جاذبه های گردشگری ایران در مالزی معرفی شوند

منبع: همگردی

25

1401/8/8

16:30


ایرنا/ براساس گفته های فعال رسانه ای مالزی و آخرین گزارش های بدست رسیده، جاذبه های گردشگری ایران در مالزی معرفی شوند.

آرول راجو دورار راجو اظهار داشت: ایران جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی دارد و می تواند گردشگران زیادی را از کشورهای مختلف جذب کند. آنطور که شنیده ام و بررسی کردم بناها و اماکن تاریخی زیبایی هم دارد، افراد زیادی در جهان ایران را می شناسند، اما باید باز هم این جاذبه ها در رسانه های مختلف به مردم جهان معرفی شود.

مدیر پخش خبرگزاری دولتی مالزی (برناما- BARNAMA) افزود: برای اولین بار است که به ایران سفر می کنم، ایران کشوری باستانی و زیبا با مردمی محترم است که رفتاری دوستانه دارند. البته این جاذبه ها در مالزی هم چندان معرفی نشده است، باید تبلیغات گردشگری در مالزی بیشتر و قوی تر شود. خبرگزاری های دو کشور می توانند در این زمینه همکاری کنند.

وی که برای حضور در اجلاس خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه به تهران سفر کرد، توضیح داد: در تهران از برج میلاد و موزه فرش ایران بازدید کردم، فرصت خیلی خوبی بود، با خلاقیت و نوآوری ایرانی ها در معماری این بناها و هنر و ذوق مردم در صنایع دستی و فرش ایرانی از نزدیک آشنا شدم. هوای تهران بسیار عالی و رفتار مردم دوستانه بود، اجلاس هم به خوبی برنامه ریزی شده بود.

فعال رسانه ای مالزی خاطرنشان کرد: اصل اول در توسعه صنعت گردشگری، تبلیغات و اطلاع رسانی است، ظرفیتی که ایران در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارد می تواند برای بسیاری از مردم جهان بویژه آسیایی ها که نقاط مشترک تاریخی و فرهنگی با این سرزمین دارند، جذاب باشد. شاید هزینه تبلیغات زیاد به نظر برسد، اما سرمایه گذاری است و با جذب گردشگر این هزینه ها بر میگردد.

دورار راجو هنر صنایع دستی بویژه فرش ایران را چشم نواز توصیف کرد و گفت: علاقه دارم باز هم به ایران سفر کنم، با روستاها و شهرهای دیگر و طبیعت ایران و بویژه صنایع دستی ایران بیشتر آشنا شوم، در موزه فرش آثار و دست بافته های بی نظیری را دیدم که وصف ناپذیر است. امیدوارم بزودی باز هم به ایران بیایم.

جاذبه های گردشگری ایران در مالزی معرفی شوند

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو