چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی

چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی


منبع: برترین ها

103

1399/10/19

07:05


این هفتمین بسته‌ی پیشنهاد‌های فرهنگی و هنری ما برای تعطیلات آخر هفته‌ی شماست.

برترین‌ها: در اینجا چند پیشنهاد فرهنگی برای شما داریم برگرفته از صفحه اینستاگرام «جعبه»، این هفتمین بسته‌ی پیشنهاد‌های فرهنگی و هنری ما برای تعطیلات آخر هفته‌ی شماست. بسته‌هایی پر از پیشنهاد فیلم، کتاب، پادکست و ...
 
یک پادکست/ رادیو سانسور
 

چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی

 
«رادیو سانسور» داستان‌های ناگفته‌ای از جریان تولید و حواشی فیلم‌های سینمای ایران را بازگو کند. روایت‌هایی پر از جزییات و شنیدنی از سلمان خورشیدی که علاوه بر استفاده از آرشیو نشریات و شنیده‌ها، حاصل گفتگو با عوامل پشت صحنه‌ی فیلم است. یک تاریخ شفاهی جذاب از «گنج قارون» و «رضا موتوری» تا «سگ کشی» و «ماهی و گربه»

یک فیلم خارجی/ The Personal History of David Copper
 

چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی

 
شاید مثل ما فکر کنید این فیلم درباره‌ی شعبده باز معروف، دیوید کاپرفیلد است. اما این اسم قبل از این‌ها به یکی از معروف‌ترین کتاب‌های «چارلز دیکنز» تعلق داشت؛ کتابی که دیکنز آن را بهترین کتاب خود می‌دانست. این فیلم اقتباسی است از این کتاب با بازی «دو پتل» و کارگردانی «آرماندو یانوچی». اگر پایه‌ی فیلم‌های اشک و آه دار هستید، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»، فیلم شماست.

یک مستند/ Human
 

چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی

 
در این روز‌های کرونایی که سفر و کشف بی واسطه‌ی جهان، به آینده‌ای نامعلوم موکول شده، مستند human اثر آرتوس برتراند را ببینید تا همه‌مان به یاد بیاوریم جهان با همه‌ی گستردگی‌اش چقدر در برابر گره‌های مشترک انسانی کوچک است. دیدن این مستند از عجیب‌ترین  و لذت بخش‌ترین تجربه‌های زندگی‌تان خواهد شد. نسخه‌ی دوبله این مستند در دسترس است، اما پیشنهاد می‌کنیم این مستند را با زبان اصلی و زیرنویس ببینید.

یک فیلم ایرانی / ناگهان درخت
 

چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی

 
دومین فیلم صفی یزدانیان پس از فیلم محبوب «در دنیای تو ساعت چند است؟». فیلمی در ادامه‌ی تجربه‌ی قبلی او، اما شخصی‌ترو متفاوت‌تر. روایتی از خاطرات تلخ و شیرین کودکی تا پدرشدن یک مرد. فیلمی در ستایش مهفوم مادری، با بازی پیمان معادی، مهناز افشار، زهره عباسی، شقایق دهقان، مهراب قاسم خانی، سیامک صفری و پانته‌آ پناهی‌ها

یک سریال/ فصل چهارم فارگو
 

چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی

 
«فارگو» یکی از بهترین سریا‌های جنایی با طعم کمدی سیاه است که می‌توانید بیابید. قصه‌ی این فصل بین دو سازمان تبهکار است که در دهه‌ی ۵۰ میلادی می‌خواهند کانزانس سیتی را به تسخیر خود بیاورند. فصل چهارم «فارگو» یازده قسمت است.

یک کتاب/ دوست بازیافته
 

چند پیشنهاد برای یک آخر هفته فرهنگی

 
«دوست بازیافته» ماجرای دوستی دو نوجوان در سال‌هایی پر از التهاب است. هانس، نوجوانی یهیودی، در مدرسه با کنراد، فرزند خانواده‌ی سرشناس و اشرافی، دوست می‌شود. دوستی این دو در بحبوحه‌ی روی کارآمدن  حزب نازی و قدرت گرفتن هیتلر در سال ۱۹۳۲ شکل می‌گیرد. این وقایع سیاسی بر دوستی هانس و کنراد اثر می‌گذارد و زندگی هر دو را دگرگون می‌کند. این رمان یک شاهکار کوچک است با پایانی غافلگیر کننده.

مطالب مشابه