طرز تهیه غذا با خمیر هزارلا [با گوشت و مرغ]

طرز تهیه غذا با خمیر هزارلا [با گوشت و مرغ]


منبع: نم نمک

2

1402/11/8

06:25


در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2024 ، در ادامه آموزش روش تهیه غذا با خمیر هزارلا مجلسی و فینگر فود با خمیر هزارلا و غذا با خمیر فیلو یا هزارلا و رولت مرغ با خمیر هزارلا و پیتزا با خمیر هزارلا و اسنک با خمیر هزار لا و کار با خمیر هزار لا و بورک با خمیر هزارلا و مثلث پنیری با خمیر هزارلا و دستور تهیه غذا با خمیر هزارلا و مواد لازم غذا با خمیر هزارلا و طرز تهیه غذا با خمیر هزارلا با رسپی خانگی و فوت و فن غذا با خمیر هزارلا خانگی و راز خوشمزگی غذا با خمیر هزارلا و ترفندهای درست کردن غذا با خمیر هزارلا و زمان تهیه غذا با خمیر هزارلا و نکات مهم در تهیه غذا با خمیر هزارلا خانگی و تزیین غذا با خمیر هزارلا را در نم نمک بخوانید.

طرز تهیه غذا با خمیر هزارلا [با گوشت و مرغ]

طرز تهیه انواع غذا با خمیر هزارلا

در ادامه دو دستور تهیه غذا با خمیر هزارلا را در نم نمک خواهید دید.

طرز تهیه غذا با خمیر هزارلا [با گوشت و مرغ]

طرز تهیه غذا با خمیر هزارلا [با گوشت و مرغ]

مواد لازم :

طرز تهیه خوراک گوشت تکنفره با خمیر هزار لا ترکی :

غذا با خمیر هزارلا

ابتدا و برای شروع مواد میانی غذا را که مواد گوشتی هستند درست می کنیم و برای این منظور 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست می کنیم و پیاز را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم. سپس داخل یک تابه روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد پیازها را در تابه تفت می دهیم تا سبک و طلایی شود. سپس 2 عدد فلفل سبز را شسته و با چاقو خرد می کنیم و ان را به تابه پیازها اضافه می کنیم و در تابه تفت می دهیم.

سپس 200 گرم گوشت چرخ کرده را داخل تابه پیازها می ریزیم و انها را در تابه تفت می دهیم تا رنگش تغییر کند. سپس 2 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی داخل تابه می ریزیم و آن را تفت می دهیم تا رنگ رب باز شود و بوی خامی رب گرفته شود. برای پختن گوشت نصف استکان آب داخل تابه می ریزیم و درب تابه را می بندیم تا آب داخل تابه بخار شود و گوشت بپزد. سپس وقتی گوشت پخت زیر گاز را خاموش می کنیم و آن را کنار می گذاریم.

سپس خمیر هزار لا را روی یک سطح صاف قرار داده و آن را با کاتر دایره ای می بریم تا قسمت زیر خمیر آماده شود. برای قسمت روی خمیر نیز از دو کاتر دایره ای استفاده می کنیم و با یک کاتر دایره ای هم اندازه کاتر قبلی بیرون آن را می بریم و سپس با کاتر کوچکتر مطابق شکل زیر داخل خمیر را خالی کرده و آن را به شکل رینگ در می اوریم. سپس کف یک ظرف پیرکس را با روغن مایع چرب می کنیم و خمیر دایره ای را کف ظرف می گذاریم و روی آن را با چنگال سوراخ سوراخ می کنیم تا لایه زیر در فر باد نکند و چند لایه نشود. سپس روی خمیر فوق الذکر را خمیر رینگی شکل قرار می دهیم و با زرده تخم مرغ همزده شده خمیر را مطابق شکل زیر رومال می زنیم.

غذا با خمیر هزارلا

غذا با خمیر هزارلا

سپس ظرف خمیر را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 15 دقیقه می گذاریم تا خمیر هزار لای رینگی شکل باد کند و مطابق شکل زیر بالا آید و چند لایه شود.

غذا با خمیر هزارلا

سپس از مواد گوشتی تهیه شده در مراحل قبل داخل خمیر می ریزیم و خمیر را برای 10 دقیقه دیگر داخل فر با حرارت 180 درجه سانتی گراد می گذاریم تا غذای ما بپزد و آماده شود.

غذا با خمیر هزارلا

سپس وقتی غذا آماده شد ان را از فر در آورده و برای شام میل می کنیم و یا آن را برای ناهار می خوریم. ضمنا این غذا چون حالت تکنفره دارد می توان آن را بعنوان فینگر فود تهیه کرده و برای مهمانی ها و مجالس نیز استفاده کرد. نوش جان

امیدوارم از دستور تهیه این غذا خوشتان آمده باشد و آن را درست کنید.


مواد لازم برای پای مرغ با خمیر هزار لا | پاته مرغ

 • مرغ درشت پخته شده 1 عدد
 • کره 100 گرم
 • پیاز سرخ شده 3 قاشق سوپخوری
 • قارچ خرد و سرخ شده 250 گرم
 • فیله گوشت یا گوشت چرخ کرده 500 گرم
 • تخم مرغ پخته 4 عدد
 • جعفری خرد شده 2 قاشق
 • آب گوشت 3/4 لیوان
 • خمیر هزار لا 500 گرم
 • آرد
 • سس خردل
 • نمک
 • فلفل سیاه

غذا با خمیر هزارلا

طرز تهیه پای مرغ با خمیر هزار لا

فر را تا دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کنید.

یک تابه بردارید و قارچ و پیاز سرخ شده را همراه با جعفری خرد شده در آن خوب تفت دهید. کمی نمک و فلفل اضافه کنید.

گوشت را به صورت مکعبی و یا به اندازه انگشت قطعه قطعه کنید. کمی کره در یک تابه آب کنید و گوشت ها را در آن بریزید و آن را خوب تفت داده و سرخ کنید. کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

یک قالب نسوز انتخاب کنید و آن را با کمی کره چرب کنید. روی میز و یا تخته آشپزی کمی آرد بپاشید. خمیر هزار لا را روی آن پهن کنید و با وردنه صاف و به قطر 1 سانتی متر اندازه قالبتان ببرید. گوشتها را کف آن بریزید. در لایه بعدی قارچ و پیاز و جعفری را روی گوشتها بپاشید. تخم مرغ ها را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و روی سطح مواد قرار دهید و کمی فرو ببرید.

از خمیر هزار لا نوار هایی به پهنای 4 سانتی متر ببرید. نوارها را روی موادقالب و دور مواد در دیواره پهن کنید. مرغ ها را خرد کنید و روی لایه آخر قرار دهید. آب گوشت را از کناره های مرغ دور تا دور پای بریزید. سپس دوباره از خمیر هزارلا روی آن قرار دهید و دور خمیر را با انگشتانتان فرو ببرید. کمی کره روی خمیر بمالید. با ته قاشق یا چنگال سوراخی وسط پای ایجاد کنید. خمیر پای را هم کمی چنگال چنگال کنید و سپس آن را به مدت 20 دقیقه در فر قرار دهید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو