بعد از ناکامی در عشق چه باید کرد؟

بعد از ناکامی در عشق چه باید کرد؟


منبع: نم نمک

2

1402/8/19

11:44


در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، ناکامی در عشق و ناکامی در عشق یعنی چه و عوارض شکست عشقی در زنان و بعد از شکست عشقی چه کنیم؟ و عشق دوم بعد از شکست عشقی و عبور از شکست عشقی و درمان شکست عشقی با هیپنوتیزم و چگونه پسری را که شکست عشقی خورده را عاشق خود کنیم و روانشناسی جدایی از عشق و احساس پسرها بعد از جدایی و بعد از جدایی همسر و فراموش کردن عشق گذشته و جدایی از همسر و فراموش کردن رابطه گذشته را در نم نمک ببینید.

بعد از ناکامی در عشق چه باید کرد؟

پس از ناکامی در عشق چه کنیم؟

عشق به مجموعه ای از حالات درونی و احساسات خاص که فرد در ارتباطات خود با دیگران تجربه می کنند ، می گویند. کم تر کسی است که هرگز عشق را در درون خود تجربه نکرده باشد. همانطور که عشق به زندگی شور و نشاط می بخشد ، عشق نافرجام یکی از تلخ ترین اتفاقات برای معشوق است و او را دچار مشکلات روحی متعددی خواهد کرد. عبور از این دوره از زندگی پس از شکست عشقی سخت اما امکان پذیر است. اگر شما نیز ناکامی در عشق را تجربه کرده اید ، با راهکارهایی که در این بخش از خانواده پلاس نم نمک آورده ایم ، آشنا شوید تا دریابید چطور می توان بعد از ناکامی در عشق زندگی خود را ادامه داد.

بعد از ناکامی در عشق چه باید کرد؟

بعد از ناکامی در عشق چه باید کرد؟

راهکارهایی برای عاشقان ناکام

اگر به تازگی و به هر دلیلی عشق ناکام را تجربه کرده اید ، اگر از این تجربه زندگی تان مدت زیادی می گذرد و حتی ازدواج کرده اید اما تلخی این ماجرا همچنان در کام شما مانده است و بر روی زندگی مشترک کنونی شما تاثیر می گذارد ، راهکارهای زیر به شما در سازگاری بهتر کمک خواهند کرد :

واقعیت را بپذیرید

بعد از یک عشق نافرجام احساسات فراوانی به فرد غلبه می کند و شخص نمی تواند یک رابطه را به صورت ذهنی قطع کند و بعد از قطع رابطه مرحله شوک و انکار پیش می آید. در این مرحله به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که عشق شما به پایان رسیده و آن را فراموش کنید. در ابتدا ممکن است فراموش کردن محبوب تان باورنکردنی باشد اما اگر خودتان بخواهید امکان پذیر است ، شما باید ابتدا بپذیرید که عشقتان بی فرجام است و حتی فکر کردن به عشق سرانجامی ندارد. پذیرش این واقعیت باعث می شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.

با عشق سابق خود کنار بیایید

احساسات منفی خود را بروز دهید

بعد از اینکه شکست عشقی خوردید و از مرحله انکار عبور نموده و واقعیت را پذیرفتید ، عصبانیت ایجاد می شود. فرد دوست ندارد کسی به او کمک کند و حمایتش نماید ، دچار حالت ناامیدی و افسردگی می شود و احساساتی مانند ناامیدی و پوچی و احساساتی مانند کناره گیری و غمگینی شدید در طول این مرحله پدیدار می شوند. در این زمان بهتر است با احساسات خود نجنگید و آنها را بروز دهید و برای پایان عشقتان سوگواری نمایید و اشک بریزید. اشک های هیجانی سوگ ، کارکرد عملی دارند ، و به بدن در تسکین استرس و پاک نمودن زهرآگینی هیجانی ناشی از سوگ کمک می کنند.

فراموش کنید

فراموش کردن خاطرات و معشوقتان آسان نیست اما شما باید بتوانید از این مرحله سخت عبور کنید و ذهن تان را خالی کنید. برای فراموش کردن تا می توانید گریه کنید ، بعد همه عکس ها و یادگاری هایی که او و زمانهای خوشی که با او داشتید را به یادتان می آورد ، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما را به یاد او می اندازد دوری کنید ، حتی می توانید قلم به دست بگیرید و احساسات خود را بنویسید و وقتی ذهن کاملا خالی شد ، آن کاغذها را دور بیندازید یا حتی بسوزانید. برای فراموش نمودن خیالپردازی نکنید و به جنبه های دیگر زندگی هم نگاه کنید.

عشق را به نفرت ترجیح دهید

بعد از گذر زمان شما وارد مرحله نفرت می شوید و احتیاج دارید خشم خود را بروز بدهید. هر چقدر زمان جداییتان طولانی تر بشود شما خشمگین تر می شوید و از زمین و زمان ، خودتان بسیار عصبانی هستید هر چند که این احساس دائمی نیست و سریع از بین می رود. باید کارهای انرژی زا انجام دهید تا این احساس از شما دور شود و دردسری برایتان ایجاد نکند و نفرت را جایگزین عشق نکنید زیرا نفرت در شما احساسات متناقضی را به وجود می آورد.

اجازه ندهید نفرت درون شما رشد کند

از دوستان دلسوز خود کمک بخواهید

بعد از گذراندن دوره یک عشق نافرجام به جای آویزان شدن به کسی که دوستتان ندارد و عذاب خودتان ، شما به کسانی نیاز دارید که دوستتان داشته باشند و شما را درک کنند و به شما احساسات خوبی تزریق کنند. اکنون وقت آن رسیده که کمی هم به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیرلازم نپردازید. بیشتر در جمع دوستان و اقوام دلسوزتان که شما را درک می کنند و به شما کمک می کنند خود را یک فرد ارزشمند بدانید و بتوانید زودتر خودتان را پیدا کنید و روی پای خود بایستید ، حضور داشته باشید. بیان احساسات و گفت و گو به از بین بردن بسیاری از استرس ها و فشارها کمک می کند.

خودتان را مشغول کنید

بعد از تجربه یک عشق نافرجام سعی کنید که تنها و بیکار نمانید زیرا در چنین شرایطی ذهن شما مشغول معشوق از دست رفته است و وسوسه می شوید که با او تماس بگیرید ، پس باید خودتان را مشغول کنید ، بیشتر وارد جمع دوستان شوید ، به کارها و فعالیت های مورد علاقه تان مشغول شوید ، به سفر بروید و هر آنچه دوست دارید انجام دهید اما سعی کنید تنها نمانید.

تغییراتی در زندگیتان ایجاد کنید

اگر حال و روزتان را عوض نکنید نمیتوانید زندگیتان را تغییر دهید به دلیل اینکه کهنگی می تواند حال روحی شما را بدتر کند و یادآور خاطرات است ، پس بهتره از الان شروع کنید برای مثال شما می توانید ویترین اتاقتان ، برخی از لباس های کهنه را دور بیاندازید زمانی که شما شروع به انجام این تغییرات کنید مغز شما هم همین کار را انجام می دهد و این تغییرات برای شما انرژی زا است بهتر از همه آهنگ های آرامش بخش را به آهنگ های غمگین ترجیح دهید.

ایجاد تغییرات جدی در سبک زندگی

قوی باشید و به دنبال خوشبختی بگردید

اکنون شاید به دنبال انتقام گرفتن از نامزدتان باشید ولی باید یقین داشته باشید که هیچ کاری بدتر از اینکه خوشحالی و خوشبختی شما را ببیند او را ناامید نمی کند. مطمئنا شما آرزوی رفتن به کلاس هایی را داشته اید یا کتابی نظر شما را جلب کرده است ، به سراغ آن ها بروید. هنگامی که شما تنها شدید با خودتان فکر کنید که آن رابطه فقط بخشی از زندگی گسترده شماست و شما در راه پیش رو چالش های مختلفی را امتحان خواهید کرد پس قوی باشید و ادامه بدهید.

ورزش را جدی بگیرید

یکی از درمان افسردگی ، پیاده روی است شما می توانید با دوستانتان بروید و با هم صحبت کنید و لذت ببرید و با همین روند افکار بیهوده را دور بریزید همچنین می توانید باشگاه بروید و اگر بتوانید حال جسمانی خود را عوض کنید می توانید به دردهایتان غلبه کنید.

منطقی فکر کنید

زمانی که عاشق می شویم ، نمی توانیم چیزی جز خوبی در معشوق ببینیم. همه انسان ها دارای اخلاق خوب و بد هستند ، اکنون که به این مرحله رسیده اید و عشقتان به معشوق کمرنگ شده بهتر می توانید متوجه ویژگی های بد او شوید. گاهی با گذر زمان به خودمان می گوییم چگونه او را انتخاب کردم و چقدر خوب که عشقمان به وصال تبدیل نشد.

داشتن فکر منطقی بعد از جدایی از همسر

همه چیز را نمی توان فراموش کرد

شما باید سعی کنید که فراموش نمایید اما این نکته را هم باید بدانید که نمی توانید خیلی از چیزها و خاطرات خوب را فراموش کنید. شما باید برای رها شدن از گذشته باید یاد بگیرید که ذهن را مدیریت کنید و نگذارید ذهن هرگاه که خواست به گذشته سفر کند. بهتر است به اتفاق های زمان حال توجه کنید تا ذهن شما در گذشته سیر نکند.

بر ویژگی های مثبت خود تمرکز کنید

خودتان را دست کم نگیرید ، شما لایق زندگی خوب هستید پس لیستی از ویژگی های مثبت خود تهیه کنید تا دید مثبتی به خود پیدا نمایید و خود را سزاوار دوباره زیستن بدانید.

از اشتباهات خود عبرت بگیرید

بعد از رهایی از احساسات منفی به رابطه گذشته خود به عنوان یک تجربه آموزنده بنگرید تا بدانید چه چیزی و چه اشتباهی سبب منجر به جدایی شما شد. اینگونه در رابطه جدیدتان اشتباهات خود را تکرار نخواهید کرد.

از گذشته خود عبرت بگیرید

به خودتان زمان دهید

زمان همه چیز را حل خواهد کرد و گذشت زمان سبب می شود بتوانید منطقی تر در مورد گذشته خود فکر کنید.

یاد بگیرید که تنها عشق کافی نیست

عشق یکی از ارکان اصلی زندگی مشترک است اما برای اداره و ادامه دادن رابطه کافی نیست. برای ادامه یک زندگی مشترک و حل مسائل و مشکلات گوناگون به جز عشق چیزهای دیگری نیز لازم است.

برقراری ارتباط جدید را به چند ماه بعد موکول کنید

بعد از ناکامی در عشق و برای فراموش نمودن معشوق سریعا وارد رابطه نشوید و حداقل تا مدتی (حداقل چند ماه) ارتباط صمیمی برقرار نکنید. به خودتان زمان دهید که با شرایط جدید سازگار شده و با بازیابی انرژی عاطفی از دست رفته بتوانید درست انتخاب کنید.

از ایجاد رابطه جدید خودداری نمایید

از یک روانشناس یا مشاور کمک بگیرید

اگر می خواهید وارد رابطه جدیدی شوید ، از یک روانشناس یا مشاور کمک بگیرید زیرا بسیاری از عاشقان ناکام در این مواقع تصمیمات غیرمنطقی می گیرند و مشکلات بزرگتری برای خود درست می کنند ، پس برای تخلیه هیجانی و مدیریت این مشکل روی کمک یک روانشناس یا مشاور حساب کنید.

پس از ازدواج چگونه شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟

  • همانطور که گفتیم پس از شکست عشقی سریعا تصمیم به ازدواج نگیرید و به خودتان زمان دهید.
  • درست انتخاب کنید و یک روانشناس یا مشاور کمک بگیرید.
  • بعد از ازدواج دائما به مقایسه محبوب سابق خود با همسر فعلی تان نپردازید.
  • خصیصه هایی که باعث عشق ورزیدن شما نسبت به همسرتان می شود را یادداشت کنید و آنها را همیشه مورد تحسین قرار دهید.
  • از ویژگی های مثبت همسرتان نزد دیگران تعریف کنید و از وی یک شخصیت مثبت و دوست داشتنی نزد دیگران بسازید.
  • محل های تفریحی جدیدی انتخاب کنید که تا به حال نرفته اید و سعی نکنید با نامزد یا همسر فعلی خود به همان رستوران یا پارکی که با محبوب گذشته خود می رفتید ، سر بزنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو