مراقب اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی باشید

مراقب اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی باشید


منبع: دلتا پیام

1

1402/2/29

14:33


شما با استفاده از کمی ذوق و سلیقه و با رعایت یک سری اصول و موازین کلی در طراحی و دکوراسیون داخلی می‌توانید به طرحی زیبا در چیدمان منزل خود دست یابید.

مراقب اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی باشید

همیشه پرسش مشترکی در بین مخاطبان وجود دارد که چرا دکوراسیون خانه دل‌نشین نیست؟ اشکال کار در عدم آگاهی از اشتباهات دکوراسیون داخلی است. برخلاف این که همه چیز را از قبل تهیه و تدارک دیده‌اند، سبک مناسب را انتخاب کرده‌اند، حتی با هزینه زیاد مبلمان و وسایل را خریداری کرده‌اند اما باز هم به آن چیزی که می‌خواستند نرسیده‌اند. پاسخ این سوال را در این نوشتار از مجله اینترنتی دلتا بیان کرده‌‎ایم.

خانه نامرتب و اشتباهات دکوراسیون داخلی

نامرتب و نامنظم بودن خانه نه تنها باعث ایجاد یک زندگی پر از استرس می‌شود، بلکه تمام زیبایی یک فضا را نیز خراب می‌کند. استفاده از فضای ذخیره‌سازی مخفی و سبدهای حصیری متناسب با دکوراسیون، می‌توانند به راحتی در کمدها و قفسه‌ها؛ فضای مناسبی برای نگهداری وسایل اضافی باشند.

اشتباهات دکوراسیونی

طراحی شلوغ اطراف تلویزیون

بعضی از افراد به این علاقه دارند که تمام دکوری‌ها و وسایل تزئینی به خوبی دیده شوند. بنابراین آن‌ها را در اطراف تلویزیون می‌چینند. اما باید بدانید که این یکی از اشتباهات دکوراسیون داخلی است. واقعا لازم نیست تلویزیون مرکز توجه خانه باشد! بهتر است ابتدا قبل از قرار دادن تلویزیون، دیوار پشت آن را طراحی کنید. این کار باعث می‌شود که همه چیز تعریف شده باشد و به یک طراحی شیک برسید.

چیدن قاب عکس‌های زیاد در دکوراسیون

یکی دیگر از اشتباهات دکوراسیون داخلی این است که فضاهای مختلف خانه را پر از قاب عکس می‌کنید. در صورتی که این کار نه تنها باعث دیدن نشدن عکس‌ها می‌شود، بلکه شلوغی و هرج و مرج را به همراه دارد. برای ایجاد گالری دیواری، بهتر است یکی از دیوارهای خالی خانه را انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید آن را به یک گالری عکس تبدیل نمایید.

یک دیوار و گالری عکس

نادیده گرفتن فضای ورودی خانه

فضای ورودی، فرصتی فوق العاده برای نشان دادن شخصیت شما است و نماینده آن چیزی است که در خانه وجود دارد. خیلی از افراد به این فضا اهمیتی نمی‌دهند و آن را به حال خود رها می‌کنند. یک طراحی بسیار ساده خلق نمایید. گاهی با استفاده از یک رنگ یا کاغذدیواری برای دیوارها، نصب آینه یا تابلوی هنری، جاکفشی زیبا و …. می‌توان یک ورودی جذاب طراحی نمود.

مبلمان یکپارچه

بعضی از افراد فکر می‌کنند که حتما باید همه مبلمان و وسایل با یکدیگر ست شوند، این قطعا یکی از اشتباهات دکوراسیون داخلی است. سعی نمایید تعادل را بین مبلمان و وسایل برقرار کرده و تنوعی بین آن‌ها ایجاد کنید. به طور مثال اگر مبل‌های بزرگ و سنگین دارید از میزجلومبلی شیشه‌ای و آباژور ظریف در کنارش استفاده کنید.

کاور مبل نامناسب

اگر مبلمان خود را دوست دارید، راه‌های جالب دیگری به جز استفاده از روکش‌های ضخیم پلاستیکی برای محافظت از آن‌ها وجود دارد. استفاده از روکش‌های شیک، بهتر از پارچه‌های سبک و ساده برای مبلمان است. گاهی اوقات پهن کردن یک پتو به عنوان شال مبل نیز می‌تواند همان کار را برای شما انجام دهد.

فرش نامناسب برای دکوراسیون

یکی دیگر از اشتباهات دکوراسیون داخلی انتخاب فرش نامناسب است. فرش‌هایی که بیش از اندازه کوچک است علاوه بر این که فضا را خالی نشان می‌دهند به راحتی حرکت کرده و روی کف‌پوش سر می‌خورند. اگر فرش انتخابی شما اندازه مناسب داشته باشد، به راحتی تا پایه‌های مبلمان رسیده و علاوه بر پر کردن فضا حرکت نیز نمی‌کند.

انتخاب فرش مناسب

 

پیشنهاد مطالعه : مطلب ۷ قانون اصلی در نورپردازی مناسب خانه را بخوانید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو