یابد.

مطالب مشابه


نظرات