سامانه هم آوا، چگونه وارد سایت هم آوا شویم؟

سامانه هم آوا، چگونه وارد سایت هم آوا شویم؟


منبع: ساتین

4

1399/7/24

13:03


بارگذاری مدارک در سامانه هم آوا ، چگونه وارد سایت هم آوا شویم؟ ، مشکلات سامانه هم آوا ، سامانه هم آوا مشاهده نمرات کارنامه موقت ، خرابی سایت هم آوا ، سامانه هم آوا واحد ۱۱ ،نحوه اعتراض در سامانه هم آوا

سامانه هم آوا  سامانه آموزشی جدیدی است که توسط دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شده است و در اختیار کاربران قرار داده است. این سامانه این امکان را فراهم می کند که دانشجویان با دریافت کلمه عبور از سایت هم آوا (سامانه سجاد سابق) تمام اطلاعات تحصیلی خود را دریافت کنند و همچنین عملیات هایی همچون: ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، دریافت کارنامه، اعتراض و کلیه فرآیندهای مرتبط را نیز به راحتی انجام دهند.

همچنین در سایت هم آوا (سامانه سجاد سابق) این امکان برای افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی هستند وجود دارد که با ورود به سامانه هم آوا، اطلاعات خود را وارد کرده و تقاضای تدریس در این دانشگاه را نیز داشته باشند.

هم آوا علمی کاربردی هم آوا نحوه اعتراض در سامانه هم آوا مطالب با حال مشکلات سامانه هم آوا سایت هم آوا سامانه هم آوا سامانه سجاد چیست ثبت نام در سامانه سجاد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی اخبار دانشگاه علمی کاربردی

آشنایی بیشتر با سامانه جامع دانشگاه علمی کاربری (هم آوا)

سامانه سجاد به سامانه هم آوا تغییر پیدا کرده است

سامانه هم آوا یکی از کاربردی ترین سایت های دانشگاهی در ایران است. سایت هم آوا بهینه شده و جایگزین سامانه سجاد (سیستم جامع آموزش جدید دانشگاه علمی کاربردی) است، سامانه هم آوا با هدف بهینه سازی و حل مشکلات گذشته راه اندازی شده است.

نحوه ورود به سامانه هم آوا

اطلاع از چگونگی ورود به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی جهت انجام امور مهمی همچون ثبت نام ، پرداخت بخشی از شهریه ، دریافت کارت ورود به جلسه و … ضروری است.

نحوه ورود به سایت هم اوا به این صورت است که هر داوطلبی با داشتن کلمه عبور و نام کاربری، که هنگام ارائه مدارک و ثبت نام حضوری در دانشگاه دریافت می کند ، می تواند وارد پرتال خود در سامانه هم آوا شود.

دانشجویان برای ورود به سامانه جدید هم آوا که جایگزین سامانه سجاد شده، می بایست مراحل ذیل را انجام دهند:

۱. جستجوی آدرس دانشگاه علمی کاربردی به یکی از دو روش زیر :

 • جستجو edu.uast.ac.ir در نوار آدرس موتور جستجوگر ( پیکان شماره ۱ )
 • جستجو عبارت ” سایت هم آوا ” در نوار آدرس موتور جستجوگر  ( پیکان شماره ۲ )

هم آوا علمی کاربردی هم آوا نحوه اعتراض در سامانه هم آوا مطالب با حال مشکلات سامانه هم آوا سایت هم آوا سامانه هم آوا سامانه سجاد چیست ثبت نام در سامانه سجاد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی اخبار دانشگاه علمی کاربردی

۲. انتخاب اولین نتیجه از میان نتایج نمایش داده شده با عنوان سایت “هم آوا: سامانه جامع آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی”

هم آوا علمی کاربردی هم آوا نحوه اعتراض در سامانه هم آوا مطالب با حال مشکلات سامانه هم آوا سایت هم آوا سامانه هم آوا سامانه سجاد چیست ثبت نام در سامانه سجاد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی اخبار دانشگاه علمی کاربردی

 

۳. نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کرده و گزینه “ورود” را کلیک نمایید.

در صورتی که نام کاربری و کلمه عبور خود را به درستی تایپ کرده باشید وارد صفحه ای می شود که پرتال شخصی داوطلب در سامانه هم اوا است.

هم آوا علمی کاربردی هم آوا نحوه اعتراض در سامانه هم آوا مطالب با حال مشکلات سامانه هم آوا سایت هم آوا سامانه هم آوا سامانه سجاد چیست ثبت نام در سامانه سجاد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی اخبار دانشگاه علمی کاربردی

۴. وارد کردن کلمه عبور (شماره شناسنامه) (برای آن دسته از دانشجویانی که شماره شناسنامه ندارند همان کد ملی را وارد می کنند)

۵. اگر احیانا برای ورود به سامانه مشکلی داشتید می توانید بر روی گزینه نام کاربری/کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  کلیک نمائید.

برای ورود به سامانه روی گزینه زیر کلیک نمایید:

ورود به سامانه هم آوا

هم آوا علمی کاربردی هم آوا نحوه اعتراض در سامانه هم آوا مطالب با حال مشکلات سامانه هم آوا سایت هم آوا سامانه هم آوا سامانه سجاد چیست ثبت نام در سامانه سجاد ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی اخبار دانشگاه علمی کاربردی

کاربرد های سامانه هم آوا – edu.uast.ac.ir

این سامانه جدید ترین سامانه موجود برای کلیه واحد های آموزشی دانشگاه های علمی کاربردی که دانشجویان محترم امور زیر را از این درگاه پیگیری می کنند :

۱- تکمیل ثبت نام دانشجویان ورودی جدید

۲- پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی

۳- دریافت کارنامه امتحانات در سامانه هم آوا مشاهده نمرات در سامانه هم آوا مشاهده نمرات

۴- انتخاب واحد دانشجویان

۵- مشاهده برنامه زمانی کلاس ها – اساتید – امتحانات

۶- درخواست مهمانی در مراکز مختلف دانشگاه های علمی کاربردی

۷- درخواست انتقالی به هر یک از واحد های علمی کاربردی

۸- پیغام های مهم دانشجویان در داشبورد هر دانشجو قرار می گیرد

۹- اطلاع رسانی های عمومی  دانشجویی از بخش امور دانشجویی سامانه هم آوا علمی کاربردی

۱۰- اعلام نتایج نهایی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در قسمت پیگیری ثبت نام سامانه edu.uast.ac.ir

شرایط پذیرش در سامانه هم آوا علمی کاربردی – edu.uast.ac.ir

 • متقاضیان جدید الورود استفاده از سهمیه شاغل بودن فقط با داشتن حداقل یک سال سابقه کاری با بیمه رسمی با شرایط مندرج در سامانه هم آوا علمی کاربردی می توانند پذیرش شوند.
 • پذیرش در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته انجام می گیرد که همه متقاضیان می بایست مدرک پایه حداقل برای ورود به این مقاطع را داشته باشند.
 • دانشجویان جدیدالورود که مدرک خود را از شهریور سال ۸۶ به بعد دریافت کرده اند فقط در صورتی مجاز به انتخاب واحد از سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی خواهند بود که معدل کل بالای ۱۲ داشته باشند.
 • اگر متقاضی ثبت نام از کارمندان رسمی دولت باشد فقط در صورتی تحصیل وی بلامانع است که وزارت خانه یا سازمان بالا دست موافقت خود را مبنی بر تحصیل وی به صورت کتبی اعلام نمایند.
 • ثبت نام مدرس دانشگاه علمی کاربردی در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی فقط در صورت احراز شرایط مطابق شرایط مندرج در سامانه هم آوا علمی کاربردی .
 • متقاضیان محترم دقت داشته باشند در صورت قبولی در دانشگاه علمی کاربردی لازم است توجه کنند در ترم اول مجاز به درخواست میهمانی – انتقالی – تغییر رشته و همچنین درخواست مرخصی نمی باشند.
 • امتحان پایانی برخی واحد ها به صورت سراسری از در کلیه مراکز علمی کاربردی به صورت همزمان با سوالات مشترک برگزار می گردد.
 • دانشجویان محترم فقط مجاز به تحصیل در یک رشته تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی هستند و در صورت ثبت نام در بیش از یک رشته پذیرش وی به طور کلی در سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی لغو می شود.
 • متقاضیان محترم توجه داشته باشند حتما کلیه اخبار – بخشنامه های جدید و اطلاعیه ها را در سامانه Edu.uast.ac.ir دنبال کنند.
 • هر گونه منع نظام وظیفه ای برای متقاضیان پذیرش علمی کاربردی تخلف محسوب شده و فرد خاطی به مراجع قانونی معرفی می گردد.
 • متقاضیان سرباز نظام وظیفه در صورت قبولی در گزینش سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی اگر غیبت اولیه نداشته باشند می توانند ترخیص شوند و جهت ادامه تحصیل اقدام نمایند.

راهنمای استفاده از سامانه هم آوا – edu.uast.ac.ir

مرحله اول : در مرحله اول متقاضیان باتوجه به اطلاعیه های سامانه هم آوا علمی کاربردی از زمان ثبت نام علمی کاربردی ترم مهر  مطلع شده و به سامانه سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه می کنند و وارد کتگوری “جامع علمی کاربردی ” می شوید و دفترچه راهنمای سامانه هم آوا علمی کاربردی مربوط به مقطع تحصیلی خود را دانلود و مطالعه می نمایید.

مرحله دوم : در سامانه سنجش به قسمت خرید کارت اعتباری مراجعه نموده و از طریق سامانه کارت اعتباری ثبت نام مربوط به مقطع تحصیلی و دانشگاه علمی کاربردی را خریداری می کنید تا رمز و شناسه ثبت نام دریافت نمایید.

مرحله سوم : اطلاعات هویتی و تحصیلی خوذ را از روی شناسنامه و مدرک تحصیلی پایه وارد سامانه سنجش می کنید و مراحل را تکمیل می کنید تا رمز ورود به سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی یا همان سامانه edu.uast.ac.ir را دریافت کنید.

مرحله چهارم : پس از تکمیل ثبت نام و دریافت شناسه و رمز ثبت نام منتظر اعلام نتایج پذیرش در سامانه هم آوا می مانید و نتیجه پذیرش را از سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی اولویت های انتخابی خود چک کنید.

مرحله پنجم : در صورت مشاهده نتیجه قبولی در سامانه هم آوا باید در موعد مقرر به صورت حضوری با همراه داشتن مدارک هویتی و تحصیلی و برگه ثبت نام به دانشگاه علمی کاربردی که در آن واحد قبول شده اید مراجعه می کنید تا ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

سوالات مرتبط با سامانه هم آوا

چگونه می‌توانم وارد حساب کاربری خودم شوم؟

پس از مراجعه به آدرس سایت هم آوا در قسمت نام کاربری کد ملی و در قسمت رمز عبور کد ملی و یا شماره شناسنامه خود را وارد کنید سپس و پاسخ سوال امنیتی را در قسمت مربوطه درج نمایید.

کد ملی و شماره شناسنامه من یکسان است؟

در هر دو قسمت کد ملی را وارد کنید.

رمز عبور خود را تغییر داده‌ام و آن را فراموش کرده‌ام و امکان ورود به حساب کاربری خود را ندارم؟

به واحد آموزش دانشگاه مراجعه کنید.

طریقه‌ی دریافت گواهی اشتغال به تحصیل چگونه است؟

به سایت دانشگاه مراجعه نموده و از قسمت فرم‌های آموزشی تقاضای گواهی را دریافت کرده و آن را کامل کنید، سپس بصورت حضوری آن را تحویل داده و یا به آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) دانشگاه آن را ارسال نمایید تا در نوبت صدور قرار گیرد.

مشکلات سامانه هم آوا

با توجه به این که سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی به تازگی جایگزین سامانه سجاد علمی کاربردی شده است در یکی دو ترم گذشته مشکلات سامانه هم آوا که هنوز مرتفع نگردیده اند بسیاری از کاربران و دانشجویان را درگیر خود کرده که خوشبختانه این ترم بسیاری از  مشکلات سامانه هم آوا با بررسی تیم پشتیبانی فنی سایت برطرف گردیده.

بسیاری از کاربران با مشکل ورود به سامانه هم آوا رو به رو بودند یعنی هنگامی که کاربر رمز عبور و نام کاربری خود را وارد می کرد سیستم او را شناسایی نمیکرد اما با تلاش فراوان واحد فنی این مشکل نیز از مشکلات سامانه هم آوا برطرف گردید.

از دیگر مشکلات سامانه هم آوا تکمیل ثبت نام متقاضی و صدور شماره دانشجویی برای متقاضیان می باشد که این مورد نیز در دست بررسی است و به زودی این مشکل نیز بر طرف خواهد شد.

اعتراض در سامانه هم آوا

برخی دانشجویان در مورد پذیرش بدون کنکور همواره معترض به نحوه پذیرش مراکز علمی کاربردی بوده اند با توجه به قوانین و مقررات و سهمیه های گوناگونی که برای پذیرش هر دانشگاه در نظر گرفته شده پذیرش دانشجویان همواره از جانب برخی متقاضیان مورد اعتراض قرار گرفته که اعتراض در سامانه هم آوا سازماندهی می شود.

اعتراض در سامانه هم آوا از پایان زمان اعلام نتایج ثبت نام متقاضیان شروع می شود و تا ده روز ادامه دارد لذا متقاضیانی که به نتایج پذیرش دانشگاه معترض هستند جهت اعتراض به نتایج پذیرش همواره می توانند از طریق لینک اعتراض در سامانه هم آوا جهت اعتراض اقدام نمایند.

اعتراض در سامانه edu.uast.ac.ir فقط برای نتایج نیست برخی دانشجویان که به نحوه انتخاب واحد – شهریه و مسائل دیگر معترض هستند نیز می توانند با مراجعه به سامانه هم آوا علمی کاربردی و قسمت اعتراضات اعتراض خود را نسبت به موضوع اعلام کنند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو