رویترز گزارش داد، وانگ می هوآ، وزیر اقتصاد تایوان امروز اعلام کرد که کاخ سفید طی نامه‌ای از این کشور خواسته تا تولید قطعات الکترونیکی خودرو در این کشور را افزایش دهد.

نبود قطعات الکترونیکی باعث شده تا صنعت خودروسازی جهانی و به خصوص تولید خودرو در آمریکا با اختلال مواجه شود. برخی خودروسازان به خاطر نبود تراشه‌های الکترونیکی مجبور شده‌اند تولید خودروی خود را کاهش دهند.

چند روز پیش بایان دیس، مشاور ارشد اقتصادی جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا، از تلاش‌های وانگ برای حل مشکل کمبود تولید قطعات الکترونیکی خودرو تشکر کرده بود.

وانگ در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که جمعه شب یک نامه از کاخ سفید دریافت کرده است.

وزیر اقتصاد تایوان افزود: با شرکت‌های تولیدکننده قطعات الکترونیکی در تایوان در حال کار روی موضوع حل مشکل کمبود قطعات الکترونیکی است.

وی تأکید کرد: تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی در تایوان در حال انجام کاری هستند که باید انجام دهند.

وانگ افزود: این مشکل در حال تحت تأثیر قرار دادن شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان از جمله، آمریکا، ژاپن و اروپاست و تایوان یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان این قطعات در جهان به شمار می‌رود.

شرکت‌های خودروسازی نظیر فولکس واگن، فورد، سوبارو، تویوتا، نیسان و فیات و بسیاری دیگر از شرکت‌های خودروسازی به خاطر نبود قطعات الکترونیکی در تولید خودروی خود با مشکل مواجه شده‌اند.

شرکت TSMC تایوان بزرگ‌ترین تولید کننده قطعات الکترونیکی خودرو در جهان بوده و اعلام کرده است که افزایش تولید را در اولویت قرار داده است. به خاطر شیوع کرونا تقاضا برای قطعات الکترونیکی از سوی کارمندان دورکار افزایش یافته و برخی از این قطعات که به صورت مشترک در صنعت خودروسازی نیز کاربرد دارد، با کمبود در بازار جهانی مواجه است.