فوق تخصص جراحی پلاستیک

منبع: نمکستان

53

1398/8/23

09:03


به طور کلی جراحی پلاستیک در موارد مختلفی استفاده می‌شود که در این مقاله به توضیح ۳ مورد از جراحی‌های پرطرفدار میپردازیم.

  • پروتز سینه

این روش خود به سه دسته تقسیم بندی می شود

  1.     پروتز سینه
  2.     ماموپلاستی
  3.     ماستوپکسی

فوق تخصص جراحی پلاستیک

پروتز سینه:

پروتز سینه با اهداف متفاوتی انجام میشود یکی از علل رایج برای پروتز سینه سرطان سینه می‌باشد.
متاسفانه در کشور ما روز به روز جراحی سرطان سینه در حال افزایش است، یکی از نکاتی که از پیشرفت بیماری پیشگیری می کند اطلاع رسانی در خصوص این بیماری است ، زیرا سرطان سینه شایع ترین سرطان در میان بانوان می باشد، روش های مختلفی برای بازسازی سینه پس از سرطان وجود دارد که استفاده از پروتز سینه یکی از روش های بازسازی سینه پس از سرطان است.

با این‌همه به توصیه‌ی پزشکان متخصص، پیش از مهیا شدن برای انجام این عمل جراحی بهتر است فرد متقاضی در یک جلسه مشاوره به همراه پزشک جراحش شرکت کند و مواردی همچون روش‌های مختلف بزرگ کردن سینه و اندازه و نوع پروتز براساس شکل بدن فرد مشخص شود.

انتخاب پروتز معمولا با توجه به پهنای سینه، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت سینه صورت می ‌گیرد. برخی از افرادی که به‌ دلیل بیماری یا موارد دیگر مجبور به پروتز سینه هستند، ممکن است از این عمل حس خوبی نداشته باشند و تصور کنند که شکل طبیعی بدنشان را از دست می ‌دهند. اما معمولا با گذشت زمان و بعد از انجام عمل احساس بهتری نسبت به این تغییرات پیدا می‌ کنند.
پروتز سینه، ایمپلنت سینه به‌ معنای بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن است که ازجمله پرطرفدارترین عمل ‌های جراحی زیبایی است که سال‌هاست زنان زیادی در سرتا سر جهان به آن تن داده‌اند.

از پروتز سینه جهت ایجاد سینه‌های بزرگ ‌تر و حجیم ‌تر یا جایگزینیِ حجمی از سینه که در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوء تغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، استفاده می ‌کنند.

دکتر رضا حسامی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دکتر رضا حسامی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

برای انجام جراحی زیبایی اولین نکته ای که افراد کاندید باید به آن دقت داشته باشند اعتماد به جراح با تجربه است. این افراد باید به تجرب و تبحر پزشک خود مطمئن باشند و به علاوه از مدرک پزشکی آن اطمینان کامل داشته باشند. چرا که جراحی زیبایی کاری بسیار تخصصی است که باید افراد علم آن را به خوبی داشته باشند.

دکتر رضا حسامی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی ایران ، تخصص جراحی عمومی از دانشگاه شهید بهشتی و  دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و همچنین دارای بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی می باشد.

دکتر رضا حسامی تا کنون عمل جراحی زیبایی های بسیاری در تهران در کارنامه ‌ی خود دارد. او هم اکنون عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می ‌باشد.

دکتر حسامی از جمله فوق تخصص جراحی زیبایی صورت و بینی و انجام انواع عمل های جراحی زیبایی بینی و صورت، عمل های زیبایی پلک ، انواع عمل های پیکر تراشی ، لیفت سینه ، کوچک کردن سینه ، پروتزسینه، تزریق چربی به انواع قسمت های بدن ، بوتاکس ، ژل ، لیپوماتیک و همچنین عمل پروتز سینه بعد از سرطان سینه را دارا می باشد.

عمل جراحی زیبایی یکی از جراحی هایی است که از دیر باز در دنیای پزشکی بوده است اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این جراحی به مراتب راحت تر و مطمئن تر از پیش شده است.

جراحی زیبایی در اصل همان جراحی پلاستیک است که در خیلی از مواقع برای اصلاح عیوب برخی از اندام ها یا بازسازی آن ها انجام می شود.

  • پیکرتراشی

افرادی که از طریق روش های طبیعی لاغری و ورزش نتوانستند به اندام مورد نظر خود برسند و دنبال راهی هستند که به سرعت چربی های خود را از بین ببرند و اندامی ایده آل داشته باشند می توانند از طریق پیکر تراشی به اندام ایده آل خود برسند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو