۵ تکنیک ساده برای آرامش ذهن و روح شما

منبع: دلتا پیام

10

1401/9/4

18:43


هنگامی که شما نمی‌دانید چگونه آرامش را به ذهن خود بازگردانید یا ذهن خود را آرام کنید، به احتمال زیاد دچار بدخوابی، تصمیم‌گیری ضعیف، اضطراب، استرس و حتی افسردگی می‌شوید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش های آرام کردن ذهن می‌پردازیم. روش های آرام کردن ذهن در ادامه ۶ روش ساده …

۵ تکنیک ساده برای آرامش ذهن و روح شما

هنگامی که شما نمی‌دانید چگونه آرامش را به ذهن خود بازگردانید یا ذهن خود را آرام کنید، به احتمال زیاد دچار بدخوابی، تصمیم‌گیری ضعیف، اضطراب، استرس و حتی افسردگی می‌شوید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش های آرام کردن ذهن می‌پردازیم.

روش های آرام کردن ذهن

در ادامه ۶ روش ساده برای آرام کردن ذهن ارائه شده که می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید.

مدیتیشن یکی از روش های آرام کردن ذهن

تنها راه موثر برای آرام کردن ذهن انجام مراقبه است. اگر با مدیتیشن آشنا نیستید، باید بگویم که مدیتیشن، روش متمرکز نمودن توجه است که به شما کمک می‌کند آرام بمانید و به شما آگاهی لازم در مورد زندگی‌تان را می‌دهد.

مدیتیشن انواع مختلفی دارد و علاوه بر این تکنیک‌های دیگری نیز برای آرام شدن ذهن وجود دارد که در درون خود دارای مدیتیشن هستند، همه این روش‌ها دارای هدف مشترک دستیابی به صلح درونی و رسیدن به آرامش ذهن هستند.

با تنفس عمیق ذهن را آرام کنید

تنفس دیافراگمی عمیق نه تنها روش بسیار موثری است بلکه در عین حال روش ساده‌ای برای کسب آرامش ذهن است. علاوه بر آرامش ذهن، این روش برای مقابله با استرس مفید است.

اگرچه تنفس سطحی مقدار اکسیژنی را که به سلول‌های مغزی شما می‌رسد کاهش می‌دهد و در نتیجه تاثیر منفی بر عملکرد کلی مغز شما دارد، تنفس عمیق ماهیچه‌های شما را ریلکس می‌کند، تنش را از بین می‌برد و به عملکرد مغزتان کمک می‌کند.

روش های آرام کردن ذهن

قدردانی کردن از روش های آرام کردن ذهن

تمرین قدردانی باعث تغییرات واقعی در مغز شما می‌شود که عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد و احساس شما را بهتر می‌کند. بنابراین برای تقویت عملکرد مغز خود، قدردانی برای چیزهای خوب موجود در در زندگیتان را آغاز کنید.

این روند باعث می‌شود که افکار استرس زا برای خود جایگاه خاصی داشته باشند و لذا کم کم از مغز شما بیرون روند. هنگامی که چنین افکاری بیان می‌شوند، دیگر سبب تخریب مغز شما نمی‌شوند و اجازه می‌دهد ذهن شما به استراحت بپردازد. برای اینکه روابط عاطفی بهتری داشته باشید به مطلب رگ خواب مردان را به سادگی پیدا کنید! سر بزنید.

آرام کردن ذهن با نویسندگی

نوشتن افکار خود، یکی دیگر از راه‌های موثر آرام شدن ذهن است. این کار سبب می‌شود که افکار استرس‌زای شما مکانی مخصوص به خود داشته و بتوانند در کنار سایر افکار موجود در مغز شما زندگی کنند. هنگامی که این افکار بیان می شوند، دیگر حالت مخربی نخواهند داشت و می‌توانند تنها به‌عنوان یک احساس گذرا درک شوند.

آرام کردن ذهن با ورزش

اگر چه ممکن است این موضوع باعث شگفتی شما شود اما، تمرینات فیزیکی شاید مهم‌ترین چیزی باشند که بتوانند مغز شما را سالم نگه دارند. اینگونه فعالیت‌ها نه تنها جریان گردش خون را در بدن شما افزایش می‌دهند بلکه باعث می‌شوند که دیگر مواد مغذی مثبت به مغز منتقل شوند.

ورزش در واقع باعث تحریک سیستم عصبی می‌شود. سیستم عصبی توانایی مغز برای تولید سلول‌های مغزی جدید، به‌خصوص سلول‌هایی است که به مغز کمک می‌کنند عملکردی آرام و طبیعی داشته باشد.

روش های آرام کردن ذهن

پیشنهاد مطالعه: مطلب سریعا از این افراد دوری کنید را بخوانید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو