راهنمای سفر به نمک آبرود؛ شهرکی دیدنی در مازندران

راهنمای سفر به نمک آبرود؛ شهرکی دیدنی در مازندران


منبع: همگردی

61

1401/7/5

18:24


همه ما گهگاهی از یکنواختی به ستوه آمده ایم و رنگ کار، زندگی، تفریح و سفر برایمان یکسان شده است. در این بین، سفر به نمک آبرود می تواند روح خسته ما را تسکین بخشد؛ شهرکی در بخش شمالی کشور که هر گردشگری را از بی حوصلگی و خستگی بیرون کشیده و رنگ دیگری را به زندگیش می بخشد. با ما در راهنمای سفر به نمک آبرود همراه شوید تا کمی شما را با بهترین تفریحات و دیدنی های نمک آبرود آشنا کنیم.

نمک آبرود

تاریخچه و موقعیت

این شهرک در بخش غربی جاده چالوس و درست در حد فاصل دریای خزر و کوه های مدوبن فریبندگی خود را به رخ گردشگران می کشد. براساس راهنمای سفر به نمک آبرود باید بدانید که مساحت این طبیعت رویایی به 650 هکتار تجاوز کرده و در اصل، تراوشات ذهنی مهندسین مشاور داض، چرخاب و هوارد همفری بوده است. خالق چشم اندازهای افسانه ای و مناسب عکاسی در این شهرک، پارک هایی بوده که به پارک جنگلی شمشاد و پارک جنگلی بنفشه شهرت دارند. در مورد مساحت و وسعت این پارک ها هم میتوان گفت که از بخش شمالی نمک آبرود 200 هکتار را به خود اختصاص داده اند.

این شهرک به علت افزایش جمعیت در چالوس و نوشهر و برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد ایجاد شد تا عده ای به این مکان مهاجرت کنند. هدف دیگر از احداث این منطقه هم ایجاد مکانی لذت بخش و متفاوت برای گردشگران ایرانی و خارجی بود که هر دو هدف اجرایی شدند. در سال 1366 هجری شمسی، اجازه ساخت این شهرک در موقعیت ذکر شده از سمت وزارت مسکن و شهرسازی صادر شد و شروع به ساختش کردند. با اینکه این شهرک امروزه طرفداران زیادی را جذب زیبایی خود کرده است، اما باز هم تلاش هایی در جهت مهیج تر کردن این مجموعه در حال انجام هستند.

راهنمای سفر به نمک آبرود؛ شهرکی دیدنی در مازندران

تاریخچه و موقعیت

امکانات تفریحی

از بهترین تفریحات و دیدنی های نمک آبرود میتوان به زمین تنیس، دریاچه مصنوعی با پدالو، زمین اسکیت، پاور هنگ گلایدر، تجربه حس پرواز با هواپیمای دو نفره، مراکز تفریحی ساحل دریا و پیست مخصوص دوچرخه سواری اشاره کرد.

امکانات تفریحی و گردشگری

راه های دسترسی

اگر راه زمینی را انتخاب کردید، می توانید از طریق یکی از این راه ها خود را به این شهرک برسانید:

-جاده چالوس یا همان کندوان که واصل این شهرک به کرج و تهران هست.

-جاده کناره که انتهایش به گیلان ختم می شود.

-به کمک جاده فیروزکوه که پل ورسک واصل این جاده به استان تهران هست.

-از طریق جاده هراز هم می توانید به این بهشت دست یابید که واصل مازندران به تهران هست.

براساس راهنمای سفر به نمک آبرود باید بدانید که چنانچه از طریق قطار قصد به رسیدن به این شهرک را کردید، قطار گرگان-تهران گزینه مناسبی خواهد بود.

راه های دسترسی به نمک ابرود

اقامت در شهرک

در این شهرک می توانید با توجه به بودجه یا محل مورد علاقه، یکی از هتل هایش را انتخاب کرده و پس از پرسه زدن در میان بهترین تفریحات و دیدنی های نمک آبرود، به استراحتی آرامش بخش بپردازید. از هتل های منطقه میتوان به هتل ونوس پلاس چالوس اشاره کرد که موقعیتش در شهرک نمک آبرود و روبروی رستوران آبشار است. هتل پارسیان آزادی خزر هتلی 5 ستاره بوده که 8 دقیقه از شهرک فاصله دارد. در صورت کم بودن بودجه، می توانید از هتل های 2 یا 3 ستاره استفاده کنید که رنج قیمت کمتری را به خود اختصاص داده اند. از این هتل ها میتوان به هتل نارین چالوس اشاره کرد که در هچیرود واقع شده و 11 دقیقه با شهرک فاصله دارد. هتل آپارتمان کلار چالوس هم 2 ستاره بوده و حدود 14 دقیقه با نمک آبرود فاصله زمانی دارد.

اقامت در شهرک

رستوران های معروف شهرک

در نمک آبرود می توانید رستوران هایی را پیدا کنید که علاوه بر کیفیت خوب غذا، چشم اندازی عالی از طبیعت و مناظر اطراف را هنگام سرو غذا به شما تقدیم می کنند. این رستوران های خوب عبارتند از:
-رستوران بین المللی آیلار واقع در جاده ساحلی نمک آبرود که علاوه بر غذاهای خوشمزه، مکانی دنج و آرام هست.
-رستوران آبادگران که تا ساعت 23 از گردشگران به بهترین صورت ممکن پذیرایی می کند. ناگفته نماند که قیمت غذاهای این رستوران کمی بالا هست، ولی لذت طعم و عطر خوب غذاها، بالا بودن قیمت را جبران می کند.
-رستوران اکبر جوجه برادران کلبادی که در جاده چالوس واقع شده و کیفیت و طعم غذاهایش بسیار لذت بخش است.

رستوران های معروف شهرک

شرایط جوی

طبیعت این منطقه دارای آب و هوایی معتدل و دلنشین بوده و کوه های البرز، گونه های گیاهی، نزدیکی به دریا، بادهای فصلی و محلی همگی دست به دست هم داده اند تا آب و هوایی لذت بخش را بوجود آورند. دو جریان هوایی طبیعت این منطقه را تحت تأثیر خود قرار می دهند: یکی از این جریان های هوایی، از سمت سیبری به مازندران وارد می شود که معمولا در زمستان بیشتر از تابستان بوده و باعث سرد شدن جو حاکم بر طبیعت این شهرک می شود. جریان بعدی، از سمت دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس به مازندران وارد شده که در تابستان هوا را مرطوب و شرجی می کند و در زمستان هم شاهد بارش باران و برف و کاهش دما خواهیم بود.

شرایط جوی نمک ابرود

جاذبه های گردشگری

پارک جنگلی فین

موقعیت پارک جنگلی فین در کیلومتر 7 جاده چالوس-تهران به ثبت رسیده است. یکی از دلایل شهرت این پارک، گذر رودخانه چالوس بوده که قدم زدن و گذراندن اوقات فراغت در آنجا انتقال دهنده لذت ویژه ای به آدمی هست. پس از قدم زدن در بخش های مختلف پارک فین می توانید در کومه و کلبه های چوبی که حال و هوای خاصی را به آن بخشیده اند، به استراحت و خوردن غذا بپرازید.

پارک جنگلی فین

تله کابین نمک آبرود

در بخش جنوب شرقی شهرک، تله کابین نمک آبرود قرار دارد. با سوار شدن بر کابین های این جاذبه می توانید قله استوار و سر به فلک کشیده مدوبن را از نزدیک تماشا کنید. خط یک تله کابین ارتفاعش در رنج 4 الی 49 متر تغییر می کند و زوایای دید زیبایی را در اختیار شما می گذارد. شما می توانید از ساعت 8 صبح تا 23 از این جاذبه توریستی و مهیج نهایت لذت را ببرید. از لحاظ امنیت این وسیله، میتوان گفت که هر روز مسئولان تمامی موارد این دستگاه را بررسی و تعمیرات لازم را انجام می دهند. پس، با خیالی راحت طبیعت بکر این شهرک را از بالا تماشا کنید.

تله کابین نمک آبرود

سورتمه نمک آبرود

سورتمه نمک آبرود لقب اولین سورتمه در کل ایران را به خود اختصاص داده است. به جرأت میتوان گفت که هیجان و لذت در این جاذبه را در هیچ تفریح و وسیله دیگری پیدا نخواهد شد. طول مسیر این سورتمه 1250 متر بوده و شما می توانید در طول مسیر سرعت خود را کم و زیاد کنید، ولی بیشترین سرعت تعبیه شده در این وسیله، 25 کیلومتر در ساعت به ثبت رسیده است. توجه داشته باشید که سوار شدن کودکان زیر پنج سال ممنوع بوده و کوکان پنج تا ده سال نیز فقط با والدین خود اجازه استفاده از این سورتمه را دارند.

سورتمه نمک آبرود

پیست کارتینگ

هدف از احداث پیست کارتینگ نمک آبرود در واقع تفریح و آموزش رانندگی و ورزش هست. کارشناسان این رشته ورزشی با در نظر گرفتن توانایی افراد، 6 دقیقه زمان را برای استفاده از این وسیله به گردشگران و بومیان توصیه می کنند. افرادی نیز هستند که تا به حال پشت ماشین به رانندگی نپرداخته اند، ولی با دیدن لذت این تفریح به امتحان کردنش تحریک می شوند. این افراد اصلا نگران نباشند، چرا که قبل از سوار شدن و شروع بازی، ویدیویی را به عنوان آموزش به مدت 4 دقیقه مشاهده خواهند کرد و در صورت یادگیری، اجازه استفاده از این وسیله را خواهند داشت. در مورد امنیت این پیست و وسایلش میتوان به تأییدیه و مجوزش اشاره کرد.

پیست کارتینگ

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو