درمان خروپف با ۶ روش خانگی

درمان خروپف با ۶ روش خانگی


منبع: دلتا پیام

5

1401/9/4

18:23


خروپف کردن نه تنها باعث آزار اطرافیان شخص خوابیده می‌شود بلکه مشکلات بسیاری برای خود شخص به وجود می‌آورد. درمان خانگی خروپف را در مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

درمان خروپف با ۶ روش خانگی

خروپف کردن نه تنها باعث آزار اطرافیان شخص خوابیده می‌شود بلکه مشکلات بسیاری برای خود شخص به وجود می‌آورد از جلمه آپنه خواب که یکی از عوامل اصلی خروپف مرگبار است. بنابراین درمان خروپف برای بهبود کیفیت زندگی شخص و اطرافیان وی بسیار ضروری به نظر می‌رسد. درمان خانگی خروپف را در مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

تغییر وضعیت خواب برای درمان خانگی خروپف

اگر به پشت بخوابید، بیشتر احتمال خروپف کردن دارید. وضعیت خواب یک مساله کلیدی است. یکی از ساده‌ترین چیزهایی که شما برای خروپف می‌توانید انجام دهید این است که سعی کنید به پهلو بخوابید تا مطمئن شوید که گردن شما از وضعیت خوبی برخوردار است.

تغییر وضعیت خواب برای درمان خروپف

برای درمان خروپف وزن خود را کاهش دهید

در کنار همه فواید کاهش وزن، کاهش خروپف هم هست. مونیکا تاردوس متخصص گوش و حلق و بینی، کسانی را که با مشکل خروپف مزمن مواجه هستند به کاهش وزن تشویق می‌کند. وی توضیح می‌دهد: کاهش وزن به میزان زیادی به بیماران کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که تجمع چربی در گردن و ته زبان می‌تواند خروپف را بدتر کند و خطر ابتلا به آپنه خواب را افزایش دهد.

استفاده از دستگاه بخور برای درمان خروپف

دستگاه‌های بخور یکی از ابزار شگفت انگیز برای درمان این مشکل آزار دهنده خروپف است. خروپف اغلب اوقات در نتیجه خشکی هوا و گرفتگی است که به همین دلیل دستگاه‌های بخور خیلی موثر هستند.

استفاده از دستگاه بخور برای درمان خروپف

درمان خروپف با تغییر رژیم غذایی

خروپف و مشکلات خواب مستقیما به افزایش جذب کربوهیدرات ارتباط دارد. التهاب روده را با ترکیبی از رژیم غذایی و تغییر در سبک زندگی کاهش دهید. بسیاری از مردم یک کاهش یا غیاب علائم خروپف را به هنگام رعایت کردن رژیم کتوژنیک (رژیم کم کربوهیدرات) گزارش می‌دهند.

آلرژی‌های فصلی را درمان کنید

اگر آلرژی‌‌ها به هنگام روز به شما آسیب برسانند می‌توانند باعث ایجاد خروپف شبانه هم بشوند. اگر علت خروپف التهاب راه‌های هوایی باشد (اغلب بوسیله سیگار کشیدن یا آلرژی‌ها) می‌توانید آن را با کنترل طبی آلرژی‌ها کاهش دهید.

استفاده از یک بالش خوب به درمان خروپف کمک می‌کند

یک بالش خوب باید سر، گردن و ستون فقرات را در یک خط نگه دارد. به این معنی که سر شما بیش از حد به عقب یا جلو حرکت نکرده باشد تا مطمئن شوید که راه‌های هوایی خود را در گلو باز نگه دارید. اگر خروپف شما بخاطر وضعیت خواب شماست از یک بالش بلند و ضخیم برای پر کردن فضای میان سر و تشک خود استفاده کنید.

درمان خانگی خروپف با ۶ روش

پیشنهاد مطالعه: مطلب هشدار، نشستن طولانی شما را می‌کشد! را بخوانید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری