در وعده افطار حتما برگ ریحان بخورید+دلیل

68

1400/2/18

21:24


اکثر روزه داران عزیز درافطار خود از این سبزی پرخاصیت استفاده می کنند چه خوب است که از خواص درمانی این سبزی خوشمزه هم آگاه باشید .ریحان دارای طبع گرم است و انواع ویتامین ها و املاح معدنی را دارا می باشد.

در وعده افطار حتما برگ ریحان بخورید+دلیل

به گزارش بهداشت نیوز، مهندس منیره نورمحمدی، کارشناس این پژوهشکده درخصوص خواص مصرف این گیاه در ماه مبارک رمضان عنوان کرد علت اساسی سردردهای مرتبط با روزه داری عموما ناشی از گرسنگی و افت قند خون، ازدست دادن آب بدن، خواب ناکافی استراحت ناکافی و قطع مصرف موادی که وابستگی ایجاد می کنند مانند کافئین و نیکوتین , می باشد. دم کرده برگ ریحان اثر ضد تشنج ، ضد درد ، مقوی ، تب بر ،و مدر دارد و معالج سردردها می باشد .

 

وی با اشاره به اینکه گیاه ریحان دارای عناصر منیزیم، کلسیم، روی ،آهن، پتاسیم، سدیم،فسفر و منگنز می باشد اظهار کرد با توجه به اینکه در ماه مبارک رمضان، بیشتر روزه داران دچار مشکل سوهاضمه می شوند ، خوردن ریحان جهت تقویت دستگاه هاضمه توصیه می شود.

 

این کارشناس گیاهان دارویی خواص دیگر این گیاه را برشمرد و افزود برگ ریحان شیرافزا است ،جویدن برگ ریحان برای زخم های دهان مفید است .تخم آن مسکن و برای رفع دل درد مفید و دم کرده دانه ریحان درمان کننده ورم کلیه و سرگیجه است. همچنین افشره برگ های ریحان به منظور کاهش خارش و التهاب محل نیش حشرات به شکل موضعی مصرف می شود.

منبع: سیناپرس

مطالب مشابه


تصویری