تولد ۲ توله شیر آفریقایی در تبریز

منبع: برترین ها

73

1398/6/10

17:39


معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تولد دو توله شیر در مرکز نگهداری باغلارباغی تبریز خبر داد.

ایسنا: معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از تولد دو توله شیر در مرکز نگهداری باغلارباغی تبریز خبر داد.

میرمحسن حسینی قمی، ضمن تایید خبر تولد دوتوله شیر در باغ وحش باغلارباغی تبریز، اظهار کرد: تولد دو توله شیر در باغلارباغی اتفاقی نادر و خبری مسرت بخش است؛ چرا که برای تحقق چنین اتفاقی، نیاز به اقدامات تخصصی و خاص است، هر باغ وحشی نمی‌تواند از حیوانی گوشت خوار مانند شیر زاد و ولد داشته باشد.

وی افزود: با فراهم شدن شرایط تغذیه‌ی مناسب و احساس آرامش و امنیت در این مرکز، شیرها جفت گیری کرده و جمعه، هشتم شهریورماه دو توله شیر به دنیا آمدند.

قمی با بیان این‌که برای حفظ آرامش شیرها، هیچ کسی اجازه‌ی ورود به محوطه‌ی توله شیرها را ندارد، گفت: برای جلوگیری از آشفتگی حیوانات، کسی وارد محل تولد توله شیرها نمی‌شود، بعد از سپری شدن مدتی و با تثبیت شرایط، متخصصان، جنسیت توله شیرها را از نزدیک بررسی می‌کنند.

وی با بیان این‌که شیرهای نگهداری شده در باغلار باغی، شیر آفریقایی هستند، بیان کرد: شیر نر حدود سه سال قبل از باغ وحش ارم تهران خریداری شده و شیر ماده نیز از حدود 10 سال قبل در این باغ وحش نگهداری می‌شود.

معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید کارشناسان حفاظت محیط زیست از مرکز نگهداری باغلارباغی، گفت: شرایط این مرکز از لحاظ نگهداری و رسیدگی به تغذیه‌ی حیواناتی مانند شیر مناسب بوده است و در حال حاضرهیچ گونه نگرانی در خصوص نگهداری حیوانات وجود ندارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو